Liberator: Operace Avalanche (2020) (seriál)

Námět celkem dobrý, scénář také, ale animace a evidentně nízký rozpočet tomu dost ubírají, a to je největším problémem na celé sérii. Kvůli animaci zde neexistuje žádný vztah k postavám, mimika nulová a všichni vojáci vypadají právě kvůli animaci a filtru stejně, takže se v nich nedá vyznat a celý seriál je pak naprosto bez emocí. Za mě velké zklamání, takhle určitě ne... Je to ale škoda, kdyby to bylo hrané, neváhal bych to srovnat s Bratrstvem neohrožených.

Sand Castle (2017)

Druhý válečný film od Netflixu (první byl Siege of Jadotville), u kterého jsem se od začátku do konce bavil. Není bezchybný, ale něco takového mi dlouho chybělo. Možná jen úplný závěr mi nesedl (to je hodně subjektivní), ale jinak nemám co vytknout :)

The Titan (2018)

Co na to říct? Skvělý začátek, strašlivý konec... Nelogičností v chování postav je tu tak moc, že od poloviny filmu se vlastně jen chcete protrpět na závěr, který to může zachránit. A pak přijde a litujete těch desítek zbytečných minut navíc, kdy jste tomu dávali šanci. SPOILER Titan kromě několika zbytečných CGI sekund neuvidíte.

Prokletý ostrov (2010)

Hodnotit tento film je velice těžké. Na začátku asi budu mírně kritický k obsahu filmu, ale později nebudu v žádném případě šetřit superlativy a jinými podobnými výrazy. Nejlepší okolnosti ke sledování tohoto filmu se mi naskytly zcela náhodou, a tudíž jsem měl čas si tento film užít od začátku až do konce bez rozptylování slečny vedle sebe nebo dětmi s nohami u mé hlavy, jak to často bývá. A možná proto budu více podrobný v následujících řádkách, než by bylo potřebné. Film začíná poněkud zajímavě na trajektu, kdy se seznámíme s hlavními postavami DiCapriem (Danielsem) a jeho novým kolegou Ruffalem (Chuckem). Už od začátku mě děj zajímal a ztráta dámy na ostrově, kde není kam utéct, kde jsou všichni blázni (nebezpeční blázni) zní i vcelku dobře. Vyšetřování pokračuje a postupem času už se od úvodní zápletky dostáváme mnohem více do detailů, až Vám najednou naprosto nic nedává smysl a Vy tápete ve smyslu filmu. Ten není vůbec jednoznačný, jak se film rozvádí do různých oblastí. Je zde mnoho věcí, které nepochopíte a celý film si budete čas od času říkat „Mno jasně, tak teď už nevím vůbec nic“, ovšem to by nebyl Scorsese, aby Vám nakonec nevytvořil naprosto šokovaný výraz ve tváři, kdy na konci filmu téměř všechno pochopíte a, podobně jako Já, budete odcházet ze sálu v mírné euforii. Ano, děj je komplikovaný a budete se v něm ztrácet, s tím se smiřte a přesto, že to bude asi znít divně. V tomto filmu je to dobře a nikoli špatně. Pokud ovšem nevzdáte film a hlavně jeho (ne)jasný smysl hned na začátku. Já to neudělal a věřte mi, že jsem udělal nejlepší věc, kterou jsem mohl. DiCaprio zde hraje naprosto skvěle a herecké výkony všech postav jsou na obdivuhodné úrovni. To je to, co film udržuje ve výšinách a oba hlavní hrdinové excelují. Prokletý ostrov má bez mála 140 minut a proto se neubráníme nudným pasážím, které Vás opravdu nudit budou, ovšem jsou vyváženy naprosto dokonalými částmi, kdy nestačíte „hltat“ vše, co se na plátně děje. Jsou tu také různé odbočky do minulosti hlavního hrdiny, který vzpomíná na svou manželku, která už není mezi živými, a nebo na tábor Dachau. Sny na manželku mě povětšinou nudily, ale něco do sebe měly, to ano. Naopak vzpomínky z tábora Dachau mě nenechaly chladným ani když jsem koukal na zmrzlé mrtvoly Židů. DiCaprio postupem času zjišťuje nové okolnosti případu, setkává se s různými lidmi, jejichž zasazení do filmů není zcela jasné a nikdy Vám nebude vysvětleno, to ale nevadí, jen Vás to zmate ještě více, abyste na konci filmu pochopili, o co vlastně jde. A zároveň zajímavě udržuje Vaši pozornost, jelikož přirozená věc je snažit se pochopit to, co nechápeme . Na tomto ostrově všichni lžou nebo to tak aspoň vypadá. Často i sám Teddy Daniels lže sám sobě. V druhé polovině druhé hodiny filmu už Vám ale spoustu věcí bude připadat najednou jasných a primitivních… ovšem pak přijde naprosto dokonalý konec a všechno, co jste si mysleli, že už chápete, najednou zmizí a obrátí se o 180°. Ovšem zakončení tohoto filmu se dá srovnat s nejlepšími z nejlepších konců filmů. To mi věřte. Nemůžu Vás připravit o ten pocit na konci, takže zde nic vysvětlovat nebudu, ale to je jen pro Vaše dobro. Závěrje tak skvělý, že ve Vás zanechá takový dojem, jako málokterá věc na světě. Ve zkratce tu máme detektiva, případ, vyšetřování, mnoho zvláštních věcí a pointa, která vyplyne až v posledních 20 minutách filmu a naprosto dodá filmu nový rozměr, který byste asi nečekali nikdy. Pro mě 92%. Jediná negativní maličkost jsou asi nudné pasáže (není jich až tak mnoho) a časté nepochopení děje v průběhu filmu, ovšem na konci se vše dozvíte a v tom je kouzlo tohoto snímku. Rozuzlení v závěru filmu je prostě skvělé.

