Silver Hawk: Maska spravedlnosti (2004)

Několik akčních hvězd by rozhodně zvládlo víc než ve filmu předvádí. Chtělo to lepší choreografii bojových scén a s klidem bych přehlédl i slabší příběh.

Duch (1990)

Whoopi Goldberg. Jedna z jejich nejlepších komediálních rolí. Zastiňuje jako Swayzeho tak Mooreovou, přestože i oni podávají velmi dobrý výkon. Duch je pro mě kultovní romantickou podívanou a jedním z nejlepších milostných filmů.

Hříšný tanec (1987)

Jedna z romantických klasik, kterou musí vidět každý pár. Jennifer Grey je ztělesněním nevinné roztomilosti a její přeměna v sebevědomou dívku je zvládnutá dokonale.

Honey (2003)

Jessica Alba kroutící se v rytmu hiphopové hudby? Tentokráte jde objektivita stranou. Vím, že to nemá skoro žádný příběh, ale je se na co dívat a je co poslouchat.

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Michael Douglas zvládá svou roli s přehledem a film na jeho výkonu stojí a rozhodně nepadá. Ryan Reynodls sice nemá tolik prostoru se projevit, ale snaží se. A samozřejmě nelze zapomenout na Alberta Brookse, který se do své postavy dokonale vžil.

Válka špionů (1997) (seriál)

Tak trochu jiný akční seriál. Záměrné přehrávání, bizardní postavy i příběhy. A to se mi líbi.

Agenti z podsvětí (1996) (TV film)

Jeden z mých oblíbených akčních seriálů. Nechybí mu příjemné bojové scény, zajímavé charaktery ani humor. Sice je vidět, že rozpočet byl hodně omezený, ale tentokráte platí za málo peněz hodně muziky.

Tváří v tvář (1997)

Ukázka toho, jak má vypadat akční film. Zajímavý, i když těžko uvěřitelný příběh, silné obsazení a precizní bojové scény. Navíc postavám nechybí hloubka, která by uživila i precizní drama. Skvost žánru.

Výplata (2003)

Zajímavá sci-fi, kde je hlavní ženská hrdinka konečně od rány a jen nepřihlíží, jak se její zachránce snaží. Ovšem během sledování jsem měl neustále pocit, že to mohlo být o trošku lepší.

50x a stále poprvé (2004)

Zajímavý nápad, originálně zpracovaný. Humor není nikterak třeskutý, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Filmu hodně pomáhá několik skvělých vedlejších postav.