Velmi nebezpečné známosti (1999)

Hele, já to beru jako vzpomínku na velmi mladá léta, kdy mi polovinu filmu stál Vilda. To původní porno z roku '88 jsem ještě neviděl. 9/10

Americký sniper (2014)

Kopenec, který dopomohl k tomu, abych se na film podíval, přišel ze zpráv. Nestihnou sehnat pár desítek centimetrů velkého, plešatého a hlavně živého tvora, to byl pro štáb Clinta Eastwooda nemožný úkol. Režisér dělá to co umí nejlepe. Poukazuje na to, jak je válka zničujícím faktorem pro lidskou duši a přesto to nijak nepřehání s amerikanizmem. 8/10

Špión (2015)

Úspěšná spolupráce ostrovní a zámořské produkce, dává naději, že přísně tajní zabijáci světových mocností, mohou být i pořádní dementi. Nutno dodat, že o většinu zábavy se postará ostřílená parta s tím správným přízvukem. Nejvíc pozornosti zaujme samozřejmě Metráček, ale hned po ní je tu vždy akční, v matoucích převlecích a nikdy nešetřící reálnými příběhy, Jason Statham. Amerika objevila Ameriku v podobě Melissy McCarthy a není divu, když při prvním pohledu znázorňuje všechny její podstaty. Parádní vtípky podané s patřičným šmrncem, nic víc k úspěchu Špión nepotřeboval. 8/10

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Tato pochmurná existenční romance není to, co bych od anime očekával. Aspoň ne v této formě. Prvních pád dílů byl můj zájem nejistý s očekáváním, že nastane zlom a konečně prokoukne ta monotónnost a šeď. Jenže projížďky po nekonečné planině s hlubokými myšlenkami? Ne, děkuji. 4/10

Fakjů pane učiteli (2013)

Bezstarostná komedie s pořádnou náloží rádiových hitovek. Do tohoto receptu na divacký úspěch, patří hlavně exotický sympaťák, s kterým přichází veškerá zábava, i některé zbytečně trapné momenty. 7/10

Marťan (2015)

Ten správný feelgood snímek, který byl snad omylem zařazen jako komedie při předávání cen. Matt Damon zařídil, že během jeho přežívání mi nedal jedinou šanci litovat jako osudu. Hudba dotahuje bezprostřednost a pocit svobody k perfekci. To do čeho nezasahuje vesmírný trosečník, ubírá na tempu a ničí atmosféru. Všechny ty zaměstnanecké vztahy na Zemi, snažit se z toho udělat horlivé Apollo vůbec nevychází a já opět vyhlížím astronauta, snažícího se o "science the shit out of it". 8/10

V hlavě (2015)

Minimalistický pohled na to, co se děje v hlavě náctileté holce, když musí řešit trable. Výhrady ke zpracování jsem měl už z počátku a neustaly až do samého konce. Oblíbil jsem si pouze jednu postavu a to nerváka. Radost se smutekem nemají takový tah jako jejich kolegové ve velínu, z čehož plyne má vlažnost z tohoto animáku. Nápaditost taky není nejsilnější strankou. Přitom by si autoři mohli vyhrát mnohem víc, když se vezme v potaz, že operují v imagineranim prostředí a vše s čím dokáží přijít je bludiště a vlak jako jediná cesta k záchraně. Ani v samotné sekci "představivost" se animácké fantazie nedočkám. Ale na co mě film nalákal, byl chaos u jídelního stolu a já se mylně domníval, že takto bude vypadat celý snímek. Přesto mi těch pár, převážně finálních scén, vykouzlilo na tváří úsměv. Je to definitivní, o pořádný animovaný film už jsem nezakopl pěkně dlouho. 6/10

Mezi náhrobními kameny (2014)

Zprvu jsem byl překvapen dobrou kamerou a začínal si myslet, že tentokrát nebude Liam znásilněn jen pro svůj zabijácký status, který si vydobyl v posledních filmech. A taky, že ne. Přesvědčivý detektiv, který opět vezme do ruky telefon a začne rozhazovat výhrůžky, jen ta chůze mezi náhrobními kameny není tak svižná, jak bych si přál a opravdové vzrůšo přijde až na úplný konec. Nakouknutí pod pokličku psychopatů se zdálo jako dobrý nápad, ale místo toho jsem dostal jen ilustraci únosů a následky jejich zločinnosti. Jeden černoušek pro zjemnění citů s minimální schopností cokoli ovlivnit. 8MM je ve všech aspektech někde jinde. 7/10

Interstellar (2014)

Svět se hroutí a křičí "Nolane, zachraň nás", ohlédne ze své režisérské židle se přes rameno, nasaje do plic vzduch a s nezaujatým výrazem řekne "ne". Když se mezi lidi dostalo, že režisér, který na co sáhne promění v klenot, se začal zajímat o černé díry, byl důvod k nefalšované radosti. Nad jeho výběr nejspíš nikdy neobrátím oči v sloup a pevně doufám, že se nikdy nezakouká třeba do transformerů. Starou známou partu obohatil vráskami zušlechtěný Matthew a jeho heroické výkony posledních let mají zastoupení i v tého výpravné sci-fi. Myslím, že se Nolanovi podařilo vymanit se z té zmatenosti, kterou někdo měl z Inceptionu. Nejedná se sice o žádnou multilevlovou záležitost jako v případě pecky s DiCapriem, ale najdou se tací, co i při sebemenší nutnosti zapínat u filmu mozek, podepisují kapitulaci. Skvělé sci-fi, které podtrhuje opravdové teorie s řádným nasazením. 9/10

Thor: Temný svět (2013)

Tak se nám Jane Foster dostala k etheru, k jedné z nejmocnějších sil ve vesmíru, úplnou náhodou. Když Haimdel oznámí Thorovi, že nevidí navoněnou frndu jeho přítelkyně, začínají se dít věci, neslučující se s dobrým scénářem. Akce za moc nestojí, až na pár triků s kladivem (a věšákem?). I Loki s potrhlým profesorem mají víc prostoru, než nasraný temný elf, který chce zničit vesmír a to je doslova vše co o něm můžu vypovědět. 6/10