Helo

Helo

Tomáš Luksch

okres České Budějovice
Sabine Wren worshipper and co-founder of Sabine Wren Order (SWO)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 15.8.2017  13:12
    Poldark (TV seriál) (2015)

Neskutečně napsanej seriál s parádníma postavama a jejich vývojem a vzájemnou chemií a vztahama. Je to krásný, je to dojemný, je to k nasrání a je to prostě super. PS: Tak strašný nutkání dát Georgovi do držky jsem neměl od tý doby, co zdechnul Joffrey v GoT. Doufám, že ten slizoun tady zdechne podobně hnusnou smrtí.

• 11.8.2017  10:17
    Domovoj (2017)

Fuj tajxl, ještě teď vidím tu naseklou achilovkou. Paráda.

• 3.8.2017  18:17
    Dunkerk (2017)

Vezměte jednu z těch klasických nolanovsko-zimmerovských desetiminutových intenzivních sekvencí, který známe z jiných filmů, a roztáhněte jí na hodinu a půl. Ano, právě jste dostali Dunkirk. Splněnej sen. Víc o tom napsat nemůžu, protože se to prostě musí vidět. V kině. S pořádným ozvučením, protože takhle dokonalej zvuk jsem už dlouho neslyšel (při náletu Stuk jsem se skutečně málem posral, jak děsivě to znělo.) Jo, a původně jsem chtěl dát jen 2*, protože tam bylo málo černochů a ženských, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem tam vlastně 2 černochy v davu zahlídnul a že ženských tam pár taky bylo, takže tím mě snad SJWčka vyškrtnou ze seznamu nepřátel.

• 31.7.2017  11:43

Kdyby se vyprdli na prznění Artušovský legendy, přejmenovali postavy a mytologický reálie, tak je to parádní anglosaxoamerická koulervoucně videoherní fantasy a až na pár trochu hluších míst by tomu nebylo vlastně skoro co vytknout, páč od hudby, přes režii, tunu výborných, ač ujetých nápadů a finnes, až po každej jeden obsazenej ksicht je to zkrátka super. Jenže jakmile se nad tím byť i jen trochu začne přemejšlet jako nad verzí artušovský legendy, tak to prostě už tolik nefunguje. Nemá to tu atmosféru - a ne, nemám problém s tím moderním stylem režie, ten tomu naopak dává šmrnc - v rámci zasazení to nedává moc smysl a multikulti rytířstvo kulatýho stolu je jen další ptákovina (ano, údajně byl dle některých verzí jeden z rytířů černoch, ale pochybuju, že jich tam bylo víc a k tomu i rytíř Číňan - už se těším, až budou točit film o africkým kmeni, kde půlka domorodců bude bílá). Přitom je tolík příkladů, který ukazujou, že jde přetvořit známou legendu nebo pověst a přitom zachovat jejího ducha. Jinak ale fajn a klidně bych bral i pokračování.

• 23.7.2017  13:55
    Star Wars: Síly osudu (TV seriál) (2017)

Jestli někdy něco skutečně prznilo SW, tak tenhle naprosto zbytečnej, nesmyslnej a až na výjimky nudnej feminazi sranec.

• 17.7.2017  18:14
    Ochránci (2017)

Neříkám to často a vlastně nějak extra v mých kritických silách odhalování klišé neúřaduje, ale tady ho najde i úplně klišoslepej člověk. A to od začátku až vlastně do konce. Je pravda, že po zkouknutí Kurtzmanovo Mumie, jsem v obrovským nutkání tady tu jednu hvězdu přidat, protože přes veškerou tu sračkoidnost, která je občas až úsměvná (No co, amíci maj kapitána Ameriku, tak proč by rusáci nemohli mít člověkomedvěda s rotačákem?), je to i díky dost krátký stopáži jakž takž zábavný a dřív, než vás to nudou donutí vypnout na sílu, tak se to vypne samo. Navíc hlavním představitelům ty role (plochých a když už ne plochých (není to žádná narážka na vodní vílu), tak nevyužitých) členů SHIELDU... teda sorry, PATRIOTU, sednou a působí sympaticky, ať už takovým či onakým způsobem. Škoda, že se jim film nevěnuje víc a místo toho už od začátku (doslova OD ZAČÁTKU) řeší hlavní krizi a nic víc. Od teď daleko víc oceňuju ty (nejen) Marvelovský půl hodinový úvody věnující se danýmu superhrdinovi a jeho proměnu v něj. Jo, a akci to má docela dobrou, v některých případech až nečekaně super, kde to kazí jen slabší efekty.

