Helo

Helo

Tomáš Luksch

okres České Budějovice
Sabine Wren worshipper and co-founder of Sabine Wren Order (SWO)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 14.2.2018  20:03
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Za mě dobrý. Má to promyšlenej navazující děj nabušenej zvratama (nikoli zvratkama), některý fajn postavy a na tu hlavní si člověk po chvíli zvykne, výprava je takřka epická a ani těch nesmyslů (zvratků) tam moc neni, což je u ST docela zázrak (mrk mrk na tebe Voyagere!). I když ono to možná bude tím, že to ST zase až tolik není a právě proto mě to možná bavilo. Jen škoda toho posledního dílu, kterej byl vůči ostatním epizodám poněkud... slabší.

• 25.1.2018  21:29
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Jo, to byla trochu jiná úroveň.

• 24.1.2018  09:59
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Prosím, do žánrů připsat slovo "komedie", protože jakkoli to bylo ze strany Primy nezvládnutý, nasmál jsem se docela dost.

• 19.1.2018  18:50
    To (2017)

Řemeslně slušný, ovšem celkově zatím nic, co by nějak překonávalo ostatní podobný horory, který se sem tam objeví. Co to táhne nahoru je parta děcek, který jsou docela super a jejich hlášky nemaj chybu a pak celej ten šok z toho, že se tady to To (a hlavně tvůrci) nebojí brutálně zabíjet děti v přímým přenosu. To pak člověk tak nějak nemá jistotu už v ničem, když si tady dovolí to, čemu se v jiných filmech prakticky vyhybaj. Teď už jen strašně závisí to, jak bude vypadat druhá část - ta to může buď brutálně strhnout dolu, nebo to naopak ještě vytáhnout a dát prvnímu dílu větší smysl, kterej mi teď zatím, až na nějaký ty vedlejší přesahy, uniká.

• 6.1.2018  17:56
    The Orville (TV seriál) (2017)

Strašně těžký na hodnocení. Není to vyloženě parodie, ale kopírkou ST se mi to taky nazývat nechce, protože je to přecejenom poněkud jiný. MacFarlanovskej, mnohdy dost absurdní humor, je tu namontovanej na bratříčka Rodenberyho světa, a dost často se mu díky tomu daří nastavovat (ne vždy)humorný zrcadlo dnešnímu skutečnýmu světu. Díky epizodičnosti, která na mě už moc nefunguje, to pro mě není za 5*, ale jednotlivý epizody jsou každopádně povedený, maj myšlenku i nápad, kterej probouzí v divákovi zvědavost, často i ten skoro už zapomenutej úžas nad objevováním tajemství vesmíru (např. SPOILER!!!!!!!!!!! 2D svět).

• 6.1.2018  17:48

O něco lepšejší než první sérka, ale stejně si nemůžu pomoct... pořád v tom vidím subpříběhovou kombinaci SW a LOTRa. Ale jo, bylo to lepší, sice pořád ne na 4*, ale aspoň už se tady tolik nesrali s postavama, některý zajímavě rozvíjeli a jiný zajímavě zabíjeli. Jen to pořád chce zlepšit bojový scény a některý efekty. A dialogy.

• 13.12.2017  22:40

Těžko napsat něco smysluplnýho, chce to asi ještě pár promítaček. Na první dojem tu byla snad jedna jediná věc, kterou bych vytkl, a to lehkej přebytek toho dneska klasickýho blockbusterovýho humoru. Jinak jsou to opravdu výborný SW, sic poněkud jiný, ale zároveň některýma podzápletkama povědomý, leč nepůsobící remake dojmem jako E7. Johnson sází jeden parádní moment za druhým, vede příběh netradičníma cestama a nebojí se hrát s divákovýma očekáváníma (podpořenýma i kampaní), jen aby je pak obrátil úplně na ruby. Škoda, že se nechopil i další epizody... na druhou stranu se začínám těšit na tu novou trilogii, kterou snad chystá.

• 19.11.2017  13:33

Tým funguje a na jejich spolupráci a interakce je radost se dívat... jenže to je vlastně skoro všechno, protože jinak je všechno o třídu horší jak v BvS. Nemá to tu hloubku předchozích dvou filmů, Elfman je tu naprosto nevýraznej, CGI ve velkým množství momentů připomíná spíš PC hru než film a občas dokonce ještě hodně levnou PC hru... a je to strašně krátký, takže to ve výsledku působí spíš jako easy dobrodružství než ultimátní spojenectví proti megapadouchovi, kterej je taky nechutně CGI a navíc ve finální bitvě ani nepůsobí jako ten Ničitel světů. Ale bavilo mě to, to ano.

