Smrtonosná past 4.0 (2007)

Mam rad akcne filmove klasiky, niekedy ich preto asi aj o cosi nadhodnotim, ale niekedy to proste nevyjde... Jednotka bola skvela, dvojka s trojkou uz boli o trosku viac prehnane, no stale to bol stary dobry JM (mam rovnake inicialy, ej veru, dobre sa to cita:-D) ale toto je uz ozaj rozpravka s hlupym scenarom pre naivnych, kopou nezmyslov, aj ked radsej by som napisal sraciek (scena s hydrantom a vrtulnikom, s Mai, stihackou atd.). Akosi mi v tom celom zanikli aj tie inak skvele efekty a hoci momentalne je celkove hodnotenie tohto filmu na CSFD 79%, tak ja nemozem inak ako tri hviezdy a teda asi tak 50%. Wisemanove Underworldy su skvele, ale toto mu proste nevyslo. Ako tu uz napisal Cival - nech je dej akykolvek a vyzera to tam akokolvek, prakticky kazdemu je jasne, ze McClaneovi a jeho dcere sa nic nestane a to robi cely film dost nudnym, par krat som sa prave kvoli tomuto pozeral na poziciu casomiery. Aj ked treba dodat, ze moje nizke hodnotenie suvisi aj s tym, ze som po predchadzajucich castiach cakal od tohto filmu ovela viac.

Ve jménu Angela (2002)

Fajna komedia, po "Stoj, lebo mamicka vystreli" urcite dalsie podarene Stalloneho vystupenie aj v inom zanri ako su akcne sceny s krivym usmevom :-). Odporucam scenu s obvinenim nevinnych vevericiek :-D normalne obdivujem Joza Vajdu, ze to dokazal nadabovat :-).

Kobra (1986)

Presne ten film, v ktorom by to s inym hercom ani zdaleka nebolo ono... akcna hlupost s otrasnou BN, ale Sly to proste utiahol ako prakticky stale :-). Upozornujem na scenu s cigaretou a roztrhnutym tielkom... to bolo lepsie ako akakolvek kultova hlaska :-). 45%

Chvění (1990)

Geniálne a neopakovateľné... nízky rozpočet a pritom skvelé efekty, vtipné dialógy i vtipne ladený scenár, skvelý Bacon a Michael Gross, ktorý je pre mňa osobne najlepšou postavou celej série, ktorá ako tu už bolo spomenuté upadá každým dielom... možno aj kvôli počítačovým efektom na úkor animatroniky z prvých dvoch dielov.

Predátor (1987)

Jeden z najlepsich Arnoldovych snimkov a nielen jeho zasluhou. Predator je legenda akcnych filmov a hoci dvojka, ci AvP 1,2 boli zaujimavym pokracovanim a nadviazanim, tak jednotka hlavne kvoli napadu s niecim takym ako je predator, taktiez vdaka miestu natacania, skvelym vizualnym efektom, maske, i hudbe ostane podla mna neprekonana - 95%. No neda mi nerozobrat taku tu moju oblubenu drobnost :-) a to je znovu pozmeneny prirodzeny biotop, tentokrat vsetkym dobre znama scena s prasatom, konkr. je to Svina diva (Sus scrofa), ktorej prirodzenym biotopom je Eurazia a Severna Afrika a teda tam nemala co hladat. Drobnost c.2 patri skorpionovi, ku ktoremu sice nemam vyhrady s ohladom na jeho biotop (hoci osobne by som neocakaval skorpiony v tropickej dzungli Strednej Ameriky, skor v aridnejsich oblastiach, no moc sa v nich nevyznam, takze nekritizujem), ale kedze skorpion je studenokrvny bezstavovec, tak pochybujem, ze by ho Predator dokazal vidiet svojim termopohladom a ak ano, tak nie v tych farbach, v ktorych bol.

Já, legenda (2007)

Co ja viem... zacnem asi slovami, ze snaha bola... aky je vysledny efekt uz posudte kazdy sam, ja osobne tomu viac ako 50% nedam. Mozno keby ma ten dej zaujal viac, tak si nevsimam veci ako vyukladane auticka, nakazene psy vs. zdrave antilopy a leviu rodinku (kde sa tam vzali? zeby nejaky mudry pootvaral klietky v ZOO:-)? a naco:-)?), prehnane silnych nakazenych, ktori tie tri roky zili bohvie z coho... keby boli aspon zeleni, ze nejaka fotosynteza :-) ale takto... a ten koniec... tie nedomyslene sceny by sa vcelku dali odpustit, ale ten zaver to proste odrovnal do roviny priemeru. Nelogicke, divne so skazenym zaverom... jedine co si fakt zasluzilo tie bombasticke reklamy bol len Viliam Kovac:-), jeho charizma a herecky vykon... sa nezda, egres jeden usaty :-D

