Pravda o Pearl Harboru (2016) (TV film)

Dokument bol zrejme natočený so snahou obhájiť admirála Kimmela. Z podaných faktov však bolo jasné, že práve on niesol hlavnú vinu na fiasku. Hlúpe výhovorky typu: bolo zlé počasie, niekto jazdil na koni, škaredý rukopis, kamoš mi to nezavolal, len poukazujú na jeho neschopnosť niesť zodpovednosť za vlastné činy. Mal málo ľudí a zbraní? Čo urobil s tým čo mal? Absolútne vôbec nič, za celý čas, čo bol na Havaji, asi na dovolenke nevybudoval žiadny obranný systém. Že ho útok zaskočil a očakával ho ho inde? Aj našich cestárov vždy zaskočí sneh v decembri a nie sú naň pripravený, už dlho pred útokom bolo jasné, že Japonci zaútočia, a ako sa pripravil? Nijako, čo robil počas útoku netuším ale čierny kuchár urobil aspoň niečo. Jeho vnuci síce plačú pekne, možno aj na správnom hrobe ale mali by si uvedomiť, že keby deda súdili v Nemecku, tak je mu nariadená samovražda a keby v ZSSR, tak je mu aj vykonaná. Našťastie už do ďalších udalostí vojny v Pacifiku nezasiahol, na jeho miesto prišli íní.....,ale to už sú iné príbehy.

Creed (2015)

Stará téma v novom šate, snáď aj pre mladšie publikum. Film ma žiaľ už nedokázal ničím zaujať a dávať z nostalgie vysoké hodnotenie len preto, lebo je to starý Rocky a mladý Creed asi nemá význam.

V tieni vlkov (1971) (seriál)

Podobný seriál by v súčasnosti určite nevznikol, nenašiel by sa režisér, scenárista a určite by sa nenašlo v dnešnej dobe toľko dobrých hercov. Kvitujem tvorcov, že za hlavnú postavu si zvolili odbojárku Helenu, ktorá by sa v odvahe, duchaprítomnosti a šarmu mohla rovnať dnešných filmovým agentom a ešte viac ich obdivujem, že seriál nezahltili jej milostnými pletkami a čo ma celkom prekvapilo, je obsadenie tej neznámej herečky do hlavnej úlohy. Jediné, čo by som vytkla, je nezvládnutie kostýmov a make-upu takmer všetkých žien, tie presne korešpondovali s dobou vzniku, keď chce Helena preniknúť do brlohu nacistov, tak si natupírovanú čiernu parochňu vymení za ešte natupírovanješiu blond z chemlonu.

Past (1950)

Dobovo naivné ale človek musel tým odbojárom, zahrávajúcimi sa s gestapom ako mačka s myšou, držať palce. Chramostová bola neskôr určite dobrá herečka ale tu bola najslabším článkom.

Les Animaux après l'Eden (2015) (seriál)

Je hrozné vidieť vychudnutého ľadového medveďa, ktorý si kvôli topiacemu ľadu nedokáže nájsť dostatok potravy. Rovnako hrozné je aj počúvať stupídny komentár, ktorý do nevinných papuliek zvierat vložili tvorcovia a ktorý s témou klimatických zmien, nemal vo väčšine nič spoločné.

Angelika (2013)

Na novej Angelike je vidieť, ako bola dobre natočená stará verzia, aj so všetkým, čo jej bolo kedy vyčítané. Novej verzii chýba baroková pompéznosť, ľahkosť, dobrodružstvo, krásne kostýmy a romantika. Hlavná predstaviteľka je možno pekná baba, je však mizerná herečka, v úvode nasadí výraz: pozor mám silný predmenštruačný syndróm, koniec dohrávala v zúfalom kŕči. Zvyšok kastingu rovnako zúfalý, Joffrey má cez 60 rokov, Nicolas čo mal byť prvý, krásny a hlavne mladý, okolo 50 rokov! V "starej" Angelike ju oslovia jej titulom možno 2x, tu sa to hemží "pani grófkou" viac ako v Sissi "Vaším veličenstvom".

Ako divé husi (2000) (seriál)

Posledné Ťapákove dielo na objednávku HZDS a aj tak dopadlo. Samotný dej sa posúva v čase ústam Zdeny Grúberovej akási prapodivná bytôstka. V hraných sekvenciách a nič deje, len sa hystericky jačí, nadáva, vyhráža smrťou, pije alebo akože súloží alebo sa o to aspoň snažia. Na skanzen v Zuberci začínam byť alergická. Všetky slovenské filmy sa točia pred rovnakou drevenicou, herci sedia na tej istej lavičke a vážení filmári, slovenské obce väčšinou nestáli v smrekovom lese a netiekol cez ne vysokohorský potok.

Cesar zachraňuje (2014) (pořad)

V tejto relácii problém nemajú psy, ale ich majitelia, z ktorých by väčšina potrebovala psychológa, ak nie psychiatra. Vždy sa čudujem aké bizarné bytosti obývajú túto planétu. Snáď z Millanovho výcviku po čase niečo zostane.

Top Dog: Souboj pudlů (2013) (TV film) odpad!

Horšie ako toto, sú snáď len detské súťaže krásy. Zaujímalo by ma, kde sú ochrancovia zvierat a ako je možné, že im takéto strašné týranie zvierat nevadí?