• 17.7.2017  17:58
    Mumie (2017)

Jsem hodně hodnej, když tomu dávám ty 3* a to se dokonce snažím to neporovnávat se Sommersovou Mumií, na který jsem vyrostl a kterou mám hodně rád. A která fungovala. Tohle prostě pořádně nefunguje, protože po ještě jakž takž fajn, i když přepálený, první dobrodružný části, se to začne tvářit jako takovej fantasy půlhoror, ve kterým ale nefunguje ani ten horor, ani to fantasy, SPOILER Jekyll a Hyde SPOILER jakožto zřejmě jakási propojka jejich novýho příšerkovskýho universa, tam působí jinak vlastně zbytečně a na sílu a jediný, co tam vlastně možná funguje a za co je ta třetí hvězda, je postava archeoložky, kterou si zvala na paškál Annabelle Wallis (na kterou nedám dopustit už od Peaky Blinders)... dokonce i ten Brian Tyler je tady takovej strašně nevýraznej a nezapamatovatelnej... a Cruisovi se ta jeho postava nedá moc dobře věřit, blbější casting na hlavní roli jsem dlouho neviděl. Aspoň že tam dali ten pěknej easter-egg na Sommersovo film.

• 10.7.2017  11:48
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Už dlouho se mi nestalo, abych nějakej seriál dal prakticky na jeden zátah. Emoční námrd, jakej jsem naposled zažil snad ještě u Aronofskyho Requiemu, a to už mám tyhle středoškolský roky dost dlouho za sebou.

• 1.7.2017  17:46
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

Je škoda, že vyměnili herce z White Queen. Na druhou stranu to tomu ve výsledku ani moc neuškodilo, protože Margaret Beaufort je tady stejně na nervy lezoucí jako s předchozí představitelkou a ve výsledku mě pak ani tolik nesralo, v jakou svini se proměnila stará Woodwillka, protože kdyby jí pořád hrála tzv. Božská Rebecca, tak by mě to asi dost nasralo a kdo ví, jestli bych jí to vůbec věřil. Za to jsem dost věřil mladý Woodwillce - její dceři - která za těch osm epizod prošla značnou proměnou a jak ze scénáristickýho tak z hereckýho hlediska naprosto skvěle provedenou.

• 30.6.2017  16:56
    Firebase (2017)

Stylový, místama až moc čistý, ale i tak pořád parádní jednohubka (doufám, že to přeroste i ve vícehubky - nevím, jak přesně to maj Oatsáci naplánovaný).

• 30.6.2017  16:54
    Rakka (2017)

Čuměl jsem jak péro z gauče - Blomkamp mi prostě sedí.

• 26.6.2017  15:06

Čekal jsem větší průser. Ono to i docela dobře začalo, první čtvrthoďka se zdála nadějná, ale čím víc minut uteklo, tím víc do řiti to šlo, přičemž druhá polovina už to srazila dost dolu (hlavně jedna šéfovo scéna na hřišti). A když už i ve filmu tak okatě odkázali na Transformers, tak je zmínim i já - je to ještě o něco blbější a o něco hůř to vypadá, jinak si to může v lecčems podat ruce. A fakt je škoda toho zkravnutýho scénáře, protože režijně to až na některý nezvládnutý momenty není úplně špatný a hudebně vlastně taky ne. Ale Michael Bay to prostě umí líp (aby ne, když už s tím má tolik cviku).

• 24.6.2017  10:30
    American Gods (TV seriál) (2017)

Chvílema trochu rozpačitý - hlavně ve finále, občas jsem si ani nebyl jistej, co tvůrci danou sekvencí (někdy i celou epizodou) vlastně chtěli říct, ale ten námět, podtext, přesahy (ty který mi došly) to hodně táhnou nahoru, stejně jako fullerovská audiovisuální stylizace (kdo viděl Hanibala, tak ví, co myslím) a nevtíravej, přesto v určitým smyslu skvělej humor.

