Cesty Slovenskom (2011) (TV film)

Tomáš Hulík vo svojom filme "Cesty Slovenskom" pozýva diváka na cestu krajinou ktorú ako si myslíme dobre poznáme a predsa zisťujeme, že sme ešte stále nevideli všetko z jej krás. Iste, každodenná realita Slovenska je predsa len odlišná od poetickosti Hulíkovej kamery (tu musím vysoko oceniť neskutočne krásne zábery, ktoré v mnohých momentoch vyrážajú dych), ale cieľom tohoto filmu je ukázať to krásne čo doma máme. Skvelá filmová pocta kráse Slovenska za ktorou cítiť obrovské množstvo práce, vhodná na premietanie na veľtrhoch cestovného ruchu v zahraničí, lebo lepšiu reklamu na Slovensko si ani neviem predstaviť.

GYMPEL.TV (2011) (seriál)

Pre mňa rozhodne najlepšia novinka začiatku televíznej sezóny 2011/12. Oproti Svištovi, alebo Zite na krku ide o pomerne kvalitné televízne dielo a to HLAVNE zásluhou dramatika Viliama Klimáčka, ktorý je autorom námetu a scenára Gympel.TV. Človek si akosi hneď všimne, že ide o level vyššiu úroveň kvality ako spomínané seriály komerčných TV. Nedokonalostí je aj v tomto seriály dosť, ale veľké plus dávam za tie neokukané herecké tváre, takže moje hodnotenie po prvom diely sú 4*.

Hoď svišťom (2011) (seriál)

Partia pre mňa najnesympatickejších a určite najopozranejších slovenských hercov v seriály, ktorý má podľa mňa potenciál, ale či ho využije ukáže až čas.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Napriek toľkým geniálnym filmom, ktoré Martin Scorsese natočil sa mi k srdcu dostal najbližšie jeho Hugo. Film natočený, neuveriteľne citlivo a dojímavo funguje ako spomienka na detstvo a zároveň ako nádherná pocta začiatkom kinematografie. Rozhodne sa nejedná čisto o detský film! Navždy mi v pamäti ostane spomienka z kina, kde som film sledoval v 3D načisto uchvátený Scorseseho filmovým majstrovstvom, spolu s kamarátom - filmovým fajnšmekrom, ktorý na naučil pozerať kvalitné filmy a pre ktorého bol Hugo žiaľ posledným filmom v živote, ktorý v kine videl.

Meruňkový ostrov (2011)

Marhuľový ostrov ako celovečerný filmový debut režiséra Petra Bebjaka z produkčnej spolčnosti D.N.A. Production vôbec nie je zlý. Iste sa v ňom dajú nájsť menšie, či väčšie chybičky, ktoré mi ako divákovi prekážali, ale ako celok film na mňa zafungoval celkom dobre. Pri hodnotení som sa rozhodoval medzi 3 a 4 *, ale najmä za skvelé herecké výkony dávam hviezdičky 4. Určite neľutujem peniaze za vstupenku do kina a čudujem sa užívateľom ČSFD, ktorí dali filmu hodnotenie odpad - buď film nevideli, alebo videli iný film ako ja.

Nebíčko v papuľke (2011) (pořad)

Takto si predstavujem program verejnoprávnej televízie. Obrovským plusom Nebíčka v papuľke je réžia Jara Vojteka, ktorý mu dodal dokumentárny šmrnc a samotný hlavný predstaviteľ Jaroslav Žídek, ktorý je na tento typ programu ako stvorený. Rozhodne sa oplatí vidieť!

Noc plná zázraků (2011)

Pre mňa absolútna vianočná klasika, ktorá ma vždy dojme. Stredoeurópska Láska nebeská, ktorá je mi akosi bližšie a zároveň viac zahreje pri srdci.

Zita na krku (2011) (seriál)

Seriál "Zita na krku" bol TV Markiza propagovaný ako supersitkom. Ukázalo sa, že je to supervykrádačka iných sitkomov, ale žiaľ veľmi zle urobená. Snáď nič tu nie je originálne (ešte aj scéna je ukradnutá z Priateľov, ale zrealizovaná na lacný slovenský spôsob). Humor trápny a herci - to ani nekomentujem, že použili toľko opozeraných tvárií, z ktorých polovicu môže človek vidieť v rovnakom čase na TV JOJ (teda aspoň v čase vysielania prvého dielu). Pre lídra na TV trhu je to hanba!

Železná díra (2011)

Myslím, že úspech filmov Pavla Barabáša spočíva najmä vtom, že z materiálu natočeného v extrémnych podmienkach dokáže zostrihat film so silným príbehom a poučením pre diváka. "Trou de fer: Železná diera" ničím nezaostáva za predchádzajucími Barabášovými filmami, možno ich aj čímsi predstihuje. Pre mňa istotne autentickosťou (nápad použiť Go Pro kamery je úžasný - človek má pocit že sám visí na lane a spúšťa sa do neznámych hĺbok kaňonu), druhým silným prvkom filmu je pre mňa ukážka sily priateľstva - pocitu, keď sa človek na toho druhého môže spoľahnúť. Úžasné je ako Pavol Barabáš dokáže sprostredkovať takéto posolstvo bez akéhokoľvek moralizovania, iba ukážkou ľudí so silnou osobnosťou a ich príbehu.

Adela show (2010) (pořad)

Najlepšia na tom programe je scéna. Adela má nato, aby uvádzala podobnú show, ale zatiaľ je to nuda a skôr trápne a kŕčovité pokusy o humor.