konysua

Skype: konysua

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 28.3.2018  00:34

Hele, já to beru jako vzpomínku na velmi mladá léta, kdy mi polovinu filmu stál Vilda. To původní porno z roku '88 jsem ještě neviděl. 9/10

• 28.5.2016  14:35

Kopenec, který dopomohl k tomu, abych se na film podíval, přišel ze zpráv. Nestihnou sehnat pár desítek centimetrů velkého, plešatého a hlavně živého tvora, to byl pro štáb Clinta Eastwooda nemožný úkol. Režisér dělá to co umí nejlepe. Poukazuje na to, jak je válka zničujícím faktorem pro lidskou duši a přesto to nijak nepřehání s amerikanizmem. 8/10

• 28.5.2016  14:33
    Špión (2015)

Úspěšná spolupráce ostrovní a zámořské produkce, dává naději, že přísně tajní zabijáci světových mocností, mohou být i pořádní dementi. Nutno dodat, že o většinu zábavy se postará ostřílená parta s tím správným přízvukem. Nejvíc pozornosti zaujme samozřejmě Metráček, ale hned po ní je tu vždy akční, v matoucích převlecích a nikdy nešetřící reálnými příběhy, Jason Statham. Amerika objevila Ameriku v podobě Melissy McCarthy a není divu, když při prvním pohledu znázorňuje všechny její podstaty. Parádní vtípky podané s patřičným šmrncem, nic víc k úspěchu Špión nepotřeboval. 8/10

• 26.5.2016  16:20
    Ergo Proxy (TV seriál) (2006)

Tato pochmurná existenční romance není to, co bych od anime očekával. Aspoň ne v této formě. Prvních pád dílů byl můj zájem nejistý s očekáváním, že nastane zlom a konečně prokoukne ta monotónnost a šeď. Jenže projížďky po nekonečné planině s hlubokými myšlenkami? Ne, děkuji. 4/10

• 21.5.2016  22:14

Bezstarostná komedie s pořádnou náloží rádiových hitovek. Do tohoto receptu na divacký úspěch, patří hlavně exotický sympaťák, s kterým přichází veškerá zábava, i některé zbytečně trapné momenty. 7/10

• 21.5.2016  22:04
    Marťan (2015)

Ten správný feelgood snímek, který byl snad omylem zařazen jako komedie při předávání cen. Matt Damon zařídil, že během jeho přežívání mi nedal jedinou šanci litovat jako osudu. Hudba dotahuje bezprostřednost a pocit svobody k perfekci. To do čeho nezasahuje vesmírný trosečník, ubírá na tempu a ničí atmosféru. Všechny ty zaměstnanecké vztahy na Zemi, snažit se z toho udělat horlivé Apollo vůbec nevychází a já opět vyhlížím astronauta, snažícího se o "science the shit out of it". 8/10

• 21.5.2016  21:54
    V hlavě (2015)

Minimalistický pohled na to, co se děje v hlavě náctileté holce, když musí řešit trable. Výhrady ke zpracování jsem měl už z počátku a neustaly až do samého konce. Oblíbil jsem si pouze jednu postavu a to nerváka. Radost se smutekem nemají takový tah jako jejich kolegové ve velínu, z čehož plyne má vlažnost z tohoto animáku. Nápaditost taky není nejsilnější strankou. Přitom by si autoři mohli vyhrát mnohem víc, když se vezme v potaz, že operují v imagineranim prostředí a vše s čím dokáží přijít je bludiště a vlak jako jediná cesta k záchraně. Ani v samotné sekci "představivost" se animácké fantazie nedočkám. Ale na co mě film nalákal, byl chaos u jídelního stolu a já se mylně domníval, že takto bude vypadat celý snímek. Přesto mi těch pár, převážně finálních scén, vykouzlilo na tváří úsměv. Je to definitivní, o pořádný animovaný film už jsem nezakopl pěkně dlouho. 6/10

• 23.4.2016  00:21

Zprvu jsem byl překvapen dobrou kamerou a začínal si myslet, že tentokrát nebude Liam znásilněn jen pro svůj zabijácký status, který si vydobyl v posledních filmech. A taky, že ne. Přesvědčivý detektiv, který opět vezme do ruky telefon a začne rozhazovat výhrůžky, jen ta chůze mezi náhrobními kameny není tak svižná, jak bych si přál a opravdové vzrůšo přijde až na úplný konec. Nakouknutí pod pokličku psychopatů se zdálo jako dobrý nápad, ale místo toho jsem dostal jen ilustraci únosů a následky jejich zločinnosti. Jeden černoušek pro zjemnění citů s minimální schopností cokoli ovlivnit. 8MM je ve všech aspektech někde jinde. 7/10

