Tajnosti a lži (1996)

Strhující film, který dojme, ale i z kterého mrazí. Úžasně napsané psycho drama a sonda do hloubi ženské duše/matky, za kterou by se nemusel stydět ani Bergman:-) Klobouk dolů...i před hereckými výkony všech - především dvojice Timothy Spall a Brenda Blethyn byla úžasná!

Rebelka (2012)

Paráda. Krásně napsané (relativně originální příběh na pohádku - sledující vztahy mezi matkou a dcerou) a úžasná animace. PIXAR se opět vyznamenal. A - naštěstí - jenom 2 písničky!:))

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Naprostá bomba...Na tak malém prostoru vyvolat takové emoce a člověka vtáhnout to děje. To je umění. Hlavně druhý a třetí díl mne nadchly svojí originalitou a promyšlenou zápletkou (vzpomínky uloženy na hard discu:-). Super!

Až vyjde měsíc (2012)

Geniální úlet. Krásné, symetrické záběry. Úžasná hudba, atmosféra...vlastně dospělá zápletka zahrána dětmi s výbornou dávkou nadsázky. Film, na který se koukáte s úsměvem od začátku do konce. Obrovské (milé) překvapení.

Inside the Actors Studio (1994) (pořad)

James Lipton působí při rozhovorech velmi křečovitě a nepříjemně, ale po čase vám dojde, že ty rozhovory vede geniálně a od herců, které zpovídá, se dozvíte strašně moc.

Blikající světla (2000)

Naprosto výtečně. Film do sebe dokonale zapadá (postavy, retrospektivní příběhy, dialogy) a brutální humor zážitek z něj dokonale umocňuje. Podle mne jeden z nejlepších dánských filmů vůbec a perfektní herecký výkon ústřední čtveřice.

Život je krásný (1946)

Obrovské překvapení. Milý, vřelý film s klaďasem Jamesem Stewartem. Viděl jsem o minulých Vánocích a letos si ho v tento čas určitě opět pustím!

Zrození Planety opic (2011)

Paráda! Naprosto úžasné animace, skvělé záběry (César stojící v oblaku dýmu mezi klecemi; záběry z mostu), parádní akční scény. Hned po shlédnutí jsem si musel pustit Planetu opic z 1968 aby mi to navazovalo:-) Pevně doufám, že se dočkáme pokračování, ve kterém bude vidět jak opice ovládli svět!