Tudorovci (2007) (seriál)

Historici si prý rvou vlasy (no nevím, kolem katedry historie chodím do školy a zatím jsem nikoho bezvlasého nepotkala), ale mě to docela baví. No, docela. Možná je to tím, že se nedokážu ubránit srovnávání s mnohem svižnější a (přiznejme si to) dějově zajímavější Game of Thrones, ale něco mi tam prostě chybí. Ale na ty čtyři hvězdy to ještě je :)

Upíří deníky (2009) (seriál)

Tento seriál má s předlohou sice společné snad jen hlavní postavy (a i některé z nich jsou hodně pozměněné, takový příklad za všechny je Caroline), což mi ve většině případů hodně vadí, ale v tomto je to spíše naopak. Prvních pár dílů je sice trochu slabších, ale konec první a celá druhá série už mají opravdu slušné tempo :) Pro mě jeden z nejoblíbenějších současných seriálů. Také díky postavě Damona a v druhé sérii i Elijaha. Btw. ten slovenský dabing je otřesný, doporučuju se mu vyhnout. A dost se děsím toho, co s tím provedou v češtině...

Vegas, Baby! (2011)

Slušné a uvěřitelné (Nathan byl vždycky pako :D) vysvětlení absence největšího miláčka diváků ve třetí sérii Misfits. Rudy ho ale nahradil víc než dobře :)

Vyšehrad (2016) (seriál)

"Nechci se dožít doby, kdy budu chodit na fotbal aniž bych věděl, jak to dopadne." Škoda některých slabších dílů (hlavně E07) a některých vyloženě fekálních vtipů. Celkové dojmy mám však převážně kladné a některé scény už pomalu začínají lidovět. Kdyby byla druhá sezóna, určitě se mrknu.

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Moonlight jsem si zamilovala už od prvního dílu a pořád se nedokážu smířit s tím, že ho po první sezóně zrušili. Vždyť to je taková nebetyčná škoda! Příběh je v dnešní době přeplněné upířími seriály možná už trochu kýčovitý, ale Moonlight ho podává důstojnou a zajímavou formou. Krom toho musím moc pochválit herce a postavy všeobecně, protože Mick je asi první "hodný" upír, který mi nelezl na nervy. Prostě to není ten typ, který by se snažil v divácích svým sebetrýzněním a výčitkami svědomí vzbuzovat takovou lítost, aby to bylo až trapné. Beth taky není typický (tady si vypůjčím pojem z True Blood) fangbanger a po celý příběh si zachovává důstojnost, i přes tu nelehkou šablonovitou úlohu dívky, co se zamiluje do upíra. No ale nejlepší postavou seriálu je pro mě prostě "bad guy" Josef, který si svoje upírství vysloveně užívá. A rozhodně s těmi bílými zorničkami, kruhy pod očima a povytaženými špičáky vypadá nejlíp ze všech :) Moonlight je tedy rozhodně jeden z nejlepších úpířích seriálů, který znám. Doporučuju všem - ale hlavně těm, kteří si chtějí na upíry trochu spravit názor, protože tady to nejsou žádné zidealizované modly, spíš naopak. A to je moc dobře.

Ztraceni (2004) (seriál)

Lost měl skončit po druhé, možná třetí sezóně. Je mi docela líto toho, co se z toho zpočátku nadějného seriálu stalo a stupidní přeslazený konec pro mě byl snad největším seriálovým zklamáním všech dob. Na Ztracených mě totiž vždycky bavilo asi hlavně to vědomí, že řešení všech těch zamotaných záhad máme nejspíš celou dobu před očima, a stejně nám uniká, takže jsem se těšila na velká odhalení a ten okamžik, kdy to do sebe všechno začne zapadat, jenže... nic takového nikdy nepřišlo. Vlastně by se dalo říct, že nás celou tu dobu tvůrci jen tahali za nos, protože to nevěděli ani oni. Se vším respektem - vymyslet něco "super záhadného" bez toho, abych si lámala hlavu i s tím, proč to tak vlastně je, to by dokázal každý. Právě tahle falešná geniálnost mi na tom zpětně tak vadí. Ach jo. A to byl Lost můj první opravdu oblíbený seriál.

Ztracený svět (1999) (seriál)

Jeden ze seriálů mého dětství :) Nedávno jsem se k němu vrátila a pustila si pár dílů, je fascinující, že si i po těch deseti letech některé dialogy pamatuju dodnes zpaměti :D I když zpětně, z pohledu dospělého člověka, vidím některé nedostatky, dokážu se nad nimi jen pousmát. Už jen kvůli těm vzpomínkám :))

Živí mrtví (2010) (seriál)

První dvě série jednoznačně za pět hvězdiček. Nejnechutnější seriál, jaký jsem kdy dokázala mít ráda. A Deryl je borec.

500 dní se Summer (2009)

Film, ke kterému se vždycky ráda vracím, prostě srdeční záležitost. Místy opravdu nápadité, soundtrack se taky velmi povedl a scéna, kdy Tom zjišťuje, že se Summer zasnoubila, mě dokonce i rozbrečela. A já u filmů nikdy nebrečím.