Rande na jednu noc (2008)

Výborná romantika s ještě lepšími prvky komedie (úžasná je především dobružná pouť jedné zatoulené, vykoupané,ukradené,... žvejkačky). Dost pobavil výkon Ari Graynor(ta ožralka)-v Americkém zločinu se zbavila Ellen Paige(i možná díky tomu se dostala po bok M. Cery). Cera mě utvrdil v tom,že nehraje,ale prostě je takovej v normálním životě.(Není možný mít 3 stejné role po sobě) Celkově na 4,25*,bohužel na New York je tam až moc podežřelejch setkání.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Vydržel jsem sledovat první 4 díly. A to ty další 3, jen protože jsem chtěl zjistit,jestli se i v nich nebude vůbec nic dít a hlavní hrdinové budou vést neuvěřitelně dementní rozhovory. A stále nemohu pochopit, jak mohl Jeremy Piven porazit ve Zlatých glóbech(nejlepší herec ve vedlejší roli seriálu) Neila Patricka Harrise a jeho ÚŽASNÝHO Barneyho.

Americký zločin (2007)

Po V pasti a Juno další ukázka ohromného herectví v podání Ellen Page. Ostatní, především C. Keener a představitel malého Johnnyho, ji solidně doplňují. Stále neůžu pochopit, že nikdo z přihlížejících se nepokusil s tím nic udělat.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Jeden z mála případů,kdy je dvojka lepší než jednička. Vtipné hlašky hlašky Hellboye a dobře odvedené práce na poli vizuálních efektů. Jen se mi zdá, že vzhled anděla si del Toro vypůjčil ze svého Faunova labyrintu

96 hodin (2008)

Úžasná akční jízda s charismatickým Neesonem. Pro mě jedno z nejmilejších filmových překvapení roku.

Prosíme přetočte (2008)

Po téměř dokonalé Nauce je Prosíme přetočte pro mě velkým zklamáním. Některé momenty jsou zábavné, ale objevuje se tu i dost hluchých, nudných míst

Wanted (2008)

Celkem zajímavá a především vtipná akční pohádka. 70%

Renesance (2006)

Vizuálně skvělé, zbytek slabší o dost. Výsledek? Průměr

Hvězdný prach (2007)

Pro mě nejlepší klasická pohádka posledních let a snad i nejlepší nečeská pohádka vůbec. Starust je plný vizuálních efektů, některé působí trochu amatérsky. Lacinými triky si mě film získal ještě více(zajímalo by mě,zda byl režisérův úmysl či "nedokonalost" triků způsobil nedostatek peněz). Díky tomu ve mně dokázal vyvolat nostalgii po kouzelných, klasických českých pohádkách jako Drei Buraken fuer Popelka(nebo snad Drei Haselnuesse fuer Aschenbroedel), Císařův pekař, Pekařův císař... Prostě milé překvapení.

Takoví normální puberťáci (2007) odpad!

Už dost dementní název mě neodradil. Ale co se nezdařilo jemu, povedlo se prvním 4 minutám

Časové pásmo bylo změněno