Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (4 070)

plakát

Castlevania - Season 3 (2020) (série)

Trojka mě bavila asi nejvíc. Hlavně závěrečné dva díly byly naprosto epické a v mnoha ohledech překvapivé.

Joker (2019)

Nestává se často, abych dokoukal do konce i závěrečné titulky.

plakát

Castlevania - Season 2 (2018) (série)

3,5 Druhá série sice o trochu lepší než ta první, ale čekal jsem mnohem víc. Celkově mi moc nesedí pojetí Drákuly a upírů obecně. Není to špatné, ale prostě každý díl končí než se to pořádně rozjede a celá série vlastně taky.

plakát

Castlevania - Season 1 (2017) (série)

3,5 Beru to jako docela slibný rozjezd, který spíš než aby nějak strhnul, nastíní svět, postavy a nechá otevřený konec pro druhou sérii, která bude doufám o dost lepší.

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Přesně ten typ filmu, co miluju, vymazlená retro atmoška, filmové zákulisí, tuny narážek, trocha těch skutečných událostí a k tomu Tarantinův šmrnc. Prostě paráda.

plakát

Straight Outta Compton (2015)

Americká hiphopová scéna mě vždycky míjela, na film jsem se podíval spíš ze zvědavosti a musím říct, že mě bavil. Hudebně jsem sice někde jinde, ale NWA na mě určitě zanechali dojem.

plakát

Ratchedová - Série 1 (2020) (série)

Tento seriál je takový rozpolcený bizár. Jeho největším problémem je, že se tváří jako prequel k Přeletu nad kukaččím hnízdem. Silně pochybuji, že Ken Kesey zamýšlel pro sestru Ratchedovou takovouto backstory. Kdyby se hlavní postava jmenovala jinak, fungovalo by to asi mnohem lépe. Dalším problémem je netflixovská snaha o hyperkorektnost, takže divák už dopředu ví, že ho nemine několik homosexuálních postav, nějaké to smíšené manželství a příslušník kdejaké minority na každém kroku. Netvrdím, že mi to nějak zásadně vadí, ale přijde mi, že v silně rasistické Americe té doby by se asi z asijského doktora těžko stal ředitel psychiatrické léčebny a z homosexuálního černocha úspěšný bohatý businessman (partner v nějaké firmě). V ději vzhled postavy samozřejmě takovou roli nehraje, ale celé to působí až moc násilně a neuvěřitelně. Co se mi líbilo moc, tak byla barevná přestylizovaná atmosféra 40. let. To bylo moc pěkný. Sestra Ratchedová a její intriky zezačátku vzbuzovaly velká očekávání. Některé momenty byly tak trochu příjemně hororové. Postava Charlotte Wells mi naháněla husinu pokaždé, když se v ní probudila Ondine nebo Apollo. Určitá komičnost a bizardnost některých postav byla super, Sharon Stone a její domácnost nebo slečna Kýblová a její chlastající kámoška působily občas absurdně lynchovsky. Celé to hodně sráží ústřední romantická linka. Scény mezi Cynthií a Ratchedovou byly strašně nudné.

plakát

Soumrak templářů - Série 2 (2019) (série)

První série byla taková neslaná nemastná. Ta druhá mě bavila o dost víc. Měla větší spád a zajímavější děj. Konec mi ale přišel trochu moc narychlo. Tvůrci zřejmě věděli, že další série už nebude, a tak uzavřeli, co uzavřít šlo. Konec řádu templářů, tedy to, co mělo být hlavní náplní celého seriálu, se najednou vyřeší během 2 dílů.

Úniková hra (2019)

Tak je jasné, že už nikdy na žádnou únikovku nepůjdu. Fajn horor se zajímavými nápady ... nijak originální, ale ve výsledku povedený.

plakát

Ať začne slavnost... (1975)

Období po smrti Ludvíka XIV., kdy Ludví XV. je ještě dítě a vládne za něj princ regent Filip Orleánský. Film zobrazuje Filipův dvůr, který byl očividně jednou velkou pařbou, jeho podivné ne/přátelství s Abbé Duboisem, který se chce stát arcibiskupem a také úsměvně naivní tragickou vzpouru 4 bretaňských šlechticů.