• 25.10.2017  22:31

Třetí Thor se už totálně vydal cestou Strážců a nedělá to o nic hůř. Je to zábavný, má to super akci, je to plný skvělých vtipů, je tam spousta nádherných obrazů a oku lahodících sekvencí... a k tomu ta hudba a stylizace. Pokud tenhle Thor příběhově nijak nevyčnívá, tak díky barevný "retro" (pokud se to tak dá nazvat) stylizaci a něco jako synthwave muzice se na něj určitě jen tak nezapomene. Jen škoda, že mi záporačka přišla tak málo využitá, protože jinak i na tom malým prostoru byla Cate Blanchett absolutně skvělá a klidně bych si jí šoupnul na přední pozice žebříčku Marvel padouchů, kdybych nějakej měl. Druhá malinkatá výtka putuje k tomu, že onen přehršel vtipu zahlušil veškerý scény, který měly vyvolat emoce (pro mě fail hlavně u pár scén kus po začátku), s čímž teda ty zmíněný Strážci pracovali trochu líp. Jenže já jsem na to šel s tím (a trailery na to dost upozorňovaly), že dostanu parádně stylizovanou akční komedii a tu jsem dostal na 100 %. Spokojenost.

• 21.10.2017  19:42
    Sněhulák (2017)

Scénář, scénář, scenář. Je jasný, že oproti knize muselo dojít k nějakým zjednodušením, což není vyloženě problém. Ten nastane, když kvůli tomu celej případ vypadá triviálně a všechno mezitím tak docela zbytečně, jakkoli to slušně vykresluje minulost, postavy i slepý vyšetřovatelský uličky, člověk má prostě pocit, že kdyby ten LEGENDÁRNÍ Harry Hole nebyl lempl, tak to mohl vyřešit do pěti minut, případně do půl hodiny (hudba!). O uspěchaným konci ani nemluvě. Přitom je to tak skvěle natočený (až teda na nějakej lepší důraz na toho titulního sněhuláka), mrazivě ponurý, dobře obsazený a zahraný (dokonce i ta Charlotte Gainsbourg, kterou nemusím, mi tady moc nevadila)...

• 15.10.2017  11:46
    Temná věž (2017)

Předlohu jsem nečetl, ale už jen dle její pověsti bych očekával něco trochu hlubšího, než jen další generickou fantasy/scifi s se zvláštním děckem, kterou z nudnosti vytrhává jen pár cool akčních momentů a krátká stopáž.

• 13.10.2017  23:17

Skvělý završení trilogie, který možná lehce překvapí formou, kterou ovšem spolu s obsahem dokáže vyždímat každou emoci na maximum a vlastně to zvládá takřka bezeslov, jen z dlouhých, všeříkajících pohledů (takže když mám v tomhle ohledu problém s prvním Blade Runnerem, tak to asi opět potvrzuje, že neni hlavní chyba ve mně). Technologie se tady dostala do takový úrovně, že v polovině scén nejsem schopnej určit, jestli pro ten záběr použili loutku (pokud vůbec nějaký používali) nebo je to komplet CGI. Bravo! Taky potěšili množstvím odkazů nebo pomrknutí do minulosti k původnímu filmu (čili vlastně do budoucnosti), ačkoli teď vlastně některý postavy budou muset žít asi tak 2 000 let, aby se mohly dožít příletu Charltona Hestona. :)

• 7.10.2017  20:47

Villeneuve nezklamal! Nějakým záhadným způsobem se mu podařilo vzít prakticky všechno z jedničky, včetně těch nudných a utahaných věcí, a přetavit to v něco, co sice trvá ještě o půl hodiny dýl, ale i tak to uteče daleko rychlejc než díl první. Vizuál, hudba, atmosféra, všechno sedí, jen je do toho zasazenej mnohem funkčnější příběh, kde člověka zajímá, co bude dál, fungujou tu emoce, překvapení a dokonce i ta "virtuální" romantika! Spousta nových parádních nápadů a hlavně smysluplný rozvinutí dějových linek z jedničky (navíc bez toho, aby divákovi nějak kazila vyznění těch pár dobrých myšlenek a nápadů, který měla), která tak díky tomuhle konečně dostává nějakej větší smysl a nepůsobí jen jako nezvládnutý pseudofilosofický cosi. Jediným zklamáním tak vlastně bylo, že samotnej konec, kterej jedničce dal alespoň něco málo navíc, tady působí tak jako trochu... "meh" oproti zbytku filmu. Ovšem třeba nakonec dojde i na Blader Runner 2079 a zmizí i tahle jediná černá skvrna na jinak dokonalým díle.

