Avengers: Infinity War (2018)

Fajn film, akce jako vždy na jedničku. Nicméně využití prvku vracení se v čase zajistilo, že závěr nevyzněl nikterak tíživě, nabízely se jenom otázky, jak moc chaotickej bude díl následující a kolik hrdinů tam vstane z mrtvých. 80%

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Nemyslím si, že vzít původní předlohu a předělat jí z hrdinského příběhu na něco, co je možná dějově realističtější, ale po stránce naivity postav překonávající snad i předchozí filmové zpracování, by mohl udělat skutečný fanoušek Karla Maye nebo ten, kdo jeho příběh dokázal ocenit alespoň jako malý kluk. Víceméně jde spíš o parodii na samotnou předlohu. Přestárlý představitel Old Shatterhanda si pravděpodobně svou naivitou a absencí hrdinských činů ničí sympatie nezíská, záporáci jsou asi sympatičtější než on. Jediný, kvůli komu jsem tomuto zpracování dal šanci až do konce, byl představitel samotného Vinnetoua - alespoň ten měl dle mého potenciál pro ztvárnění dané postavy. Nicméně když je scénář špatný stejně jako i výběr ostatních herců, jeden člověk už to nevytrhne. 40%.

Smrt přichází v bílém (2003)

Nebýt závěrečné pointy, asi bych uvažoval tak o jedné hvězdě za snahu. Nakonec příjemné rozuzlení, takže 70% zde není až tak nadsazených, jak se v průběhu filmu může zdát. Stojí za zhlédnutí.

Sázka na nejistotu (2015)

Pokud vás zajímá, co stálo za nedávnou světovou finanční krizí, pak tenhle svým způsobem dokumentární počin stojí určitě za pozornost. Jestliže by vás ale jenom mělo zlákat herecký obsazení a s tim automaticky spojenej příslib dvou hodin skvělý zábavy, pak určitě nedoporučuju. Platit za tohle vstupenku do kina, asi bych si to vyčítal jako vyhozený peníze...

Králova řeč (2010)

Excelentní herecký výkony, hezky se to sledovalo, ale pak najednou konec a já si nedokázal odpovědět na otázku, kde je tam nějakej silnej příběh nebo velkolepej závěr. Mnohdy filmům vyčítam cílený útoky na lidský emoce, v tomhle případě to bylo nicméně na můj vkus až moc seriózní. Leč aspoň za tu ukázku Herectví půjdu s hodnocením vejš než bych jinak šel..

Carnivale (2003) (seriál)

Nemůžu říct, že by tenhle seriál neměl svý kouzlo - to bych neshlídnul během deseti dnů všech 24 dílů. Ale co mě mrzí je, že to mohlo asi skutečně vygradovat líp, tim myslim obě série. I když zase lepší než to přehnat ad absurdum, žejo. Spousta částí v příběhu mi přišla až nadbytečná, snad jenom na prodloužení stopáže nebo možná aby tam bylo i něco víc lidskýho, obyčejnýho. Já bych si je jako divák asi s klidem odpustil. Další věc, která mě mrzela, že jednotlivý postavy na mně ne všechny zanechaly dojem podle toho, na který straně stály (dobro / zlo). Obzvláště v první sérii byl takovej Ben hodně nesnesitelnej, nevděčnej spratek, Sofie absolutně nesympatická a navíc skutečně ošklivá - o tý jsem mínění nezměnil ani během druhý série.. no, jsem rád, že mě tudíž na konci nijak nezklamala. Naproti tomu Justin se svým hlubokým podmanivým hlasem byl zpočátku skutečně sympatickej a ani pak se nedá říct, že bych mu jako správnej divák přál jen to nejhorší. Nicméně z konce si lze toho domejšlet spoustu, bylo by fajn, kdyby se v ideálním případě objevil nějakej celovečerní TV film, co by to úplně uzavřel a zároveň byl díky krátký stopáži mnohem nabitější akcí, měl rychlejší spád. Snad ještě něco vyjde. Takhle zatim 70%.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Souhlasim s Djkoma - napsaný je to dost naivně, nahota tam je skutečně jaksi nepatřičná - většina scén, v nichž se objevuje, mi vyzněla že je určena hlavně pedofilně orientovaným divákům, povaha jednotlivých postav věru neni řešená nijak do hloubky, děti se občas chovají vyspěle a ti dospělí zase jako malý děcka, jedna neumí nic než permanentně žárlit, druhá zase neustále padat na hlavu atd.. Navíc, až vám někdo zmasakruje rodinu a vy mu to odpustíte a ještě ho budete milovat, dejte určitě vědět, aspoň se uvidí, jestli je ta myšlenka trochu reálná.. ;-) Každopádně abych jenom nekritizoval, sice to i přes nahotu a brutalitu skoro vypadá, že je to určeno spíš mladším divákům, hlavně právě svojí naivitou, ale nemůžu říct, že bych se nějak nudil. Takže dávam 50%.

Proroctví (2009)

Většina filmu se mi líbila, takže jsem nakonec přimhouřil nad jeho zakončením obě oči a dal 4*. Už jenom proto, že podle mě vymyslet něco o stupeň lepšího než tenhle závěr by bylo celkem umění, s tim, jak to bylo rozehráno (ačkoliv mít za to jejich peníze, věřim, že bych na něco přišel :-) ). Takhle holt děti musely zahrát, jak jim jsou rodiče ukradený a nastínit, jak to bylo s tim Edenem, Adamem a Evou.. :-) 70%

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Nepřestává mě fascinovat, jak kdejaký neskutečně kýčovitý drama lidi dostane do kolen, můžou se přetrhnout, aby dali maximum hvězdiček a vychválili to do nebes, a jak pak něco co má bejt spíš odlehčený jako je tenhle film dokážou ti samí jedinci zdrbnout jako největší brak. Nicméně můj názor je, že si tenhle film nedělal ambice na senzaci roku, to co měl dát tak dal. Tři hvězdičky si věřim určitě zaslouží. Jediný co mi moc nesedělo bylo, že film nejdřív započal přehlídkou sexy holek, aby pak překlenul k jediný šedý myši. Asi jsem povrchní. :-) 70%

V Bruggách (2008)

Film to není nijak extra zábavný, leč za roli, kterou ztvárnil Colin Farrell se všemi jeho výstupy a hláškami, musím dát hvězdičku navíc. 70%