• Fantasy

Wonder Woman (2017)

Byl to první DC film, který jsem kdy viděla a nezklamal, okouzlující Gal Gadot sice chyběl nějaký ten herecký projev, ale to dokážete pominout a nevnímat, pokud se to nijak netáhne a není zbytečně zdlouhavé, což není. Pro obdoledne, nebo večer strávený s kamarády je to stav ideál

Vyprávěj (2009) (seriál)

tohle je moje srdcovka na kterou nedám dopustit. Viděla jsem to snad 40x a ono je to stále prostě dobrý. Pojí se mi to s dětstvím a člověk se vždycky trochu víc pousměje, když ho tenhle dobový seriál hodí zpátky do ranného dětství a kdykoliv to dá ČTčko znovu neodolám a prostě to musím vidět

Chirurgové (2005) (seriál)

Tak po dvou letech dlouhého sledování jsem se dobrala konce, smysl tenhle seriál začal postrádat už když překročil 10. sérii a vlastně je z toho taková ordinace jenom v zahraničí, ale když se do toho zamilujete od prvního dílu, tak přestanete řešit jestli jste viděli 20 dílů nebo rovnou všech 400 a prostě to milujete dál a máte odhodlání sledovat jak nakonec teda meredith grey dopadne a kdy už teda konečně owen hunt dostane padáka a vlastně nakonec se jedná o velmi příjemný kousek, který kvalitu mírně postrádá, ale o zábavu se jistě postará.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Jak to u CW bývá, tak prvních pár sérií je vždy peckových, a pak se z toho stane naprostá katastrofa, tvořená pro peníze. Myslím, že u tohoto seriálu, ten propad nebyl zas až tak hrozný. První 4 nebo snad 5 sérií se odehrávají na Zemi, což je jaksi pochopitelné pro námět seriálu a to bylo uchopeno velmi dobře. Jasně, první série o Grounders (pozemských) byla super, Mountwheater taky nebylo vůbec špatný a s ALIE jsme trošku přešli do nadpřirozena, ale když budeme počítat, že jsme někdy v roce 2100, tak asi taky dobrý. Dokud jsme se drželi při zemi, spíše teda na Zemi, tak byl seriál velmi dobrý kandidát na můj vůbec nejoblíbenější od dob co jsem viděla Grey´s Anatomy, ale pak byla Země zničena a přesun na novou planetu byl trošku šílený. Jaksi už v 5 sérii jsem byla mírně zmatená, tím jak pořád přidávají lidi, kteří přežili tu úplně první katastrofu a pak 6 série byla tak rychlá, že ten děj postrádal jakousi souvislost a mírně jsem se ztrácela, protože již bylo vše překombinované a 7 sérii si nechám na někdy jindy, protože tu jsem jaksi ještě nedokoukala. Takže prvních 5 sérií pecka a zbytek trochu horší, no prostě klasický CW, ale vybírat koukatelné herce jim jde a talent taky nepostrádají, takže zasloužené 4 hvězdičky

Bloomington (2010)

Jak tragicky to někteří popisují, já musím nesouhlasit. Dle mého názoru byl film moc fajn. Ano nejednalo se o žádné veledílo, to rozhodně ne, ale na jeden z večerů je to příjemná podívaná. Hlavní postavy se na sebe vrhly teda enormě rychle, až mě to mírně zarazilo, ale vlastně proč ne. Z reálného života bych to také nenazývala, ale když máte sympatické rovnou obě hlavní hrdinky, tak ta hodina a půl uteče jako voda a vy si nakonec film užijete. Musím však říct, že mě šíleně mrzel ten konec, ten byl jaksi nedodělaný a to je věčná škoda, ale i tak je mé hodnocení pozitivní.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Tak vážení, tohle je pecka! Obecně série The haunting byla skvělá, ale Bly Manor bych pochválila o něco více, než Hill House, i když se nedá popřít, že oboje bylo fantastické.  Lehká lgbtq+ linka byla fajn, nic na sílu a dalo se na to dívat. Příběh senzační, místy děsivý a i když lekačky nebyly úplně nejlepší, tak si musím přiznat, že mi někdy lezl mráz po zádech, zda něco nevyskočí z pod postele. Victoria Pedretti naprosto zazářila a krásně našláplou kariéru si ještě posunula. Dětské role, taky vinikající a ten konec? No, prostě skvělý

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

Spin-off na Riverdale, který se tématicky povedl o něco víc. Pokud mám srovnávat, tak za mě vítězí CAOS, už jen z toho, že nikdo nedělal ze seriálu to, co to není. Na Riverdale nijak nenavazuje, pouze se odehrává ve vedlejším městečku a tam jakákoliv spojitost s RVD končí. A ona žádná spojitost ani nikdy být nemusela, seriálu by to neuškodilo. Herci neokoukaní, naprosto příjemné obsazení, teta Zelda v podání Mirandy Otto je senzační a rozhodně nesmím opomenout Lilith v podání Michelle Gomez, která je neskutečná. Příběh jede mírně po linii Bible, ale nic vyloženě postavené na víře neočekávejte. Jde spíše o kouzla, magii a spoustu napřirozena, které je nenuceně vyobrazené a pěkně zpracované. Před efekty smekám, tohle se dle mého názoru řadí k lepším seriálům Netflixu

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Ani jako dítě jsem v tom neobjevila, žádné kouzlo a když jsem se nedávno s mladším sourozencem dívala, tak jsem se utvrdila v tom, jaká je to povrchní blbost. Já si pamatuju, že jako malou mě to nebavilo, protože to nebylo dost strašidelné a dneska radši ani nemluvit o této pasáži. Pro děti asi fajn zábava, jinak nekoukatelné.

Prolhané krásky: Perfekcionistky (2019) (seriál)

Laska k PLL mě donutila se podívat i na tohle a popravdě mě ani nepřekvapilo, že tohle bylo skvělý. Dokonce i lepší než PLL samotné. Vždycky jsem milovala Monu a Alison, a když vyšlo tohle s tím, že hlavní protagonistky jsou právě tyhle dvě, věděla jsem, že to prostě nemůže být tah vedle a taky nebyl. Zápletka fajn, do poslední chvíle člověk netušil. Nic se zbytečně nenatahovala a herci moc sympatičtí. Akorát škoda, že se seriál nedočkal pokračování.

Blondýnka (2022)

Já se omlouvám, ale tohle bylo naprosto neadektvátní vyobrazení Normy Jean, tedy Marilyn. Asi chápu, že se má jednat o fikci, tedy aspoň se tak tváří, ale jinak mi to přijde naprosto nechutné. Avšak když pominu fakt, že má jít o Marilyn, tak film není až tak strašný, proč prostě tvůrce nemohl vymyslet hlavní postavu, tak aby nevyprávěla příběh reálného člověka? Pak by celý film dával smysl a měl nějaké poslání. Drogy, alkohol, tápění a deprese byly vyzobrazeny velmi zajímavě, až jsem si občas připadala, že sama něco beru a Ana De Armas je neskutečná. Vyzobrazila hlavní postavu velmi reálně a kdyby se opravdu nejednalo o Normu Jean, tak jsem i v ohodnocení o něco pozitivnější.