• 3.11.2015  17:16
    Interstellar (2014)

Svět se hroutí a křičí "Nolane, zachraň nás", ohlédne ze své režisérské židle se přes rameno, nasaje do plic vzduch a s nezaujatým výrazem řekne "ne". Když se mezi lidi dostalo, že režisér, který na co sáhne promění v klenot, se začal zajímat o černé díry, byl důvod k nefalšované radosti. Nad jeho výběr nejspíš nikdy neobrátím oči v sloup a pevně doufám, že se nikdy nezakouká třeba do transformerů. Starou známou partu obohatil vráskami zušlechtěný Matthew a jeho heroické výkony posledních let mají zastoupení i v tého výpravné sci-fi. Myslím, že se Nolanovi podařilo vymanit se z té zmatenosti, kterou někdo měl z Inceptionu. Nejedná se sice o žádnou multilevlovou záležitost jako v případě pecky s DiCapriem, ale najdou se tací, co i při sebemenší nutnosti zapínat u filmu mozek, podepisují kapitulaci. Skvělé sci-fi, které podtrhuje opravdové teorie s řádným nasazením. 9/10

• 11.10.2015  19:07

Tak se nám Jane Foster dostala k etheru, k jedné z nejmocnějších sil ve vesmíru, úplnou náhodou. Když Haimdel oznámí Thorovi, že nevidí navoněnou frndu jeho přítelkyně, začínají se dít věci, neslučující se s dobrým scénářem. Akce za moc nestojí, až na pár triků s kladivem (a věšákem?). I Loki s potrhlým profesorem mají víc prostoru, než nasraný temný elf, který chce zničit vesmír a to je doslova vše co o něm můžu vypovědět. 6/10

• 10.10.2015  18:48
    Slídil (2014)

Jake ví jak zacházet s excentrickou postavou a v takových případech je po kom sáhnout. Obsahově to však nenaplnilo mé očekávání o zvrácenosti tohoto povolání. 7/10

• 4.10.2015  20:24

Kucí, to je pech, že? Někdo vám to hodil na net pěkných pár dní před premiérou. Z čehož vyplývá, že z možná platících se stali většinově jistí neplatící. Asi by se měl Sly konečně probudit a něco změnit. Natlačit před kameru co nejvíce svalů, nechat je se předvádět až do velkého finále, kde to všechno odpálí i s lumpem. Aspoň nějaký zvrat, UFO, Donald Trump, reklama na ikeu nebo po opuštění sálu obdržet permici na další díly. Poprvé je to fajn, podruhé kuráž a potřetí drzost. Obávám se, že čtvrté tažení bude ještě větší propadák, pokud se tam neobjeví třeba Jackie Chan nebo Thanos /whooou/. Ale zas ta konečná vybíjená se mi zamlouvala. 6/10

• 24.9.2015  17:34

Země zítřka je o zemi zítřka a tudíž se očekává, že se v tomto báječném světě budu pohybovat podstatnou část děje. Omyl, mazání medu kolem huby z traileru, o fascinujícím světě plného nafrněných intelektuálů, se ukázalo být naprosto pravdivým a víc než polovinu filmu se plácají v naší smrduté dimenzi. Fiasko přijde, když se na bájné místo svatá trojice dostane. Vědomí, že to lepší už je zamnou, pochroumalo mou morálku. Faktorů proč je tenhle film omyl přibývalo, třeba když se přišlo na to jak vše zachránit, nejsem nijak zabržděnej, ale to její nadšení z možnosti jak zachránit svět jsem nesdílel. Hugh Laurie měl otřesnou roli s tím nejotravnějším citovým výlevem jaký znám. Jediná část, kterou lze hodnotit kladně je ta první hodinka a něco, kde jsem vklouzl do děje pod stálým tempem. Celý ten jejich nápad na scifi pohádku nevyšel, protože jako scifi je to blábol a na pohádku je to až moc nemravné, když si šedesátník a třináctileté děcko vyznávají lásku a ten s ní nakonec mrskne o zem. A jaký byl vůbec ten super plán na záchranu světa před zařízením, které ho má zničit? Vyhodit ho do povětří obyčejnou bombou(!). To snad mluví za vše. 4/10

