Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (4 214)

Král psanec (2018)

Solidní historický snímek. Závěrečná bitva byla super. Krásná krajina Skotska.

Pentavirát (2022) (seriál)

Celkem zajímavý nápad, hodně vtipných míst, ale celkové vyznění příběhu spíš průměrné. Poslední díl vyšuměl naprosto do ztracena.

plakát

Španělská princezna - Série 2 (2020) (série)

Druhá série mi zezačátku připadala skoro až tragicky nudná. Naštěstí se to od půlky docela rozjelo - intriky, zrady, vrtkavost mocných ... zkrátka vše, co člověk od příběhů o královských rodinách a životě u dvora čeká. Určité historické nepřesnosti lze prominout, ale bohužel celou druhou sérií je cítit určitá pachuť současného moderního trendu převracení dějin - černoši jsou v Anglii i Skotsku normální, je tu jen určitá dějová linka s odporem místních vůči cizincům, ale to je spíš v rovině sociální ("Berou nám práci"), ženy chtějí vládnout mužům, Catherine zpočátku chrlí jeden motivační proslov za druhým, vojáci skandují "Long Live The Queen", Henry v prvních dílech vůbec nenosí korunu, zatímco jeho žena ano ... Ve výsledku pořád dobré, ale oproti předchozím seriálům jsem z toho měl trochu víc smíšené pocity.

plakát

Španělská princezna - Série 1 (2019) (série)

Po velmi dobrých seriálech Bílá královna a Bílá princezna, přichází pro změnu Španělská princezna, která sleduje další osudy Tudorovců, tentokrát očima Kateřiny Aragonské. Hned první výtku bych měl k obsazení. Myslím si, že je velkým mínusem těchto seriálů, že s každým seriálem mění herce. U Bílé princezny se obsazení docela povedlo, tady ovšem už tolik ne. Děj začíná asi tři roky po skončení předchozího seriálu, přesto všichni zestárli o dvacet let. Nejvíc mi tato změna vadila u Henryho VII. a Lizzie. Jedna z vedlejších postav, Richard Pole, byl v předchozím seriále jednorukým veteránem, tady má ale funkční obě ruce. K ahistorickým nesmyslům ani nemá cenu se vyjadřovat. Kdyby Princi Harrymu bylo 10 tak jako ve skutečnosti, tak by se tu nemohla rozjet ona romantická linka, na které první série stojí. Dále zde máme asi tři černochy a nikdo se nad tím v katolické středověké Anglii ani nepozastavuje. Muslimsko-katolická svatba, je taky očividně v pohodě. Zkrátka a jasně seriál se svezl na současné populární multikulturní vlně, která naprosto bezostyšně przní historii. ___ Děj je jinak celkem průmerný, stojí hlavně na romantické lince mezi Catherine a Harrym. Zlá babka Margaret tu nějaké ty intriky rozehrává spíš až ke konci. Celkově vzato tomu chybí náboj a atmosféra předhozích dvou seriálů.

plakát

Bílá princezna (2017) (seriál)

Přestože Války růží jsou u konce, hra o anglický trůn pokračuje. ___ Pokračování Bílé královny se rovněž povedlo, i když první seriál mi přišel trochu lepší.

plakát

Poslední království - Série 5 (2022) (série)

Poslední série byla trochu slabší, přesto mi bylo celkem líto, že se s Uhtredem musíme rozloučit. Materiál na další série by ještě byl. Nicméně se těším na Seven Kings Must Die.

plakát

Rozčarování - Série 4 (2022) (série)

Nejslabší série, nápady dochází, už jsem na to koukal jenom že jsem na to koukal.

K zemi hleď! (2021)

Katastrofický film s komediálními prvky, který je svým způsobem zatraceně děsivě realistický.

plakát

Rush - koncert 2011 (2011) (koncert)

Rush poslouchám jen asi tři roky a to díky tomu, že jsem si o nich přečetl v knize Ready Player One. Znal jsem hlavně desku 2112, ale zbytek tvorby objevuji až teď. Především jsou Geddy a spol. neuvěřitení sympaťáci, pohodáři a neskuteční muzikanti. Show od začátku do konce jede jako dobře promazaný stroj ,,, taky to má být Stroj času. Scénka v úvodu vtipná, i když možná trochu dlouhá, no a promítané intermezzo super.

Tucet špinavců (1967)

Suprově obsazený akčňák, který nemá jediné slabé místo.

Ovládací panel