• 20.6.2017  22:47

Třetí hvězda jen za potitulkovou scénu, protože prostě chci vidět Gameru a Gaos! Jinak jsem už dlouho neviděl nic dementnějc napsanýho a to od začátku skoro až do konce. O kravinách jako že na lodi vezou asi 6 vrtulníků, přesto jich odstartuje 20 a další tři přiletí na konci ani nemluvím. A takových scén, který vůbec nedávaj smysl, ať už samy o sobě nebo v návaznosti na scény předchozí, jsou tam tuny! Vlastně jediný, čím to jakž takž boduje jsou některý hrátky s kamerou a obrazem (+ v jedný scéně i zvukem), sekvence s Kongem a lehce pitomej, leč funkční humor... jinak jsem zklamanej.

• 4.6.2017  14:18
    Medici: Masters of Florence (TV seriál) (2016)

A já tomu těch 5 klidně napálím. Má to úžasný exteriéry podpořený parádní hudbou (ač tam prakticky pořád dokola vyčnívá skoro jen jedno téma, který je ale nadmíru božský) a jako taková historická a realistická Hra o trůny (a to nejen kvůli Richardu Maddenovi) to funguje hodně dobře, včetně divácký nenávisti k některým postavám. Nejistota a paranoia prostupující některý díly je taky dobře zvládnutá, takže člověk drahnou dobu dost dobře neví, kdo teda koho vlastně zabil a komu se dá a nedá věřit.

• 3.6.2017  21:21

Podle ohlasů jsem se bál přehršele filosofování... nakonec ho tam bylo naopak málo a narozdíl od Promethea skoro k ničemu. Podle ohlasů jsem se těšil na vetřelce... nakonec ho tam bylo až moc a taky vlastně skoro k ničemu. Nerozumějte špatně, vetřelce není nikdy dost, ale jde o to, jak se tam vyskytne. Když je jeden a sám a je vidět v každým druhým záběru, tak to prostě nefunguje. Hororovej vetřelec je založenej (samozřejmě nejen) na strachu z neviděnýho nebo aspoň neznámýho, proto (a ještě kvůli Kurzelovo hudbě) tak dobře fungovala první scéna s polovetřelcem, která byla tak parádně natočená a intenzivní, že tak silný mrazení pamatuju naposled snad jen u destrukčních scén v Gravity. To je pár vět k první výtce. Druhá putuje k dementnímu scénáři. Ano příběh jako takovej, i linka kolem Davida funguje fajn, ale jakmile se začne jednat o jednotlivosti, tak je to v prdeli. Spousta naomak skvělých scén je zabitá jen tím, že vůbec nefungujou v kontextu logiky věci a úplně z nich sálá to, že tam vlastně jsou jen proto, aby tam byly, aneb proč vetřelci prostě nerozstřílet tlamu, když je chycenej ve dveřích náklaďáku a já stojím metr od něj, a radši se snažit ho složitě vyhodit ven do vesmíru naboduntýho na nárazník náklaďáku s obrovským rizikem toho, že mě to vycucne s ním. A proč doprdele stačí urvat jednu jedinou solární plachtu z asi deseti k tomu, aby mi vypadla elektrika v celý lodi? A takových věcí je tam spousta, z nichž jsem spoustu ochotně radši vůbec neřešil a jen si užíval to, co je na tom filmu fajn. Jo a závěrečná šokující pointa je tak strašně průhledná, že jsem si celou dobu říkal, že to určitě bude double-mindfuck. Nebyl. Náhodou jsem zrovna den před tímhle viděl Life, což je v podstatě remake prvního Vetřelce okořeněnej trochou Gravity stylu a ten v otázce souboje lidí se smrtícím emzákem fungoval daleko líp. Byl taky sice docela plnej klišé, ale film s nima pracoval rozumně a poměrně smysluplně, žádný cool scény na sílu, jen aby to bylo cool. Přitom Alien sám o sobě žádný extra cool scény nepotřebuje, protože je to prostě Alien. Ten je cool už od začátku. PS: Sice to dost kritizuju, ale i tak jsou to lepší 3 hvězdy a myslím, že se na to ještě znova podívám rád.

• 2.6.2017  22:14
    Život (2017)

Gravity říznutý Alienem... ale proč ne? Gravitací stylnutý záběry včetně těch bezstřihových jsou fajn a podivnej Marťan dokáže občas do žil vehnat trochu adrenalinu - hlavně první střet byl nehorázně skvělej. Pointa se sice dala čekat, ale i tak fungovala docela dobře.

• 20.5.2017  10:16

Klišoidní a nezajímavej příběh zabalenej do pěknýho balicího papíru, jehož akční rozbalování připomíná World War Z z asijskýho středověku, kde jsou místo zombie velký zelený ještěrky. Je to blbý, vztahy tam moc nefungujou, ale ve výsledku to na tu hoďku a půl zabaví.