• 21.9.2015  14:58
    Patrola (2012)

Anální patrola v podání dvou drsňáků, kteří si libují v násilí, poutech, a v blízkém tělesném kontaktu bez vymezení pohlaví. Tohle až přespříliš velké bratříčkování mi nejde po chuti a ze zbytku je klasická ghetto vybíjená. 6/10

• 6.9.2015  11:42
    Arrow (TV seriál) (2012)

Můj aktuálně první komiksový seriál, který mě měl vtáhnout a nepustit... nestalo se. Repetitivní rozhovory o tom, že by měl Oli víc času věnovat rodině a o chvíli později, když ze křoví vyskočí padouch se všichni shodnou, že je třeba na rodinu kašlat a jít sejmout škodnou. Po tomhle všem, dojde na velké omlouvání, objímání a vysvětlování, proč se zrovna dneska cítí tak na draka. O ženách smýšlí jen v dobrém, tak jich kolem něj pobíhá dost. A jeho taktika, do všech se zamilovat a všem to taky s vážnou tváří a nejlépe po nějakém heroickém výkonu říct. Moc jemné, moc venezuelské. Kdyby se z celého seriálu vystřihla myšlenka Arrowa, co zůstane? Skupina levných herců s lacinými dialogy zasazená do sociálního dramatu. Nuda. Stephen Amell a Manu Bennett jsou záchranou, i když záběrů jak Oliver cvičí na hrazdě je až příliš mnoho a jsou příliš dlouhé. Druhá série se vyhoupla o něco výš, ale když jsou špatné základy, přístavba nepomůže. 6/10

• 23.8.2015  11:43
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Od Marvelu rozhodně trafa do černého, jak se spoluprací s netflixem tak k výběrem hrdiny. Sám Daredevil se houpe na předních příčkách v oblíbenosti jeho komiksu a nejspíš proto se na něj můžu podívat. Proč je ale lepší, než jeho maskovaní kolegové a to i ze stáje DC? Aspektů je hodně, co bych však posadil na první příčku jsou herci. Mají co říct, to co říkají dává smysl a zaujme to, a hlavně to umí podat. Tempo si drží v pohodlné hladince a to se mi líbí, nesnaží se tlačit na pilu. Zbytečné dialogy, přehršel protivníci a dějové odbočky nezadrhávají ten hladký průběh a přesně to jsem cítil i z finále. Daredevil našel svůj odstín černé a v té si promlouvá, rozdává rány i ostatní s ní umí pracovat. Procha toho šera jako z Temného Rytíře neuškodí. Flashbacky byla moje obava. U Arrowa jsem si je oblíbil víc než současnou linii, tady tomu tak není a to je dobře, ne? Kluk oslepne toxickým hnusem, spousta lásky mezi otcem a synem (ne ty prase, takové ne!), než dostane smrtelnou nakládačku a na scénu přichází mistr, který doufám bude mít víc prostoru. Další série už klepe na dveře a já věřím, že si ve svém novém outfitu kvalitu udrží. 8/10

• 16.8.2015  11:43

Nárazová zábava s obsazením, které spočítáte na prstech jedné ruky, avšak s věrohodným podáním. Je to jeden z mnoha filmů, který láká na horor v komedii. Napětí se bohužel rozplývá s neschopností režiséra ukázat aspoň něco z toho mála. 6/10

• 16.8.2015  11:29

Jsou temní Avengeři stejně dobrým filmem jako první díl? Rukavice snad bude sedět lépe. K Whedonovi však necítím žádnou zášť jako někteří, na twitteru totiž dostal slušnou bídu (až takovou, že z toho měl pořádnou depku - true story). Ten celkový dojem z té "temný stránky" je dotažený tak napůl. Vidím nějakou tu trýzeň a spory, avšak na to že je to příprava na Civil War, kde se budou dvě strany hrdinů kopat do hlavy, to není zas tak zdrcující. Představa, že Stark a spol připoutají Hawka na židli a nechají ho koukat se, jak mu kuchají manželku a spratka. Rating by šel nahoru, ale dokážu si představit tu rozepři s kterou už by se dalo pracovat lépe. Pár hluchých míst, kdy se u rozhovoru nebavím tak jak tomu bylo dříve a to hlavně proto, že se vytratit ten důvtip a popichující humor. Ano, humor tam je taky, ale tam to zase kazí jednoduchost a v několika případech až trapnost. Akce si drží laťku, variant jak někoho pořádně ztříská v nablejskaným kombu je nespočet, jen mi to trochu zkazilo 3D. Scarlett s bratříčkem neurvou takovou pozornost jako by měly, když už je čarodějka dle komiksů nejsilnějším Avengerem. Zato Vision si mě získal, objeví se sice až na konci filmu, i tak v souboji robotů je na první místě. Snad se další Ultron dočká solidnějšího remaku po restartu Marvelu a já budu stále běhat po povrchu zemském. 6/10