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Moja oblubena komedia... iste tomuto filmu sa da vela vytknut, od hereckych vykonov, az po v podstate o nicom pribeh, ale... ale kombinacia Stalloneho (ja za to nemozem, ze toho herca zboznujem:-)) a jeho filmovej mamy... jedna z najlepsich veci, co som v podani SS (nie moc stastne inicialky:-)) videl. Navyse ta mamicka... no kto by to nepoznal aj zo svojho sukromia :-) mozno ine situacie, ale podstata je stale ta ista, pretoze mama je mama :-). Nepochopenie, hadky, ultimata, ale pritom jej snaha je tak cista a jednoducha - byt dobrou mamou a postarat sa o svoje dieta stale rovnako... nezalezi, ci ma "5 alebo 35". A o tom druhom pripade je tento film :-) a preto kopec komickych situacii: - to vysavanie v noci nemalo chybu :-D. Ked som to videl prvykrat, tak to bolo necakane a bohove :-) ked som to videl dalsie razy, tak som sa specialne na tuto scenu tesil uz dopredu :-). - scena s cistenim pistole? No mozte sa na nu za toto hnevat :-D? To akoby ste sa hnevali na dieta ked zacne kreslit po bielej stene :-). - megaranajky... z hladiska racionalnej vyzivy mozem len krutit hlavou... ale o to tam vobec nejde... proste syncekovi treba dopriat :-D. Co dodat? Je to komedia a mna pobavila a pobavi vzdy ked sa na nu divam, takze v ramci zanru nemozem inak ako 90%.

Gladiátor (2000)

Tradicny motiv pomsty (smrti) svojich blizkych, prekryty oddanostou, cestnostou a snahou splnit slubene vs. ctiziadost a pocit byt milovany za kazdu cenu, tvori emocionalny zaklad tohto velkolepeho zobrazenia zlomku historie Rimskej rise. Skvela rezia, efekty, hudba, dlzka filmu, herecke vykony a nielen dvoch hlavnych predstavitelov. Videl som toto filmove dielo viackrat a uvidim ho este vela krat... je to presne ten typ filmu, ku ktoremu sa da vratit znovu a znovu, film ktory vo mne vzdy zanecha velky dojem tykajuci sa kazdeho jeho detailu. Kazdy pozname chybicky krasy - kiksy, ktore sa vo filmoch pritrafia (v tomto kusku napr. udajne pasy skondenzovanej vodnej pary po prelete lietadla), ale toto dielo vas tak vtiahne svojim pribehom a stvarnenim, ze nieco take si clovek ozaj vsimne len ked to zacne cielene hladat... a myslim, ze tento oscarmi ovenceny pribeh vam na to ani neda priestor a vlastne si to ani nezasluzi. Na to su ine filmy :-) najma tie b-ckove klasiky :-). Nebudem sa moc rozpisovat, treba si to pozriet... a nezabudnut pri tom dychat:-) lebo mne sa to obcas stava:-). Dodam uz len jednu dost znamu myslienku: per aspera ad astra... ak su tymi hviezdami zena a syn generala Maxima, tak to na tento film plati 100%-tne... nielen podstata tohto citatu, ale ani ta latina nie je od veci :-). Tomuto filmu naozaj nemam co vytknut, davam 100% a nielen v zanri, pod ktory spada, ale rovnako celkovo v kategorii naj film.

Pelíšky (1999)

Co dodat po vsetkych tych Vasich komentaroch? Ceska filmova perla s neopakovatelnou atmosferou konca 60tych rokov. Pytal som sa viacerych ludi, co tu dobu na rozdiel odo mna zazili a vsetkym ten film prisiel skvely, aj ked trpky... komunizmus pamatam, sice o 20rokov neskor, ale i ked som to priamo nezazil, tak ten film je podla mna dokonalym zobrazenim svojej doby. A k tomu nezabudnutelne hlasky a este nezabudnutelnejsia ceska hymna... v emotivnejsom podani som ju nikdy v zivote nepocul. 100%

Resident Evil: Zánik (2007)

Pre mna osobne najlepsi diel, az na tu prehnanu zaverecnu mutaciu. Skvele pokracovanie tejto akcnej sci-fi (zatial) trilogie, v ramci svojho zanru to proste malo vsetko co tieto filmy maju mat. A len tak mimochodom, potreba silikonov pre Millu je nulova oproti potrebe niektorych komentujucich mat sproste poznamky. Uprimnu sustrast obetiam "mytusu krasy".