• 18.5.2017  16:19

Gunn se utrhl ze řetězu a láduje na diváka jednu boží hlášku za druhou a to i v momentech, ve kterých by si to málokdo dovolil. A výsledek? Funguje to neskutečně! Co víc, funguje to i v kontextu sice jednoduššího hlavního dějovýho oblouku, za to nabouchanýho momentama, který sic stručně, za to dostatečně do hloubky a emočně funkčně rozvíjí minulost postav i jejich vztahy, takže nakonec zapůsobí i ten závěr, kterej je v krutým kontrastu se zbytkem filmu a o to silnějc udeří.

• 23.4.2017  18:12

Z trailerů jsem čekal ruskou variaci na Den nezávislosti od ruskýho Michaela Baye. V tom prvním případě jsem se trochu spletl, v tom druhým ne. Bondarčuk totiž skutečně umí, ukázal to už ve Stalingradu a ukázal to i tady. Je škoda, že se film po parádním začátku nějakou dobu hledá, takže to na chvíli spadne do takovýho dost b-čkovitýho hollywoodskýho scifi Twillightu, včetně některých filmových podivností. Ale od určitýho momentu to zase začne bejt dost super, s několika vtipnýma scénama, překvapivě spoustou přesahových myšlenek, který jsem tady teda rozhodně nečekal, a nakonec i s očím lahodící závěrečnou bitkou a pointou, která, ač je jistě trochu klišoidní, tak nezklame. Příchozí to sice nejsou, jinak dost příjemný překvapení.

• 23.4.2017  10:00
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Nechápu, jak to může mít stejný hodnocení jako Luke Cage a dokonce horší než Jessica Jones. Vždyť po těchhle dvou slabších kouscích se Iron Fist zase vytahuje dost nahoru. Příběhově je to daleko konzistentnější než Jessica (ačkoli někde za půlkou jsem měl na chvíli pocit, že se jim to rozpadá, ale nakonec to dokázali zase poslepovat zpátky). Choreografie soubojů je povětšinou dost dobrá, slizskej Faramir je skvělá postavička a vůbec je tam ta psychologie a vztahy mezi postavama zpracovaný dobře a v tomhle ohledu už nedává smysl asi vlastně jen závěrečná scéna s Joy a Davosem. Jinak skvělý.

• 8.4.2017  22:20
    Viking (2016)

Neskutečně epická výprava (nemůžu uvěřit, že to stálo jen 20 milionů dolarů) a špinavá syrová atmosféra je tu poněkud zabitá nechci říct přímo propagandistickým scénářem, nicméně dost silně zaměřeným vůči všemu pohanskýmu, kdy jsou tu pohani vykreslený jako krvelačný a násilnický bestie, včetně Vladimíra, kterej jakmile se dá na křesťanství, stane se neškodným beránkem a dokonalou křesťanskou agitku pak šperkuje závěrečná prosluněná (ve značným kontrastu se zbytkem filmu) scéna s hromadným křtem, kam se najednou oslavně vrhaj všichni domorodci, div že si huby úsměvem od radosti neroztrhnou. Postavy se taky chovaj tak nějak nesrozumitelně, jakoby jim byla vystříhaná spousta scén (vystřižený scény, co jsou na konci filmu, to ve výsledku trošku vylepšujou, aspoň co se týká vztahu Vladimíra, Iriny a pohanský děvuchy). Ale i přes tuhle kritiku (z božích trailerů jsem byl dost přehypovanej) to rozhodně nuda nebyla a pro milovníky historie to nabízí spoustu (většinu) skvělých momentů. Pro čtenáře Bohatýra od Červenáka pak dvojnásob (Pečeněgy vraždící okolo Muromě jsem si při čtení jako mongoloidní nájezdníky nepředstavoval, ale člověk se pořád učí).

• 2.4.2017  11:54
    Legion (TV seriál) (2017)

Sice se to chvílema táhne jak sopel z dětskýho rypáku, ale odměnou za trpělivost je precizní vypiplanost téměř každýho záběru a momentu, vypiplanost, jakou jsem u filmu, natož seriálu, neviděl už hodně dlouho. Psycho-hororově-akční-retro-scifi, který totálně vybočuje z řady ostatních komiksovek. Jen jsem měl problém s prakticky neznatelným zapojením do X-men světa, protože seriál prostě působí úplně jinačím dojmem a v zásadě postrádá jakýkoli odkazy na kterejkoli z filmů (až na slovo "mutant" a pak jeden spoileroidní flashback). Tohle se MCU zatím daří líp.

