Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Bohužel žádné velké guilty pleasure, u kterého bych se královsky bavil. Škoda, že se to bere tak smrtelně vážně a není to o 20 minut kratší. Co přijde příště? George Washington, the Zombie Hunter nebo JFK, the Werewolves Hunter? :-)

Absolvent (1967)

Bezpochyby hodně dobrý film, i když z něj nejsem unešen tak jako většina ostatních. Kdybych hodnotil očima dobového diváka, tak půjdu určitě na plný počet, ale zůstávám trochu při zemi :-) Nicméně i po více jak čtyřiceti letech není vůbec těžké se s Benjaminem ztotožnit :-)

A Bullet for Joey (1955)

Dvě filmové legendy Robinson a Raft se setkávají v tomto noiru. Robinson hraje inspektora a Raft gangstera Joeyho, který se nechá najmout, aby unesl geniálního vědce. Příběh, který se odehrává převážně v Montrealu, je docela zamotaný, ale bohužel nijak zvlášť mě nezaujal. Postavy ztvárněné oběma pány herci taky ne. Dá se říct, že jsou oba dost nevýrazní.

A Bullet Is Waiting (1954)

Opravdu hodně komorní noir ... jedna chajda, pár lokací okolo, 4 herci ... bohužel nic extra zajímavého ani žádný zapamatovatelný moment.

A Case for PC 49 (1951)

2,5 Britská detektivka z produkce studia Hammer pár let před tím než začalo produkovat své slavné horory. Snímek má jednoduchý přímočarý děj, který je v první půlce dost nudný a nezáživný, druhá půlka je docela koukatelná. No a hlavní hrdina, konstábl PC 49, je tak trochu trouba. Za zmínku stojí herec Michael Ripper, ve vedlejší roli, který byl stálicí vedlejších rolí studia Hammer a objevil se ve velkém množství hammerovských hororů, většinou v roli hostinských :-)

Accomplice (1946)

2,5 Soukromého detektiva si najme jeho bývalá láska, aby našel jejího zmizelého manžela. Vyklube se z toho vražda a on se stává hlavním podezřelým. ___ Průměrný zapomenutelný konverzační detektivní noir, který ale na druhou stranu díky délce dobře uteče a neirituje narozdíl od většiny levných hodinových konverzačních detektivek.

Accused of Murder (1956)

barevné béčkové konverzační krimi, které se odehrává převážně v interiérech a nemá nijak výrazný příběh.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Už ani nevím po kolikáté jsem to včera viděl, ale zase jsem se skvěle bavil. Prostě Carrey je správnej šílenec :-)

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

I když jsem se místama některým bohužel až přehnaným Varreyho kreacím zasmál, tak je tento díl slabší než jednička a na konci jsem dokonce usnul.

Across the Wide Missouri (1951)

Původní verze měla podle Clarkovy biografie přes dvě hodiny a šéfům studia se nelíbila, takže jí sestříhali na 78 min a doplnili o voiceover. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. V tom filmu se totiž skoro vůbec nic nestane, příběh je strašně nudný, pomalý, plytký a plný vaty a toho podstatného tam máme tak dvacet minut. V momentě, kdy se na konci aspoň něco konečně začnít dít, tak už jsem byl tak unuděnej, že mě to vůbec nebralo a přál jsem si, aby to co nejdřív skončilo. Co se týče postav, tak jediná, která se mi aspoň trochu líbila byla Indiánka Kamiah v podání mexické herečky Marie Marquesové. Opálený, šedivějící padesátník Gable s napomádovanými vlasy vypadal docela hrozně (a to mám jeho filmy jinak rád), ke své partnerce se vůbec nehodil a jeho postava nebyla ničím zajímavá (teda až na to, že to byl trapper, co žije v divočině a neumí žádný indiánský jazyk). Vedlejší postavy tam byly jaksi do počtu. Za největší fail považuju to, že pouze dvě vedlejší postavy ovládají jak angličtinu tak indiánské jazyky. Veškeré dialogy mezi Gablem a Indiány musí tak být vždycky někým tlumočeny, což je docela opruz vzhledem k tomu, že jeho manželka je indiánka a tlumočník musí být přítomen, i když je na něj Clarka nasraná a háže po něm hrnce. (Pozitiva: Krásné barvy, krásné záběry přírody, krásná Maria Marques)