Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Oproti prvnímu dílu se jednak nezměnilo nic po technické stránce filmu, což je myšleno jako klad, leč nezměnilo se nic ani po dějové stránce, bohužel. Film se stále / opět vleče a krom věrohodně vytvořeného prostředí 70./80. let, se kterým určitě bylo dost práce, jsem měl jako divák jedinou starost, a to kdy už bude konec. A čekání na nějaký nenadálý zvrat se ukázalo jako zbytečné. Ve zkratce řečeno, zábavné bylo sledovat film, který jakoby byl natočen před 30 lety, čemuž smekám. Ovšem kdyby tomu tak skutečně bylo, tak potom už by asi neměl tento film co výjimečného nabídnout. 60%

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Gangsterka, u které musím rozhodně vyzdvihnout autentičnost, s jakou byla natočena. Nicméně pocit z filmu obdobný jako u Amerického gangstera. Herecké výkony výborné, vše promyšlené téměř do posledního detailu.. ale filmy se dle mého názoru mají točit tak, aby diváka co nejvíce upoutaly, a to se tomuto filmu u mé osoby bohužel nepovedlo. 60%

Vteřiny před koncem světa (2008)

Alespoň ta jedna hvězdička za prvních deset minut, které vypadají jako z erotického sci-fi a neříkám, že se na to v tu dobu nekouká pěkně (i když jsou věčně vidět slečně mimozemšťance kalhotky :-p ). Kdyby se dle toho úvodu natočil i zbytek, samosebou s nějakým stupňováním, věřím, že to mohlo zaznamenat o dost větší úspěch. Takto nevím, jestli byl záměr diváka pobavit naivností tvůrců nebo realizovat si dětský sen a natočit remake ke Dni, kdy se zastavila Země bez ohledu na rozpočet a míru soudnosti.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Ještě dlouho po zhlédnutí tohoto filmu jsem se jím v myšlenkách zaobíral. Nicméně ne tak jak bych si přál - ne že by na mě nějak výrazně dolehlo nějaké poselství filmu. Přemítal jsem, zda se mi film vlastně líbil pro pár hezky natočených/naanimovaných scén, nebo naopak jestli mě zklamal tím, jak nepřesvědčivě měl mimozemšťan Klaatu změnit svůj názor na lidi. Nedovedu si totiž nějak představit, že by mi na jeho místě měl změnit názor pohled na ukňučeného spratka nebo přinejlepším to, že někdo je schopen upřednostnit život jiné osoby před svým. Zkrátka nepochopil jsem, jakou má souvislost láska, kterou jistě někdo k někomu cítí s tím, že si lidstvo devastuje Zemi. Stejně je láska většinou sobecká. Možná bych to jinak (lépe?) pochopil, kdybych se na to díval kdysi při studené válce a při všem tom zbrojení. 50%

Superman: Soudný den (2007)

Našel bych snad jediný nedostatek - je to animované. Jelikož jsme všichni zvyklí, že v animovaném světě je všechno možné, nemůže v nás pak takovýto počin vybudit naprosto všechny emoce jako by to dokázala jeho hraná verze, zkrátka kvůli této "otupělosti". Ovšem hranou verzi filmu by patrně nikdo nedokázal natočit tak dokonale, jako je tomu v tomto případě. Nicméně i tak mě film velmi potěšil, už jen proto, že jsem fanoušek tohoto komiksového hrdiny, a ještě jednou podotýkám, že kdyby se objevila podobně kvalitní hraná verze, neváhal bych dát 5*. 80%

Americký gangster (2007)

Herecké výkony výborné, stejně tak i další filmařské záležitosti.. nicméně celý film byl pro mě jen nudným očekáváním konce. Příběh z mého pohledu velmi slabý, nezajímá mě, jestli je to dle skutečné události či smyšlené, nýbrž jak mě to dokáže bavit. Ve výsledku jsem byl rád, že jsem se toho konce dočkal a už to nemusím znova absolvovat. 60%

Nelítostný souboj (1995)

Nemohu dát víc než ty 4 hvězdičky, spíše bych dal ještě méně. Protože tím závěrem si to u mě tento jinak velmi příjemný film dočista zkazil. 70%

Jumper (2008)

Nemůžu říct, že bych byl třeba oproti takovým Spidermanům tímto filmem nějak víc zklamán. Téma filmu pěkné, mnoho lidí jistě něco podobného občas taky napadne, tak proč by to někdo nemohl koneckonců zfilmovat, že? Herecké výkony přijatelné, nejsem z těch, co hodnotí pozitivně jenom přehrávající herce, nejlépe v roli vyšinutých choleriků. Příběh samotný je asi největší slabinou, protože hned z počátku se vlastně stane vše a pak už není moc co dalšího vymýšlet. V každém případě budu doufat, že film vydělá dostatek financí na to, aby si někde někdo pak řekl "a proč ne, natočíme dvojku..", s tím, že si dají na scénáři více záležet a já budu moct dát s chutí 4, ne-li třeba dokonce 5 hvězdiček. 68%

REC (2007)

Ne všemu jsem věřil, s přeměnou té malé holky na šílence to třeba vskutku bylo dle úsloví "my o vlku..", navíc jak tady někdo už psal, většina "lekacích" záběrů se dala snadno odhadnout a z toho důvodu bylo v celém filmu úleků jen pomálu, nicméně po povinné nudě v úvodu už film příjemně utíkal, a i když to asi nebyl ten nejstrašidelnější ani nejoriginálnější horor (po Záhadě Blair Witch a Monstru), stejně mi to víceméně dalo to, co jsem očekával. Moje hodnocení je proto stejné jako délka filmu, což bylo alespoň tedy v případě mé verze 75 minut. 75%