Nenarození (2009)

Na týchto hororoch ma stále niečo priťahuje a bavia ma. Je to celé také otrepané, ale nemôžem si pomôcť. 3*.

Na odstřel (2009)

Už hviezdne obsadenie vás priláka pozrieť tento film. Russell Crowe v hlavnej úlohe bol perfektný. Ben Affleck to skvelo dopĺňal a osoba, ktorú hral to všetko zapričinila. Človek by ani neveril aká je ťažká práca novinára, keď chce vysekať svojho najlepšieho priateľa z problémov. Akcie bolo poskromne, ale keď sa už obajvila, tak v plnom štýle a napätí. Troška nudy sa objavilo. Dej je tak prepracovaný, že vás nepustí skôr ako sa skončí. Výsledný dojem je dobrý a za svoju kavalitu si zaslúži u mňa 4*.

Reportér v ringu (2007)

Super príbeh o športovom redaktorovi, ktorí si myslí, že našiel bývalu legendu vo svete boxu a rozhodne sa o tom napísať článok. Pre mňa spočiatku dosť nezažívný film. Keď všetko vyšlo na povrch, pomaličky sa to rozbehlo. Hlavný hrdinovia si uvedomujú podstatu života. Herecky obsadený film na skvelej úrovni. V závere bolo cítiť jemne emotívne scény. Dostal sa mi skvelý pocit, skôr z hĺbky filmu, ako z jeho filmového prevedenia. 4*.

Milionář z chatrče (2008)

Milé, príjemné, večerné posedenie, skôr rodiné. Napohľad je to skvelé, divákovi sa dostáva pozítivna energia. Páčilo sa mi to, ale chýbalo tomu niečo. A dosť velký kus. Otrepaná zvučka z milionára mi trhala uši. Freida Pinto bola príjemné pozeranie. Dev Patel bol výborný. Emotívne scénky sa mi páčili. Záver, dokonalý happy end. 4*.

U-Turn (1997)

Na rok 1997 je to pohladný film. Ešte k tomu som tu vzhliadol prekrásneho Mustanga zo 60. rokov. Jennifer Lopez bola neuveritelne prekrásna a svodná. Ale ani zdaleka nezatienila herca menom Sean Penn. Jeho výkon vo filme bol perfektný a užíval som si scénky, keď už mal všetkého akurát tak dosť. Nebolo takmer chvilky aby som si bol istý kdo s kým spolupracuje a kdo koho chce len podraziť. Chudák Bobby Cooper, ktorý mal fakt, že smolu. Nie len na ženy. 4*.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Podobných filmov je vela a pár som ich videl. Kvalita je viditelná, pobavil som sa, napätie nechýbalo. Kristen Stewart v hlavnej úlohe je pohladná a skvelo to zvládla. Verím, že bude mať ešte vela filmov a lepších ako je tento. Chýba originalita, niečo čím by film vynikol a bolo toho vela otrepaného. No, ale stálo to zato. 3*.

Paříži, miluji Tě (2006)

Na zamyslenie. O čo išlo režisérom týchto poviedok? O lásku? Ani sa poriadne nerozbehli a už skončili. Dve, tri poviedky boli fakt super a vychádzal z nich príjemný pocit. Celkový dojem je slabý a film ma neoslovil. 3*.

Andělé a démoni (2009)

Film, ktorý minimálne zaujme. Tom Hanks, značka kvality, ktorá nesklame. Celý dej je perfektne premyslený, divák nazrie do Vatikánu, spozná najväčšie pamiatky a dostane odpovede na všetky otázky. Napätia je pomenej, akčné scény zvládnute skvelo. 138 min mi ubehlo rýchlo a nebolo chviľky, pri ktorej by som sa nudil. Už len zo zvedavosti si treba pozrieť. 4*.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Čo je na tom? Trápne bezduché vyvraždovačky. Bez hoci akej pointy. Nuda. 2*.

Strážci - Watchmen (2009)

Podarený film komixových hrdinov. Vyzuál bol perfektný, hrdinovia zaujímaví a každí z nich bol niečim výnimoční. Aj napriek tomu ma film skoro vôbec nepobavil. Na môj vkus, určite až moc fantasy a sci-fi. Takýto žáner veľmi neobľubujem. Dlhá stopáž mi vadila a až ma nudila, aj keď scény neboli nudné. Najkrajšia scéna bola pre mňa "návšteva Marsu" a bolo cítiť emócie sprevádzajúce výbornou hudbou, ktoré mi nemôžu chýbať v žiadnom kvalitnom filme. Hudba vo filme mi väčšinou vadila a predstavoval by som si tam inú. Výsledný dojem je dobrý, veď bodaj by nie, film je kvalitný. 4*.