Pacifik (2010) (seriál)

Po prvním díle tohoto seriálu jsem byl celkem zklamaný... nemůžu si odpustit srovnání s Bratrstvem neohrožených... a po prvním díle jasně vítězí Band of Brothers... nejen, že ve mně výcvik zanechal dojem, seznámil mě s vojáky a konečný nástup do letadla byl v "syrové" náladě... tady jen pár záběrů z domácí fronty, poté přechod na naloďovací paluby a procházení se džunglí... akce byla ztvárněna naprosto skvěle, to ano... ovšem dojem je spíše zklamání, ale zajímá mě, jak se bude dále seriál vyvíjet, ale snad trošku jiným tempem... Mám za sebou nyní 6 dílů a nevím, co by se muselo stát, abych dal lepší hodnocení jak * * * ... pokud je tohle to, co nám Spielberg s Hanksem slibovali na začátku, opravdu jsem se v nich zklamal... miloval jsem BoB, ale The Pacific mé oblíbené 101. výsadkové nesahá ani po kotníky... akce málo a když už, tak skvěle nepřehledná... pokud jde o záběry z domácí fronty, ty parádně ničí atmosféru a dialogy jsou tak úžasně odbyté, že nevím, co čekám od dalších dílů, ale nic světového, na co bych koukal dokola a dokola určitě ne!... Bohužel...

Smrt čeká všude (2008)

