Terminál (2004)

Vcelku příjemný film s výbornými herci, úsměvnými momenty i chvílemi, kdy byste nejradši někomu vrazili... :) Spielberg opravdu umí využít potenciál scénáře do posledního písmenka. I charaktery jsou nastíněny tak, že o každé postavě víme přesně tolik, abysme ji poznali. Neni to žádnej filmovej trhák, ale až si budu chtít pustit něco nenáročnýho na relaxaci a pobavení, klidně znova zkouknu Terminál. :)

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Naprostá klasika, na kterou se dycky rád podivám i teď ve dvaceti letech :) Každej díl přišel s nějakym novym neotřelym nápadem, a taková jednoduchá, ale pěkná animace tady dneska taky chybí si myslim... :) No prostě kámoši jak hrom, jsou Jerry a Tom... :))

L. A. - Přísně tajné (1997)

Obdivuju herce, který dokážou zahrát ty největší a nejprohnilejší s.ině s takovou bravurou a noblesou, až z toho běhá mráz po zádech. Přesně tak jako to v tomhle filmu předvedl James Cromwell. Je to fakt parádní detektivka, napínavá od začátku až do konce. Trochu paradox pro mě je, že výkon Kim Basinger, která za její roli dostala oskara, se mi až tak úžasnej nezdál. Crowe, Spacey, Pearce a Cromwell jsou ti, co by si tu sošku zasloužili. Pro mě to byl dokonce Crowův životní výkon. Nicméně konec silně zavoněl tim americkym klišé "nenecháme zemřít hrdinu", ale to je na L.A.P.D. asi jediná vada :)

Probuzení (2007)

Takovejch filmů bych bral víc, protože díky jejich délce je na ně skoro vždycky čas, příběh je stručnej, zajímavej, bez zbytečný omáčky okolo a jako bonus taková kočka jako Alba. Navíc si mě ten film získal tím, že je v něm všechno jinak, než jsem si myslel. O jednu mojí hvězdičku Probuzení připravil dost nevýraznej Hayden Christensen, kterej je nemastnej neslanej a prostě mu tu jeho roli "nevěřim". Je to pro mě herec bez charismatu.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Nevěděl jsem jestli dát 5 nebo odpad, tak jsem to vyřešil třema... :D Je to fakt hodne psychopatickej film. Zběsilej... Zajímavej... Nevěděl jsem jestli se smát nebo to brát vážně... :D Velký plus přičítám písničkám, protože ty fakt nemaj chybu, ale nevim nevim jestli se na to někdy podivám ještě jednou :))

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Velká chyba je jít do tohohle filmu s tím, že se chcete nějak přehnaně bavit. Tenhle film je na vychutnání a to jsem udělal na 150%. I když jsem zprvu chtěl dát nižší hodnocení, ty scény se mi natolik vryly do hlavy, že nešlo nedát 5*... Herecký um Paula Newmana je neskutečný. Je to jeden z mála, který dokáže zahrát scénu pouhým výrazem ve tváři. Přiznám se, že Redforda moc nemusím, ale jde spíš o osobní sympatie než o to že by neuměl hrát a přimhouřil jsem oko. Korunu tomu nasadil uplný závěr. Skutečně je to asi nejlepší konec filmu, jaký jsem kdy viděl. A věřím, že Butch se Sundancem pak odjeli loupit banky do Austrálie... :)

Earth (2007) (TV film)

Konečně jsem si to sehnal v HD kvalitě a musim říct, že je to fakt nádhera... Strašně rád bych se někdy podíval na ty místa, který v tomhle dokumentu jsou, viděl na vlastní oči všechny ty různý zvířata, krajiny... Můžu jen poděkovat těm, co se na Earth podíleli, že mi umožnili se na ty místa dostat aspoň prostřednictvím těchto, slovama nepopsatelných, obrázků.

Ostrov (2005)

Ostrov jsem si pustil s tím, že je to "sice od Baye, ale podle těch rozporuplnejch hodnocení asi ani ne až tak dobrý". No, pár těch much se fakt najde, ale kdo by to Bayovi neprominul když začnou všechny ty bum bum akce, honičky a tak dál, jak už to má on ve zvyku... Do Ostrova jsem se zakousnul a ani na konci jsem se nechtěl pustit. Přál jsem si aspoň jestě jednu akční scénu nebo aspoň ještě jeden záběr na Scarlett... Každopádně těch 130 minut uteklo jako voda a jediný mínusy, který jsem našel jsou ty nelogičnosti, kterejch je sice celkem dost, ale můj subjektivní pocit je takovej, že se ztratěj stejně rychle jako se objevily. Abych byl spravedlivej tak 4*

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal, už jen proto, že jsem měl tak nějak odmalička v hlavě vsugerováno, že černobílý filmy jsou špatný. Prostě jsem měl vždycky takovej divnej pocit, když jsem na ně koukal. Nicméně asi jsem z toho vyrostl, protože Dvanáct rozhněvaných mužů považuju opravdu za mistrovské dílo. Ani trochu jsem nedoufal, že by mě mohl film, natočený vlastně skoro celý v jedný místnosti, tak nadchnout. Je pravda, že nejvíc v tom filmu odevzdávají Fonda a Cobb, ale ani ostatní herci se nenechali zahanbit a opravdu jsem se ani chvilku nenudil. Nevím jak bych si ten film užíval, kdybych měl v kapse dva lístky na fotbal a tlačil by mě čas. Možná bych toho obviněnýho taky hned odsoudil. Jasno mám v tom, že jedinej, kdo by mi to byl schopnej rozkecat, by byl porotce č.8. :)

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Tahle protidrogová kampaň mi teda opravdu nesedla. Nějak nechápu, jak může mít Traffic takové hodnocení, jaké má... V životě jsem snad neviděl film s předvídatelnějším dějem, několikrát jsem dokonce uhádl co se Douglas chystá říct a takové filmy já teda nemusim, rád se nechám překvapit něčím nečekaným. Barevný filtry pro každý prostředí jiný se můžou zdát jako dobrej nápad, ale mě v Trafficu spíš štvaly. Když k tomu přičtu ještě ty občas až nesnesitelně americký monology, tak už tim ten film u mě klesnul hooodně dolu. 2 hvězdy jsou za herecký výkony C.Z.Jones a B. del Tora, tyhle dva držej film nad vodou a nehrát tam oni tak se rozhoduju mezi odpadem a jednou usmolenou hvězdou.