Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou (2008) (TV film) odpad!

Toto bolo fakt horšie ako špagety s horčicou.. Bruce Lee sa nielen že otáča v hrobe, on tam už rovno funguje ako ventilátor, aby rozohnal smrad z toho hnoja, ktorý číňania vyprodukovali..

Afghánistán (2007) odpad!

Ten deň (4.1.2011) začal pozorovaním a fotografovaním zatmenia Slnka a pokračoval pohodou lesnou pri výstupe na Kráľovu hoľu (Nízke Tatry, 1946m n.m.). Ten deň sa mal držať hesla "v najlepšom treba skončiť". Bohužiaľ, ten deň bol ukončený filmovo, v podobe Afghan Knights.. pútavý názov, za ktorým som videl prechod zo slovenských hôr do hôr afgánskych.. ostalo to však iba pri tom názve.. slovami Lorda Nortona: "A toto bolo čo James?" Nezmysel z kategórie toxického odpadu, kde sa nenájde súvislých 5 minút, ktoré by bolo možné pozitívne ohodnotiť nepretáčaním.. nič, tma, hypersračka.. systém bol zasypaný kopou hnoja a bude ukončený.. day is over

Kurýr 3 (2008)

Sračka.. v komplexnom poňatí presne taká istá ako prvé dva diely, akurát s rozdielnymi detailami, ktoré ju sračkou robia. Mám rád Stathama a mám rád postavu, ktorú v tejto trilógii stvárňuje, čo je vlastne jediný dôvod prečo som si po sračke 1, pozrel sračku 2 a pred chvíľou aj sračku 3. Cervenak si chcel pri striptízovej scéne naťahovať na hlavu papierové vrece, ja som reval do vankúša ako Jim Carrey v scéne z Blbý a blbší, keď sa pokúšal vydať najhnusnejší zvuk na svete. Slečna Natalya Rudakova ma svojim zjavom a prejavom iritovala od začiatku do konca ako Gučíkov dabing v Babe, ale keď sa vrátime k podstate tejto zatiaľ trilógie, tak práve ona dodala tretiemu pokračovani tu správnu sračkovitosť. A preto na záver dodám len jedno.. pozriem si aj sračku 4 ak ju natočia a bude zo mňa štvornásobný dobrovoľný koprofil.

Invaze (1996)

Ak si odmyslím tú nezmyselnosť s globálnym otepľovaním podobných parametrov a ešte navyše spôsobovanú človekom, Charlieho Sheena, ktorý sa proste nehodí na podobné úlohy a napr. ten pohlcovač hmoty v štýle "čierna diera", ktorý vybieli drevený domček, no ten ostane nepoškodený stáť, ale obrovskú kovovú konštrukciu satelitu zdeformuje bez problémov.. tak to zasa nebolo až také strašné. Celkom slušné sci-fi so zaujímavou myšlienkou.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tak toto bol iny sajrajt... takto dohnojit a sprznit jeden z najpopularnejsich kreslenych pribehov... obcasne utiahnutie kutikov nemohlo vykompenzovat fakt, ze po vacsinu casu to bolo desne a ten roztahany zaver so Zidanom, do toho ten vychrtly, zmalovany Sklenarikovej ksicht.. aaach, duvenblejt..

Avatar (2009)

Vizualne dokonale.. pastva pre oci. Ale inak same klise, plytke, nezmyselne, priehladne, nudne 3 hodiny. Ak to tak malo byt, tak v poriadku, ale podobne "pozlatkove" filmy nemusim.. napr. vidiet niekedy este raz.

Náhradníci (2009)

Styri hviezdicky... za hlavnu myslienku, za velmi realny priebeh jej realizacie, za slusnu zapletku a posledna ujovi Willisovi :). Pacilo sa mi to.. ale predsa jedna vec, ktora mi kole oci a bude asi navzdy aj ked s hodnotenim nema nic spolocne. Kde su tie klony (a teda geneticky identicke organizmy so svojou predlohou), o ktorych hovori slovensky preklad? Lebo ja som tam ziadne klony naozaj nevidel..

Milionář z chatrče (2008)

Podla popisu krimi/drama/romanticky, ale v prvom rade rozpravka, ako tu uz bolo viackrat spominane. Cakal som trochu iny dej, podstatu, pozadie, napatie, ale bolo to obcas az prilis priehladne, silene, naivne... a preco som dal styri hviezdicky ked tak kritizujem? Nuz preto, ze to bolo dobre :) akurat nie hodne tolkych oscarov a tolkej chvaly. Z duse mi pise Cival... "vlezle líbivé filmy..." presne takym je Milionar z chatrce...

Mlha (2007)

Hoci ma ten film neuveriteľne nasral :) resp. postavy v ňom účinkujúce, tak päť hviezdičiek je z môjho pohľadu adekvátne... výborný snímok, neobsedel som pri ňom, nervózne nohy, chuť byť súčasťou deja, povedať im nech nerobia debiliny a zhasnú, hodiť si konzervu do tej náboženskej fanatičky... presne takto si predstavujem sci-fi horor, ktorý vás naserie, vtiahne do deja a v konečnom dôsledku vo vás nechá silný dojem... a ten koniec? Bál som sa, že to ten vôl urobí... och, nasratýýýý soooom a to je dobre :D. Čo dodať? Mlha se hlásí... :o)

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Z určitého pohľadu zaujímavé spracovanie skvelej Crichtonovej predlohy, z iného pohľadu typická americká sračka, ktorá má ohúriť dnešného diváka. Je mi jasné, že natočiť film presne podľa knižnej predlohy je vcelku zložité, no zaujať konzumného diváka filmovou kópiou Crichtonovej Andromedy by neuspelo. Čo z toho, keby to bolo presne ako v knihe... taký dej už dnes zaujme len menšinu... a preto tam bolo potrebné zapasovať politiku, na nervy lezúce napätie typu "stihol to v poslednej chvíli", typický americký patriotizmus a samozrejme niečo "iné" a teda napr. gaya, aby sme celému svetu nasilu ukázali, že sme si všetci rovní... no v konečnom dôsledku pre mňa osobne sklamanie. Nedotiahnuté myšlienky a kopec drístov rôzneho druhu zavŕšených vystavením pokusného makaka andromede. Prečo o tom píšem? Pretože makaka hrala malpa.. len v titulkách na to zabudli :). Dávam tri hviezdičky, ale veľmi, veľmi slabé :).