Umbrella Academy (2019) (seriál)

Seriál kde štylizácia hrá prvé husle a Ellen Page druhé.. alebo tretie. Jedno z najpríjemnejších prekvapení na Netflixe minulý rok. Viac: https://youtu.be/rA_aMtvnIfI

Doktor Strange (2016)

Nečakal som nič extra a pozitívne ohlasy ma nijak nepresvedčili pretože trailery vyzerali tak nejak zvláštne. Och jak som sa mýlil. Doteraz bol môj najobľúbenejší Marvel Iron Man, pretože Dawney nastúpil v plnej paráde a s veľkou slávou. No keď sa to v Strangovi začalo roztáčať, tak som nevedel kam sa skôr dívať ale stále som bol plne v obraze. Vedel som, že Benedict je pre túto rolu ako stvorený, ale Tilda sa pre rolu Ancient One narodila. Celkovo je casting špičkový a asi aj všetko ostatné. Už dlho som nebol nadšený, tak ako po prvom Iron Manovi. Skvelé...élevkS .ivonaM norI movrp op oka kat ,ýnešdan loben mos ohld žU .éntatso oktešv ja isa a ývokčipš gnitsac ej ovokleC .alidoran enO tneicnA ulor erp as adliT ela ,ýnerovts oka ulor otút erp ej tcideneB ež ,mos ledeV .ezarbo v enlp lob mos eláts ela ťavíd rôks as mak ledeven mos kat ,ťačátzor olačaz ivognartS v ot as ďek oN .uováls uokľev s a edárap jenlp v lipútsan yenwaD ežoterp ,naM norI levraM íšjenebúľbojan jôm lob zaretoD .lilým as mos kaj hcO .entšálvz kajen kat ilarezyv yreliart ežoterp iličdevserpen kajin am ysalho envítizop a artxe čin mos lakačeN

Zúčtování (2016)

Asi iba jediná výčitka mi napadá. Toto nie je film pre Annu Kendrick, Inak je to presne také ako si v najlepších snoch predstavujem. Affleck využil muskulaturu z batmana aj tu a ten jeho autistický kukuč asi nebol problém zahrať. O to viac poteší, že scenár písal človek, ktorý premýšľa a tak má dej logiku, je veľmi pútavý a nesnaží sa o pátos alebo nejaké to absolútne klišé. Akcia je niekde okolo úrovne Johna Vicka, rozumej "priam dokonalá". Veľmi fajn film, veľmi fajn herci. Anna, síce sa sem sem nehodí, ale díva sa mi na ňu dobre. Nečakane výborné.

Sedm statečných (2016)

Sedem statočných, ten film kedy má človek chuť zobrať kvér a ísť im pomôcť. Kde každý na tej "strane zlých" si zaslúži olovo. Veľa olova. Film kde aj chlap môže uroniť na konci slzu. Ale len jednu! A tá musí pred dopadnutím na zem zabiť aspoň piatych parchantov! Dúfam, že aj vďaka tomuto remaku ostane sedem statočných v povedomí ďalších 50 rokov. Predsa len je to obrovská klasika a tento remake jej nerobí žiadnu hanbu!

Star Trek: Do neznáma (2016)

Beastie Boys pre Star Trek vyhrali aj piatu hviezdu. Dokonca mi ani nevadilo pozerať na Pine-a a Quinta a to už niečo znamená!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ak existuje zoznam ľudí, ktorým sa BvS páči, tak sa tam rád pripíšem. Dostal som presne to, čo som chcel. Pre mňa lepšie ako Man of steel a dokonca lepšie ako Nolanov tretí (a posledný) Batman. Ach teraz ma niektorý preklínajú, ale je to tak. Bavil som sa od začiatku do konca a to nemám prečítaný ani jeden komix, ale samozrejme mam napozeraných pár kreslených seriálov z detstva. Nežili sme v jaskyni a tak viem, kto je Wonder Woman... plus minus... Som spokojný. Velice.

Spectre (2015)

Je to skutočne prvý Craigov Bond, s ktorým som spokojný. Veľmi Bondovský, veľmi elegantný a britský. Hneď prvá scéna bez strihu absolútne dokonalá, síce to už spravilo mnoho pred ním, ale aj tak musí jeden uznať krásu takého záberu. Som veľmi rád, že Q už nepôsobí ako decko, že Bond má väčšinovo sako a glanc a že sa vecí dejú nonšalantne. Je tu pár momentov, čo škrípu ale som ochotných vziať ich na milosť, pretože tých 150 minút ma skutočne bavilo a zaspomínal som na staré bondovky a ich atmosféru.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vysoko oktánový fanatizmus numero uno. Počet štekov, čo mal Arnold v Terminátorovi tu majú všetci dohromady. A nevadí to, veď prečo by sa mali vykecávať, keď sa situácia dá košato vykresliť poriadnym post-apokalyptickým bizárom skrz naskrz. Bavil som sa prepychovo a každé pokuknutie po pôvodnom film zahreje pri srdci nejedného psychopata. Hardy a jeho Max nebol v strede pozornosti, čo je možno škoda, ale nie preto, že by to vadilo filmu, ale pre nevyužitie potenciálu Toma. Charliez výborná. 5 hviezdic a ani o tom nepremýšľam.

Soudce (2014)

Nečakal som to, ale vlajka na pol žrde a ja som emocionálne nalomený. Silný príbeh, výborný Downey a super soundtrack.

John Wick (2014)

Prebehne 15 minút a mne je jasné, že John Wick je ikona akčného žánru ako máloktorá iná postava. V prvej polhodine budí rešpekt na všetky strany a potom s nemeckou efektivitou kosí jeden póvl za druhým. Dej je na jednu vetu a dôraz je na akciu, pričom pästné súboje sú "len" dobré, ale prestrelky sú žánrový top a John sa radí do mojej zbierky akčných legiend. Bavil som sa náramne. John síce nehláškuje, ale za to bez kecov rozdáva headshoty na počkanie. Musím dávať pozor pod nohy, nie je radno zašlapnúť nejakého škrečka.