She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Kváknu a fláknu (2022) (epizoda)

Zábavná epizoda s pár dramatickými momenty a samozřejmě je vrcholem návrat Charlie Coxe jako Daredevila. Očekávání jsem měl velká a byla naplněna. A "Carrie" moment je příslibem zajímavého finále.

Škola zlomených srdcí (2022) (seriál)

Na původní verzi jsem vyrůstal, takže jsem velmi ochranářský, ale musím říct, že reboot je přesně takový, jako by měl podle mě být. Nesnaží se parazitovat na původním seriálu, jde si vlastní cestou, nabízí nové postavy, které mají k dokonalosti daleko, ale přesto je zajímavé sledovat jejich osudy a nemůžu říct, že bych jim vždy fandil, ale nebyly mi lhostejné a o to jde především.

Banda - Bezuzdná zuřivost (2022) (epizoda)

Jsem spokojený. Některé postavy nebyly využity stoprocentně, ale oceňuji, že se tvůrci nebojí odklonit od předlohy a tím pádem netušíme, co nás čeká. Akční scény působivé, některé zvraty překvapivé, emoce fungovaly. Užil jsem si to.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Třetí řadě rozhodně nedochází dech. Ba právě naopak. Musím ocenit to, že se nebojí odklonit od komiksové předlohy (a na kvalitě to vůbec neubírá), díky čemuž člověk neví, co může čekat a tvůrci tak umějí zaskočit. Seriál se nebojí rýpat do politicky nekorektních témat, zesměšňovat v podstatě cokoliv a pokud jde o násilí a erotiku, ani v tomto případě nesundává nohu z plynu. A byť vidím, že se některým nelíbilo finále, mě naopak mile překvapilo a šlo o působivou tečku za celkově povedenou třetí řadou.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Překvapivě drsná řada, která si pohrává s emocemi, umí být hororová, dramatická, stále roztomile retro a opět dává prostor v podstatě všem postavám, aby zazářily. Nemám větších výtek (až na to, že byla zbytečně rozseknuta na dvě části).

Srdcerváči (2022) (seriál)

Nejdříve taková malá poznámka, stěžovat si u seriálu na motivy komiksu, který se věnuje LGBTQ+ páru, že se věnuje LGBTQ+ páru je poměrně zvláštní. Nejdříve asi bude vhodné něco zjistit o tom, co budu sledovat a když vím, že mi tahle tematika nevoní, tak bude "překvapivě" asi lepší vybrat si něco jiného. A pokud jde o kvality samotného seriálu, tak je to milá podívaná, která se nesnaží přehnaně tlačit na pilu, pokud jde o dramatičnost (až na pár výjimek v závěru), je kvalitně obsazená, v 99 % času protknutá příjemnou atmosférou a možná není objevná, pokud jde o příběh jako takový, ale je to sympatický coming of age příběh, který se nesnaží objevovat něco nového, ale předkládá tuhle tematiku s citem a s příjemnou civilností.

Žhavé linky (2022) (seriál)

Hravý retro výlet do doby, kdy začaly být moderní erotické linky. Je to natočeno s nadhledem, vtipem a bonusem je sympatické civilní obsazení. Takový příjemný pohodový seriál, díky kterému budete mít lepší náladu.

Peacemaker (2022) (seriál)

Politicky nekorektní správně bizarní "studie" charakteru jednoho svérázné antihrdiny, který zoufale touží po obdivu otce a je ochoten v rámci míru zabít jakékoliv dítě, ženu či muže (nebo to alespoň tvrdí). Gunn opět sází na svéráznost, kouzelnou praštěnost a bizarní postavy a funguje to na výbornou. Hlavně (ale nejen) díky Cenovi, ze kterého se vyklubal až překvapivě dobrý herec.

Holky z vejšky (2021) (seriál)

Zábavné, svěží, skvěle obsazené. Někdy ne úplně originální, ale i tak jde o povedenou komediální podívanou z vysoké školy. Mindy Kaling opět boduje.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 6: Z pouště přichází cizinec (2022) (epizoda)

Ano, je to okatá snaha zavděčit se (někdy i lacině) fandům SW. Ale funguje to a funguje to na výbornou. Příběh možná může někomu připadat roztříštěný, ale je brzo ho soudit, protože první řada ještě neskončila. Boby a Fennec bylo málo, ale jinak nemám žádnou věští výhradu.