• 8.8.2015  13:11

/Tom Cruise, exoskelet, emzáci, hrátky s časem a Emily Blunt. Pojď do mě! Každé znovuzrození má něco do sebe a buď přinese příběhu něco nového nebo aspoň ukáže jak dokáže cestovatel v čase, zažívat ty nejrozmanitější možnosti jak si to dát všechno od začátku. 9/10

• 10.7.2015  09:45

Pár scének se povedlo, ale zbytek je totálně mimo mísu. 6/10

• 7.7.2015  11:39
    Četa (1986)

Mladičký Charlie Sheen vnímá Vietnam až moc racionálně, až se to v jednu chvíli zlomí, zařve "Vy zkurvení zmrdi" a s nenávistí v očích, běží postřílet hromadu rejžožroutů. 8/10

• 6.7.2015  10:46
    Mlha (1980)

Dám stranou parádní efekty a celý ten Carpenterův nádech a vychází mi blbost pokrytá mlhou. 4/10

• 6.7.2015  10:43

Podobnost s Forrestem je zjevná a vítaná, proč taky ne? Dál už však Benjamin kráčí po svých, i když ne tak dobrodružně jak bych uvítal. Brad a Cate jsou svými dokonalými pohlavními protějšky a u takovýchto vypadá láska jako z pohádky. 8/10

• 5.7.2015  13:29
    Whiplash (2014)

Úsilí a chtivost po úspěchu čiší z obou hudebních fanatiků, i když každý to dává najevo jinak. Cíl mají stejný, ukázat lidem, že jejich hudba je ta nejlepší na světe a za mě, se to v tom kulervoucím finále potvrdilo. 8/10

• 17.6.2015  20:57

Pitt si zahrál učebnicového drsňáka a modlu v podobě zdánlivě neohroženého velitele posádky tanku, kde je bordel jako v tanku. Každý charakter se od sebe výrazně liší a konverzace mezi sebou je barvitá a přirozená. Akce šlape a tank nebyl nikdy tak zábavný, až na ten konec, který je až přehnaně heroický. 8/10

• 11.6.2015  19:52

Většina kraťasu rekapituluje nebo nejspíš vzdává hold prvnímu dílu s Arniem. A proč? Originalita nesahá ani do ostatních částí souboje křižáka s vesmírným lovcem. Finální střet je až únavně pomalý, i když jde vidět jak si dredatej užívá těžkopádnost jeho protivníka. Mno, já predátora poctím tak, že se podívám na jak namakaný rakušák rozmetá Hi-Tech hnusáka. Tečka. 4/10

• 6.6.2015  15:04
    Mrtvý sníh (2009)

První díl ztrácí tam, kde druhý získává. Sraní si do kalhot v chatě nebo poblíž chaty vs. epická výprava ke které se připojí několik dobrodruhů. Ale dělání ze zombíků hromady kusů těl jim jde stejně, jen s menším rozpočtem. 6/10

• 6.6.2015  14:50

Morbidní zábavička s jednou pořádně nasranou rukou. 7/10

• 24.5.2015  17:50
    RocknRolla (2008)

Guy se sice podepsal, ale účasti na filmu se minul. Kde je jeho střih a důvtip? 5/10

• 23.5.2015  16:49

Tohle je zombík, který chodí 6 týdně do posilovny, dopřává si ranní jogging a navštěvuje kurzy sebeovládání. A na přesně takového, bych nechtěl narazit ani se dvě rotačáky a izraelským systémem naváděných raket v rozkroku. Čisté obdivování jejich apokalyptického ničení lidstva mi však dokonalé stačí, trochu jsem si zasteskl po Hvězdné Pěchotě, kdy brouci vytvářeli stejný mrak beznaděje. Píšu to nerad, ale Pitt není to pravé ořechové. Hrdina je tak nějak obyčejný a Pitt se nemá na čem vyřádit. Samotné zakončení je zkrátka sporné. Jedna becherova před příchodem nemrtvého a viróza mi zachrání život. Díky pane prezidente. 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15