Válečný snímek o válce v Iráku, který vypovídá o jednotce na zneškodňování bomb. Mnoho Oscarů a zajímavý děj jsou lákadly na tento film. To, že tento film točila žena je jen ukázkou toho, že ženy dokážou překvapit. Ovšem po tom, jaký tento film sklidil ovace, jsem čekal něco skvělého, co tu ještě nebylo. A toho jsem se nedočkal ani z poloviny. Neříkám, že snímek je špatný, jen roztažený do 2 hodin, u kterých se nemálo budete bavit, ale i nudit. Válka je tu podána vcelku reálně, ale pořád to k filmu, jako třeba Černý jestřáb sestřelen, má daleko jako želva ke kočce. Alespoň z mého subjektivního pohledu. Pokud máte rádi válečné filmy, doporučuji, ale pro někoho se to bude zdát až příliš nudné. Ovšem začátek se povedl na výbornou, škoda, že to tak nepokračovalo celý film. Ale zachovávám vcelku vysoké hodnocení. Stojí to za zhlédnutí.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Pro mě osobně velké překvapení. Nečekal jsem nic, ale celé 3 hodiny jsem se skvěle bavil.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Dlouho jsem přemýšlel, jaké dát hodnocení... jestli 3 nebo 4 hvězdy... film začíná přepadením dostavníku s penězi, kdy se ukazuje brutalita a nemilosrdnost banditů, jak k nepřátelům, tak k vlastním lidem. Poté děj pomalu, polehoučku postupuje dále, Šerifovi a pár jeho kolegům se podaří Bena Wadea (Russella Crowea) - vůdce banditů chytit a mají v plánu ho odvézt do Clintonu. Tam ho posadit na vlak do Yumy a dostat odměnu. K tomu se připlete farmář Dan (Christian Bale) a za odměnu 200 dolarů nabídce pomoct. Bývalý odstřelovač z války Severu proti Jihu se hodí a tak ho berou s sebou. Už od začátku je jasné, že se pokusí Wadea jeho banda vysvobodit, ale i přesto se ho snaží dovézt do cíle. Pomalu umírají členové ochanky vězně a nakonec, když po dlouhé a vyčerpávající cestě dorazí do Clintonu, teprve přijíždí lidé Wadea a pokusí se ho vysvobodit z hotelu, kde čekají Dan a zbytek na příjezd vlaku. V tuto chvíli jsem se těšil na konečnou bitku a zajímalo mě, jak to dopadne. Ovšem, že to bude tak velkolepé mě nenapadlo. Nejde ani tak o poslední boj, smrt nebo hrdinské umírání... ale o Wadea, jak čestně se zachová na konci. Tohle mě dostalo. Je to zločinec a má se snažit utéct. Místo toho ale, čestně, zůstává s Danem a čeká, jestli zemře a vrátí se zpět ke své bandě a nebo jestli vyhraje Dan a bez vedlejších záměrů nastoupí sám od sebe do vlaku. A zde, díky tomuto skvělému konci, kdy jsem si zavzpomínal na staré časy, jak to bylo a jak by to možná mělo být dnes - přesně takhle férové. To mě dostalo a díky konci se hodnocení vyšplhao na konečných 90%... 5 hvězd. Nutnost vidět pro lidi, co mají rádi westerny, čestnost a nebo 2 hodiny času, kdy neví co dělat. Stojí to za to...

Chceš mě, chci tě (2009)

Na film Chceš mě, chci Tě jsem se hodně těšil. Trailer mě navnadil dosyta a tak jsem se vydal s kamarádkou do kina. Téměř prázdné kino nevěstilo nic moc dobrého, ale už jsem byl několikrát téměř sám v sále na nějakém filmu a odcházel jsem nadmíru spokojený. Ze začátku se mi film opravdu líbil, Butler a jeho show mě bavila a celkem jsem si užíval průměrnou romantickou komedii. Sice je už od začátku jasné, jak vše dopadne, ale vtipné scény, které Vás pomalu vedou ke konci jsem si celkem užíval. Samozřejmě to bylo často trapné a v reálu neuskutečnitelné, ovšem u takových filmů není realita na prvním místě. Jde jen o "love story" s "happyedem":D A to je přesně, co očekávejte od tohoto filmu. Dva lidé, hezké holky, nějaká třetí osoba, aby bylo na koho žárlit a konec ve stylu "Žili spolu šťastně až navěky". Je to film pro odpočinek nebo nudné sobotní odpoledne.