• 5.10.2017  17:39
    Blade Runner (1982)

Ne, po letech znovu a opět prostě ne. Oblíbený herci, výbornej vizuál a vůbec vize budoucnosti, většinou dobrá hudba (většinou, protože třeba ta milostná scéna je díky ní spíš jak vystřižená z nějakýho přideblýho levnýho porna)... a přesto je to takový nijaký... prázdný. Táhne se to jak nudle z nosu prvňáka, což by v samotný podstatě nevadilo, kdyby se tu s tím nějak pořádně pracovalo. Jenže je to bez napětí, herecký výkony vlastně skoro nefungujou, jednotlivý postavy se chovaj divně a ty hluboký myšlenky, který se tady snažím najít, jsou tu vlastně jen naznačený a nejsou nijak pořádně využitý. A ty groteskní momenty v závěrečným bossfightu bych radši ani nezmiňoval.

• 17.9.2017  23:09

Z jiných filmů vždycky vystříhaj tunu skvělých věcí a ještě do toho režisérovi kecaj a dělaj mu tam přetáčky a zrovna tady, kde by to bylo potřeba jak blázen, do toho Bayovi neřeknou ani půl slova a nechaj ho natočit o 45 minut delší film, než by si to zasloužilo. Divák je tak nucenej sledovat spoustu nudných a hlavně úplně zbytečných sraček, který jsou místama navíc nehorázně trapný (sekvence na vrakovišti wtf?). Naštěstí tam někdo vymyslel i pár dobrých vtipů, takže od příjezdu k Hopkinsovi a setkání Rytíře a Merlinice se člověk i zasměje(stejně jako u černých berserkerů v saský armádě, který ale určitě neměli bejt myšlený jako vtip). Dost mi tam ale chyběly takový ty klasický transformerácký momenty, kterých pár bylo vlastně až na konci a i tak v předchozích filmech byly daleko lepší. Vizuálně je to ale samozřejmě naprosto perfektní (hlavně roboJean působil až magicky dokonale). Ovšem na Bumblebeeho masakrujícího nácky se docela těším. EDIT: Tak netěším, hovno bude a ne náckové.

• 13.9.2017  14:22
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

(Ne)příjemně civilní válečnej seriál, ve kterým maj osobní dramata, spojený s válkou, hlavních a hlavně nečernobílých protagonistů stejnou váhu jako samotná válka. Čert vem některý nepřesnosti kolem fyziky (jedna z hlavních postav je už z principu neurčitej Heisenberg).

• 10.9.2017  22:54

Režijně dobře zvládnuto (až na úvodní scénku s Migem), má to spoustu nádherných nebo obrazově hravých momentů a dokonce i ty podivně nepravděpodobný problémy a jejich řešení, se skutečně staly. Vlastně to asi kazí jen některý horší herecký výkony (promluvy některých lidí mi tam přijdou strašně... prkenný) a asi zbytečně natahovanej závěr se zamrzlým prstem, kterej ve výsledku i přes vážnost situace působil už trochu úsměvně. Jinak spokojenost - je to příjemnej konkurent Apolla 13 (druhý Gravity od toho nečekejte), kterej se nemusí za nic stydět.

• 10.9.2017  11:32

Ať už tou pointou v závěru chtěli říct cokoli, jakože mám určitej výklad, moc se jim to nepodařilo, protože to budování celýho finiše tu... prostě není. Věci se dějou v na sebe téměř nenavazujících scénách a pak to prostě skončí. Nemluvě o nezvládnutým psychologickým vývoji postav, kterej se střídavě soustředí na všechny aktéry a kvůli tomu je nezvládá pořádně sledovat a přibližovat divákovi, natož to pořádně propojit s pointou. Když si to člověk pak promítne v hlavě, tak zjistí, že je to vlastně takovej levnej remake Věci, což v tý nejniternější podstatě vlastně vůbec nemusí vadit, protože atmosféra je hlavní klad tohohle filmu a nápodoba legendy tomu dost prospěla. Režijně to taky není špatný, jen to chce prostě lepší scénář příště. Potenciál tu je.