• 2.4.2017  10:40
    The Legend of Master Legend (TV film) (2017)

Heavy metalovej superhrdina bez žádných zvláštních schopností krom epický mluvy. Zábavný, dojemný, vtipný a zároveň drsný. Pátá hvězda za soundtrack a především Manowar.

• 13.3.2017  20:44

Mangold to tam konečně dokopal! Zdaleka nejlepší X-men film. A šlo to bez armády mutantů, bez nejmocnějších muťáků ever, bez epických scén a osudových osudů (dobře, tady ta osudovost taky je, ale zcela komorní a daleko funkčnější)! Stačil jen pár (mrk mrk) adamantiových drápů, hromada sprostých slov, moře krve a parádní scénář a režie. A vlastně taky super soundtrack, depresivní a melancholická atmosféra, herectví (děcek i dospělých) a... vlastně úplně všechno, páč tenhle film nemá chybu! PS: Díky Deadpoolovi a Jackmanovi za zprostředkování Rkovýho ratingu!

• 27.2.2017  10:10
    Taboo (TV seriál) (2017)

Charakterama naprosto super a vlastně až do poslední epizody tomu není prakticky co vytknout. Až na tu poslední epizodu. Tam se sice všechno vyřeší, ale tak nějak podivně a vlastně dost jednoduše, takže má na konci člověk pocit, že kdyby natočili jen první a poslední epizodu, tak to vyjde (s nadsázkou) skoro nastejno... Stejně tak ta "tabu" dějová linka vyšuměla úplně do prázdna a zřejmě tam byla, jen aby to dostálo svýmu názvu... Ale třeba je to tak schválně, aby se divák u závěrečných titulků na okamžik vžil do role Toma Hardyho a mohl si u tý parádní hudby taky projednou říct: "Hmmm..."

• 26.2.2017  18:09

Velmi příjemnou komorní první půlku vystřídá velmi nepříjemná řezničina v půlce druhý. Obě části stejně důležitý a ač diametrálně odlišný a značně konstrastující, obě baví stejně. Režijně i herecky snad bez chyby, včetně komicky šílenýho Vaughnovo seržanta.

• 26.2.2017  10:35

Čekal jsem ždímačku a ždímačku jsem dostal (vy, co nadáváte na Disney a SW se podívejte sem, ať uzříte pravdu). Ona je to sice filmařsky docela dobrá ždímačka, protože akce je zábavná, hravá a oku lahodící a postavičky jsou tak nějak skoro všechny super. Jenomže jinak je to film prázdnej jako hlava nečara po vymazání. První hodina a čtvrt příběhově doslova vaří z vody, a celá ta část je vlastně jen - sic zajímavá, ale ve výsledku skoro zbytečná - exkurze do magický zoo. Pak už se sice něco trochu začne dít, ale - u Merlinových vousů! - to přece není děj na dvě a čtvrt hodiny! Přes toto možná kritický zhodnocení film ale dokázal navnadit na pokračování, protože, řekněme si to na rovinu, kdo by nechtěl vidět WW2 z pohledu magičů? Teda doufám, že to k tomu dospěje...

• 24.2.2017  10:12
    Pasažéři (2016)

Možná trochu přísnější hodnocení, páč i ty 4* by si to možná zasloužilo. Má to nádhernej vizuál a hudbu, pár dobrých nápadů, dokonce i fyzika tam občas funguje (a občas taky ne) a je dobře využitá. Jenomže dějová linka s lodí je taková... o ničem, moc triviální, ačkoli se snaží tvářit záhadně a vztahová linka je sice fajn, ale... tak nějak vyšumí. Možná by tomu líp sednul trochu jinej styl vyprávění.

• 25.1.2017  18:06

Ždímačka, která je sice docela dobře natočená a to co se týče především stylizace a vizuálu a samozřejmě poněkud ujetých postav a dialogů. Samotnej příběh, dá-li se to tak nazvat, točící se kolem cestování v čase je originální asi jako zapnutej stěrač. Sice to docela stírá nudu, ale i tak je tam spousta zbytečností, který v příběhu nehrajou roli a ani nezabaví a celý je to takový vlastně o ničem, prostě jen aby to bylo, protože na to přece máme práva.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25