Spojenec (2006)

Originální a velmi inteligentní film o dost neobvyklé bankovní loupeži.

Olověná vesta (1987)

Protiválečný válečný film jako hrom. Pro mě nejlepší film o vietnamské válce, který jsem zatím viděl a to mám za sebou jak Četu tak Narozen 4. července od Olivera Stonea. Dokonalost kazí až druhá půlka filmu, kde začíná očividně filmu docházet dech. Snad jediný film od Kubricka, který mě nenudí ani minutu.

Černá labuť (2010)

Strhující, po dlouhé době film, který mě dostal dokonale do kolen.

Svět podle Prota (2001)

Famozní film podle famozní knížky. Herecký koncert Jeffa Bridgese a Kevina Spaceyho. Film o křehkosti i neuvěřitelné síle lidské duše.

1984 (1984)

Temné, děsivé, nadčasové a dech beroucí.

Top Gear (1978) (pořad)

Nejsem žádny automobilový nadšenec a Tv pořady o autech nemám rád vůbec. Pro mě to byla vždycky neuvěřitelná nuda a ztráta času, jenže to se s Top Gearem změnilo. Tady si totiž najde každý nějákou tu zábavu i takový automobilový nedonošenec jako já.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Přenádherné dobrodružství na moři pod zkušenou taktovkou režiséra Petera Weira s dobře zvolenými herci a výbornou ustřední dvojicí tvořící Russella Crowa a Paula Bettanyho.

Opravdová kuráž (2010)

Takový western newestern. Bratři Coenovi se snaži potlačit klišé daného žánru místama lépe místama hůře ale přesto celkově svěží vítr do ustálených westernových vod. Snad jen Jeff Bridges dokáže záhrát životního ztroskotance s takovou grácií a nadhledem ani Matt Damon není se svým hereckým výkonem moc pozadu a k tomu jim velice zdařile sekunduje mladičká Hailee Steinfeld takže proč ne?