• 8.9.2017  14:17

Hlavní zápletka tomu dává takovej trochu nádech remaku prvního dílu, jen obalenýho do jinačích žertů a důvtipných přepálených akčních scén. A právě díky tomuhle duu je to znovu proklatě zábavná pirátovina

• 3.9.2017  11:13
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Hlavní příběhová linka slabá jak špatně vylouhovanej čaj, ale linky jednotlivých postav se docela daj a u některých najdeme i super momenty. Když se jednotliví a pak i všichni Defendeři konečně potkaj, tak to stojí za to jak v rámci akce, tak vzájemných interakcí, nicméně platí, že Luke a Jessica jsou tam jen tak, aby se neřeklo, a The Defenders tak slouží spíš jako pokračování Daredevila a Iron Fista, s jejichž původníma příběhama dál pracuje, rozvíjí je, dovysvětluje a některý linky i uzavírá. Ale až na tu jedinou hlavní slabinu banálního příběhu to rozhodně nenudí, protože jak supehrdinové, tak jejich poskoci jsou tu fajn a Black Sky je prostě... ach!

• 31.8.2017  12:33
    Wonder Woman (2017)

Sic opět klasický schéma, nicméně s parádní akcí a hlavně funkčním přesahem, jedna z jehož point si (ne)chtěně utahuje z jiných klasických filmových schémat a výborně to roubuje na psychiku postavy. Potěšilo, že retro zasazení to využívá nejen kvůli retro feelingu, ale i jako protiválečnou kulisu, což v několika scénách dává notně najevo a vlastně to tak nějak nakonec vede i k těm pointám.

• 15.8.2017  13:12
    Poldark (TV seriál) (2015)

Neskutečně napsanej seriál s parádníma postavama a jejich vývojem a vzájemnou chemií a vztahama. Je to krásný, je to dojemný, je to k nasrání a je to prostě super. Taky se mi líbilo to vykreslení rozdílů mezi chátrou a privilegovanou vrstvou. PS: Tak strašný nutkání dát Georgovi do držky jsem neměl od tý doby, co zdechnul Joffrey v GoT. Doufám, že ten slizoun tady zdechne podobně hnusnou smrtí.

• 11.8.2017  10:17
    Domovoj (2017)

Fuj tajxl, ještě teď vidím tu naseklou achilovkou. Paráda.

• 3.8.2017  18:17
    Dunkerk (2017)

Vezměte jednu z těch klasických nolanovsko-zimmerovských desetiminutových intenzivních sekvencí, který známe z jiných filmů, a roztáhněte jí na hodinu a půl. Ano, právě jste dostali Dunkirk. Splněnej sen. Víc o tom napsat nemůžu, protože se to prostě musí vidět. V kině. S pořádným ozvučením, protože takhle dokonalej zvuk jsem už dlouho neslyšel (při náletu Stuk jsem se skutečně málem posral, jak děsivě to znělo.) Jo, a původně jsem chtěl dát jen 2*, protože tam bylo málo černochů a ženských, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem tam vlastně 2 černochy v davu zahlídnul a že ženských tam pár taky bylo, takže tím mě snad SJWčka vyškrtnou ze seznamu nepřátel.

• 31.7.2017  11:43

Kdyby se vyprdli na prznění Artušovský legendy, přejmenovali postavy a mytologický reálie, tak je to parádní anglosaxoamerická koulervoucně videoherní fantasy a až na pár trochu hluších míst by tomu nebylo vlastně skoro co vytknout, páč od hudby, přes režii, tunu výborných, ač ujetých nápadů a finnes, až po každej jeden obsazenej ksicht je to zkrátka super. Jenže jakmile se nad tím byť i jen trochu začne přemejšlet jako nad verzí artušovský legendy, tak to prostě už tolik nefunguje. Nemá to tu atmosféru - a ne, nemám problém s tím moderním stylem režie, ten tomu naopak dává šmrnc - v rámci zasazení to nedává moc smysl a multikulti rytířstvo kulatýho stolu je jen další ptákovina (ano, údajně byl dle některých verzí jeden z rytířů černoch, ale pochybuju, že jich tam bylo víc a k tomu i rytíř Číňan - už se těším, až budou točit film o africkým kmeni, kde půlka domorodců bude bílá). Přitom je tolík příkladů, který ukazujou, že jde přetvořit známou legendu nebo pověst a přitom zachovat jejího ducha. Jinak ale fajn a klidně bych bral i pokračování.

