Hlava rodiny (1991)

Roztomilá komedie o klasické rodině (tedy klasické v USA), kdy si otec nepřipustí, že by jeho děti mohly dospět a postarat se samy o sebe. Výtečná Diane Keaton si taktéž zaslouží chválu za své podání racionální matky a manželky. "Je to nádherné, ale všechno to změníme" - Martin Short je skvělý :D

Dům naruby (2003)

Bavil jsem se, bavil jsem se opravdu skvěle. Steve Martin jako raper? To se jen tak nevidí. Nikterak vulgární vtípky, ale ne úplně jemný humor. Ideální vyváženost humoru a kontrast mezi usedlou postavou Stevena Martina a živelou Queen Latifah funguje na výbornou.

V moci ďábla (2005)

Slušné hodnocení si film zaslouží za to, že se rozhodl nahlížet na vymítání skrze soudní proces a za okamžiky, kdy jsem se zděšeně ohlížel při každém, byť sebemenším zvuku. Zajímavý ztvárněný, dobře zahraný, děsivou atmosférou nešetřící horor.

Soudce Dredd (1995)

I dnes slušně vypadající triky, sebeironie, svižný spád a roztomilá Diane Lane. Slušná comicsová adaptace, která mě nikdy nezklame.

Trestná lavice (2005)

Není tu záplava desítek gagů, není tu extrémně vtipný charakter, je to nesmírně sentimentální, ale ve výsledku to funguje. A to i v případě, že víte o americkém fotbalu jen to, že se hraje se šišatým míčem.

Gia (1998) (TV film)

Syrové a surové biografické drama, které se nevyhýbá otevřené sexualitě, ale nesnaží se upoutat jen jí. Gia byla nespoutaná, extravagantní a stejný je i film, který mapuje její osudy. Výtečná Angelina Jolie byla správnou volbou, protože i ona je svým způsobem divoká a neortodoxní.

Prokletí (2005)

Wes Craven se opět rozhodl tak trošku parodovat svůj domovský žánr a vcelku se mu to daří. Nejdříve nechá diváka v tom, že ví, kdo je hlavní záporák, pak ho zmate, aby nakonec ujistil, že první odhad byl správný. Kromě toho, některé vtípky se povedly a obsazení je sympatické. 70 %

Evil Cult - Tajemství Kung-Fu (1993)

Nebudu Vám lhát, hodně často jsem se ztrácel v ději. V podstatě nebylo možné, kdo a proč proti komu bojuje. Jenže když k boji došlo, tak jeho choreografie zahnala i výtky i překombinovanému ději. Je pravda, že už Tygra a draka, kde válečníci létaji vzduchem někdo nemohl překousnout, což teprve to, že v Evil Cult se vrhají kouzla, objevují se lidští netopýři atd.. Jenže já jsem milovník asijské mytologie a podobné "šílenosti" mě neodradí, naopak ještě více připoutají ke křeslu.

Země mrtvých (2005)

Na můj vkus až moc brutální podívaná se sympatickým obsazením a tísnivou atmosférou.

Výzva (2005)

Mám tyto "malé" akční filmy rád. Produkce nemá peníze na megalomanské výbuchy a rádoby zajímavé triky, takže se veškerá pozornost soustředí na choreografii bojových scén. A že některé střety mohou klidně konkurovat hongkongským projektům, to je u filmu z Německa poměrně velké překvapení. Sympatické je i obsazení, které podává civilní, nepřehrávané výkony. 70 %