Assassin’s Creed (2016)

A toto dostáva záporné recenzie? Ja neviem na aké filmy, obzvlášť herné adaptácie, narážajú iný, ale u mňa je to vypiplaná chuťovka. Hernú sériu má nahranú statočne a tak sa hrdo prehlasujem za znalca a tento film chválim. Chápem, že nešlo kopírovať herný dej a ani sa na neho pripojiť. To by sa publikom zredukovali na hŕstku hráčov. Každopádne štylizácia a hlavné črty franšízy je vidieť na sto honov a komu sa to nepáči tak si nezaslúži nič než Ordináciu, Paneláky a podobný paskvil. Každopádne 1 hviezda musí ostať zapovedaná. Záverečný myšlienkový veletoč som ale na prvú dobrú nepobral a je tu pár miest ktoré zaslúžili lepšie efekty, rozumej neodfláknuté. Tak, či onak, hurá do tmy na druhú časť, aby sme slúžili svetlu.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ak existuje zoznam ľudí, ktorým sa BvS páči, tak sa tam rád pripíšem. Dostal som presne to, čo som chcel. Pre mňa lepšie ako Man of steel a dokonca lepšie ako Nolanov tretí (a posledný) Batman. Ach teraz ma niektorý preklínajú, ale je to tak. Bavil som sa od začiatku do konca a to nemám prečítaný ani jeden komix, ale samozrejme mam napozeraných pár kreslených seriálov z detstva. Nežili sme v jaskyni a tak viem, kto je Wonder Woman... plus minus... Som spokojný. Velice.

Deadpool (2016)

Neviem sa rozhodnúť pre tú 4tú hviezdu asi preto, že ma stále máta ten preklad českých titulkov. A nie lebo "Dáda", ale hlavne pre všetky tie vulgarity, ktoré sú v originálnom znení neskutočne košaté a český ekvivalent je proste "ku*va". Ten titulkár mi to skazil, ale aspoň mám dôvod si to pozrieť znovu a bez nich. Manželka sa nesmiala keď pochopila, že to skutočne nebude romantika ani klasický comix, ale začala sa smiať keď jej to osvetlil sám deadpool.

Doktor Strange (2016)

Nečakal som nič extra a pozitívne ohlasy ma nijak nepresvedčili pretože trailery vyzerali tak nejak zvláštne. Och jak som sa mýlil. Doteraz bol môj najobľúbenejší Marvel Iron Man, pretože Dawney nastúpil v plnej paráde a s veľkou slávou. No keď sa to v Strangovi začalo roztáčať, tak som nevedel kam sa skôr dívať ale stále som bol plne v obraze. Vedel som, že Benedict je pre túto rolu ako stvorený, ale Tilda sa pre rolu Ancient One narodila. Celkovo je casting špičkový a asi aj všetko ostatné. Už dlho som nebol nadšený, tak ako po prvom Iron Manovi. Skvelé...élevkS .ivonaM norI movrp op oka kat ,ýnešdan loben mos ohld žU .éntatso oktešv ja isa a ývokčipš gnitsac ej ovokleC .alidoran enO tneicnA ulor erp as adliT ela ,ýnerovts oka ulor otút erp ej tcideneB ež ,mos ledeV .ezarbo v enlp lob mos eláts ela ťavíd rôks as mak ledeven mos kat ,ťačátzor olačaz ivognartS v ot as ďek oN .uováls uokľev s a edárap jenlp v lipútsan yenwaD ežoterp ,naM norI levraM íšjenebúľbojan jôm lob zaretoD .lilým as mos kaj hcO .entšálvz kajen kat ilarezyv yreliart ežoterp iličdevserpen kajin am ysalho envítizop a artxe čin mos lakačeN

Jason Bourne (2016)

Nie som fanúšik kamery a strihu vďaka, ktorému mám vačší prehľad o výške dezénu pneumatík, než o tom, že prebieha epická naháňačka v autách. Ale ak máte radi stroboskop a detail oka, nechtu a mihalníc namiesto poriadneho pästného súboja, toto je film pre vás.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Mechanika nie a nie nechať na pokoji a tak máme zase raz naservírovanú špičkovú akciu, ale obalenú do tak retardovaného deja, že to svet nevidel. A síce ma tá lobotomická omáčka miestami skutočne urážala (dej nie je Béčková zlátanina, to je fakt totálny nonsence), tá akcia je tak dobrá, že keci ignorujem a vnímam film ako sadu akčných kraťasov. A takto to u mňa zafungovalo dobre. Ďalšia ukážka, že Statham by bol dokonalý Hitman, snáď sa ho dožijeme.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Ugh! Tak nám to teda snáď skončilo. Tak ako pár predchodcov ani posledný resident nezaprie epesný strihačský um. Mimo to, že sú akčné sekvencie po tme, tak aj to málo, čo je vidieť je zostrihané tak, aby sa slabšie povahy poblili. Bravo! Nedoporučujem epileptikom.

Sebevražedný oddíl (2016) odpad!

Okej, takže suicide squad je sklamanie roka možno aj dvoch. Tak nefunkčný brak som fakt nečakal.

Sedm statečných (2016)

Sedem statočných, ten film kedy má človek chuť zobrať kvér a ísť im pomôcť. Kde každý na tej "strane zlých" si zaslúži olovo. Veľa olova. Film kde aj chlap môže uroniť na konci slzu. Ale len jednu! A tá musí pred dopadnutím na zem zabiť aspoň piatych parchantov! Dúfam, že aj vďaka tomuto remaku ostane sedem statočných v povedomí ďalších 50 rokov. Predsa len je to obrovská klasika a tento remake jej nerobí žiadnu hanbu!