• 23.7.2017  13:55
    Star Wars: Síly osudu (TV seriál) (2017)

Jestli někdy něco skutečně prznilo SW, tak tenhle naprosto zbytečnej, nesmyslnej a až na výjimky nudnej feminazi sranec.

• 17.7.2017  18:14
    Ochránci (2017)

Neříkám to často a vlastně nějak extra v mých kritických silách odhalování klišé neúřaduje, ale tady ho najde i úplně klišoslepej člověk. A to od začátku až vlastně do konce. Je pravda, že po zkouknutí Kurtzmanovo Mumie, jsem v obrovským nutkání tady tu jednu hvězdu přidat, protože přes veškerou tu sračkoidnost, která je občas až úsměvná (No co, amíci maj kapitána Ameriku, tak proč by rusáci nemohli mít člověkomedvěda s rotačákem?), je to i díky dost krátký stopáži jakž takž zábavný a dřív, než vás to nudou donutí vypnout na sílu, tak se to vypne samo. Navíc hlavním představitelům ty role (plochých a když už ne plochých (není to žádná narážka na vodní vílu), tak nevyužitých) členů SHIELDU... teda sorry, PATRIOTU, sednou a působí sympaticky, ať už takovým či onakým způsobem. Škoda, že se jim film nevěnuje víc a místo toho už od začátku (doslova OD ZAČÁTKU) řeší hlavní krizi a nic víc. Od teď daleko víc oceňuju ty (nejen) Marvelovský půl hodinový úvody věnující se danýmu superhrdinovi a jeho proměnu v něj. Jo, a akci to má docela dobrou, v některých případech až nečekaně super, kde to kazí jen slabší efekty.

• 17.7.2017  17:58
    Mumie (2017)

Jsem hodně hodnej, když tomu dávám ty 3* a to se dokonce snažím to neporovnávat se Sommersovou Mumií, na který jsem vyrostl a kterou mám hodně rád. A která fungovala. Tohle prostě pořádně nefunguje, protože po ještě jakž takž fajn, i když přepálený, první dobrodružný části, se to začne tvářit jako takovej fantasy půlhoror, ve kterým ale nefunguje ani ten horor, ani to fantasy, SPOILER Jekyll a Hyde SPOILER jakožto zřejmě jakási propojka jejich novýho příšerkovskýho universa, tam působí jinak vlastně zbytečně a na sílu a jediný, co tam vlastně možná funguje a za co je ta třetí hvězda, je postava archeoložky, kterou si zvala na paškál Annabelle Wallis (na kterou nedám dopustit už od Peaky Blinders)... dokonce i ten Brian Tyler je tady takovej strašně nevýraznej a nezapamatovatelnej... a Cruisovi se ta jeho postava nedá moc dobře věřit, blbější casting na hlavní roli jsem dlouho neviděl. Aspoň že tam dali ten pěknej easter-egg na Sommersovo film.

• 10.7.2017  11:48
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Už dlouho se mi nestalo, abych nějakej seriál dal prakticky na jeden zátah. Emoční námrd, jakej jsem naposled zažil snad ještě u Aronofskyho Requiemu, a to už mám tyhle středoškolský roky dost dlouho za sebou.

• 1.7.2017  17:46
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

Je škoda, že vyměnili herce z White Queen. Na druhou stranu to tomu ve výsledku ani moc neuškodilo, protože Margaret Beaufort je tady stejně na nervy lezoucí jako s předchozí představitelkou a ve výsledku mě pak ani tolik nesralo, v jakou svini se proměnila stará Woodwillka, protože kdyby jí pořád hrála tzv. Božská Rebecca, tak by mě to asi dost nasralo a kdo ví, jestli bych jí to vůbec věřil. Za to jsem dost věřil mladý Woodwillce - její dceři - která za těch osm epizod prošla značnou proměnou a jak ze scénáristickýho tak z hereckýho hlediska naprosto skvěle provedenou.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26