• Rodinný

Iron Man 2 (2010)

Jeden z mála filmů, který jsem nebyl schopn dokoukat. Po jedničce jsem očekával stejnou pecku, ale místo toho se dostavila nuda. Třeba jsem na ten film neměl jenom náladu, ale obávám se, že to podruhé zjišťovat nebudu.

Sherlock Holmes (2009)

Neočekával jsem od filmu nic, ale dostal jsem pořádnou dávku zábavy. Kamera, režie, střih - to včechno podpořeno skvělými herci dělá z tohoto filnu novou dimenzi Sherlocka Holmese, zmizela statika a ustrnulost a to filmu skvěle prospělo. Mám rád i starší filmy s SH, tohle je úplně jiné a stejně skvělé.

Star Trek: Operation Beta Shield (2008)

Za snahu, ale amatérské filmy se sci-fi tématikou NE! V baru nakreslené lahve a papírové masky, zbraně vyrobené ze dřeva a alobalu nejsou tím, co by mě udrželo zůstat u filmu tak dlouho, abych pochopil alespoň základní osu děje. hodnocení * ............................................................................................................................................................................................................... Zhruba po půl roce jsem se k filmu vrátil - může za to Eodeon.Tentokrát jsem se rozhodnul, že film dokoukám, ať se děje, co se děje a po zhruba 15 minutách mě film začal bavit. Ačkoli některé slabiny jsou do odčí bijící, jako například unylé výkony některých obtloustlých herců, jiné zase - například docela povedené triky a sem tam i zajímavé pozadí - mě potěšily. Nejlepší zahranou postavou byl generál Korg, i když jeho akční scéna na začátku filmu byla jako střižená od Eda Wooda. Nicméně děj byl zajímavý, dokonce s dvěma dějovými liniemi, sice s otevřeným koncem, ale nenudil jsem se. Jedna linie sleduje hvěznou loď Excelsior, která má odrazit útok na beta kvadrant. Doprovodná loď Interpid je vtáhnuta do mocenské hry. Herecké výkony ** - **** dle postav triky odpad - **** (nakreslený bar v kontrastu na výborné exteriéry) nápad *** herci * - **** (generál KJorg byl super) masky odpad - **** (postava se třemi prsty a prasečím nosem byla geniálním vtípkem, na oblečení se nešetřilo - viz třeba uniforma Korga, na druhou stranu obtloustlá hologramová projekce v obepínajících krátkých šatech byla fakt zlá:-) celkový dojem *** pozn. jedno skouknutí stačí, ale pokud by to mělo pokračování, klidně bych se díval.

Sherlock (2010) (seriál)

Řemeslně OK, dějově jsem v první části nepochopil důvod vražd (pro pobavení Moriartyho?), Sherlock mi připadal jako na tripu a to měj jen nikotinové náplasti. Bratr Mycroft byl na pěst. Ale jinak se mi to líbilo.

Hon na čarodějnice (2011)

Podle recenzí jsem čekal nějakou zhůvěřilost, ale mě se to docela líbilo. Film splnil to, co jsem od něj čekal - odpočinul jsem si u něj. Možná se zdají 4 hvězdičky moc, ale nehodnotím v těcho případech kvalitu, ale účel.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Naprosto fantastický zážitek. Přestože se jedná o jednoduchou zápletku, výsledná komičnost celého děje, hlavně díky p. Donutilovi a Rajmontovi, je skvělá. Abych nezapomněl - Goldoni k tomu taky přisěl svoji měrou.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Nejsem příznivcem serálů Ztraceni apod., ale tento seriál vysoko vyčnívá nad průměr. Skvělý Noble, Jackson, překvapila i Anna Torv, i když má sále nasazený univerzální úsměv, který používá při radisti, údivu i vzteku... Po Aktech X, ač zcela jiný pointou, neljepší serál. 1. Série 100%, 2.série 90%, 3. série 95%. 4. série 80% 5.série 90%

Flash Gordon (1980)

Lépe převedený komiks na filmové plátno jsem neviděl - kam se hrabe moderna jako je Iron man nebo Hulk, které jsou jen akční podívanou. Tady je naplno rozehraná elegance barev v komiksu na plátně a ještě navíc s hudebním doprovodem Queen. Na první pohled to vypadá lacině, ale pod tím pozlátkem a šílenou barevností se skrývá skvělý hraný komiks.

Vyvrženci pekla (2005)

Lepší než Dům 1000 mrtvol? Ne, je to jiné, ale stále dokonalá perverzní zábava a hlavně stále skvělý rukopis Roba Zombieho. Nikdy bych nevěřil, že se dá sympatizovat s klaunem, co má na triku desítky mrtvol a s jeho krásnou dcerkou zpívající o číňanech a japoncích... Fim, co potěší milovníky krvavé zábavy a zároveň je zde možné si 560x procvičit slovo fuck (nejvíce v dějinách filmu). Nenudil jsem se ani chvilku, ZOMBIE nezklamal!!!

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Skvělá zábava, na trekkie film dost dobré triky a zápletka Borgů v kombinaci s cestou časem zpět je perfektní. Pro fanouška sci-fi a zvláště příznivce série s P. Stewartem jedinečný zážitek - jinde nebylo možné videt J.L. Picarda vzteklého. Asi nejlepší ze série filmů a rozhodně jeden z nejlepších SF filmů.