Helo

Helo

Tomáš Luksch

okres České Budějovice
Sabine Wren worshipper and co-founder of Sabine Wren Order (SWO)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 8.4.2018  11:42

Čistej a nefalšovanej nerdgasm. Jo, a dost často mi za zlou korporaci IOI v hlavě místo toho naskakovala zkratka EA. Hehe.

• 18.3.2018  19:12
    Tomb Raider (2018)

Spokojenost. Solidně se to drží předlohy, až jsem byl překvapenej, jak moc z toho ten film smrdí povědomostí nejen prostředím a tématem a příběhovou linkou, ale i důrazem na ten drsnej, chvílema skoro až thrillerovitej survival (a to už je to pár let, co jsem to hrál), přičemž ale na druhou stranu zamrzí, že to tady osekali o tu SPOILER nadpřirozenost KONECSPOILERU, což je vlastně asi taková odchylka od hry. Drsnost a napětí taky parádně podporuje i hudba Junkieho, kterej mi dával naději na pozvednutí filmu a jak slyšno, tak nebyla planá. Alicia je fajn, na její ksichtík a vůbec výkony i nelze stěžovat, stěžovat si lze jen na to, co bylo jasný už z traileru, a to její postavu, která tý herní prostě ani trochu neodpovídá (i když má stejný hadry). Je fajn, že si před natáčením dala brutální fyzickej trénink, ale měli jí při tom taky trošku víc krmit. Další věc, který jsem se z traileru bál, byl levnej vizuál. No, v kině to tak levně rozhodně nevypadalo, což pro mě byla úleva. Jo, fakt příjemný příjemný překvapení a jako člověk, co hrál hru a líbila se mu, jsem fakt spokojenej s 90 % filmu.

• 16.3.2018  10:09
    Annihilation (2018)

Příjemná "stalkerovina" (nebo spíš "Piknik u cesty-vina"), která člověka - pokud onen chce - donutí se zamyslet a hledat různý významy a metafory. A ony tam skutečně jsou.

• 15.3.2018  10:25

Skvělej výběr herců - každej jeden z titulní čtveřice je prostě super, navíc jsem zase po dlouhý době rád viděl Jack Blacka v roli, která mu brutálně sedne. Je to vtipný, místy je to zábavný, upgrade na PC hru a utahování si ze "standardů" skutečných PC her musí potěšit každýho hráče, jenže... ve výsledku je to takový nijaký. Po tom úspěchu kolem toho, jsem čekal větší jízdu, na druhou stranu nelze ani říct, že bych byl nějak zklamanej. Prostě takovej lehkej nadprůměr, kterej táhnou nahoru hlavně herci.

• 6.3.2018  15:34
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Naprostá pecka! Po traileru se mi to zase tak nezdálo, čekal jsem od toho seriálovou verzi Blade Runnera, ale nemohl jsem bejt víc vedle. Ano, stylizace je podobná, možná prakticky stejná, ale to je holt kyberpun - mě to vůbec nevadí. A ještě víc mi nevadí, že se tady tvůrci vůbec s ničím neserou. Zákonitosti světa jsou složitý a člověku trvá, než se do toho vžije, ale odměnou je skvělej propletenec příběhů, kterej... no, nebudu spoilerovat. S chutí do toho!

• 4.3.2018  10:29
    Britannia (TV seriál) (2018)

No... chvíli trvalo, než jsem přistoupil na to, že to ani z daleka nebude další Řím, ale spíš taková místy ujetá historická trochu fantasy. Pokud na tohle člověk přistoupí, tak ho to i začne bavit a u některých scén se pobaví i s WTF úsměvem na tváři (fetky ve vesnici). Na druhou stranu to kazí (pokud pomineme všechny ty historický blbosti) podivnej příběh a příběhový linky, který zabíraj zbytečně moc času a pak nevedou prakticky nikam nebo maj minimální dopad na cokoli. Tak nějak mi vlastně přišlo, že tvůrci pořádně neví, kudy kam.

• 4.3.2018  10:24

Po ultra nahláškovaných filmech se Marvel vrací zase na trošku vážnější půdu, kde ubylo vtipu a přibylo nastavování zrcadel reálnýmu světu. Sice se tím možná trochu vytratila ta absolutně odlehčená zábavnost, na kterou jsme si v loňským roce zvykli, na druhou stranu se tenhle film snaží o něco trochu víc. A víceméně se mu to i daří. Je potřeba vyzdvihnout i příjemnou režii, která přesně dle mýho vkusu šetří střihem a akční scény tak vypadaj parádně a přehledně, nehledě na povedenou choreografii bitek. V čem ale Black Panther hlavně vyčnívá je hudba tak nějak kombinující africkej domorodeckej styl muziky s moderní filmovou hudbou a po většinu času to zní zatraceně dobře! Dunění bubnů mě prostě nikdy neomrzí.

• 2.3.2018  17:47
    Hvozd (2015)

Lepší 3*. Mohlo to bejt lepší, mohlo to mít lepší mindfuck, lepší pointu, ale i tak to bylo fajn s určitým poselstvím.

• 25.2.2018  13:53
    The Ritual (2017)

Parádní atmosféra podpořená "pohanskou" hudbou (komu se líbila, nechť si vyhledá něco od skupin Forndom, Danheim, ale klidně i profláklá Wardruna, neb všude se dočká hlubokých bubnů a zdánlivě nenalazených skřípajících houslí) a strašidelným lesem. Škoda jen, že to zase (tak jako většinou) nemá tak koulervoucí nebo pořádně vypointovanej závěr, jak by si zasloužilo.

• 20.2.2018  19:32

Scénář, kterej se z počátku jeví, že by mohl bejt netradičním způsobem fajn, protože ukazuje obyčejný rozhovory mezi vojákama, nic hlubokomyslnýho, se nakonec stává největší slabinou, protože ty dialogy pak vzhledem k situaci začnou bejt blbější a blbější a každej geroj tam má komentář snad ke každý svojí vystřelený kulce, což už tak po hodině pořád toho samýho začne lízt dost na nervy, takže ve výsledku vlastně potěší jen bojový scény, který, co se týče techniky, jdou mnohdy do oku potěšujícímu detailu (ustřelování pásů, průstřel okýnkem řidiče atd.)

• 14.2.2018  20:03
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Za mě dobrý. Má to promyšlenej navazující děj nabušenej zvratama (nikoli zvratkama), některý fajn postavy a na tu hlavní si člověk po chvíli zvykne, výprava je takřka epická a ani těch nesmyslů (zvratků) tam moc neni, což je u ST docela zázrak (mrk mrk na tebe Voyagere!). I když ono to možná bude tím, že to ST zase až tolik není a právě proto mě to možná bavilo. Jen škoda toho posledního dílu, kterej byl vůči ostatním epizodám poněkud... slabší.

• 25.1.2018  21:29
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Jo, to byla trochu jiná úroveň.

• 24.1.2018  09:59
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Prosím, do žánrů připsat slovo "komedie", protože jakkoli to bylo ze strany Primy nezvládnutý, nasmál jsem se docela dost.

• 19.1.2018  18:50
    To (2017)

Řemeslně slušný, ovšem celkově zatím nic, co by nějak překonávalo ostatní podobný horory, který se sem tam objeví. Co to táhne nahoru je parta děcek, který jsou docela super a jejich hlášky nemaj chybu a pak celej ten šok z toho, že se tady to To (a hlavně tvůrci) nebojí brutálně zabíjet děti v přímým přenosu. To pak člověk tak nějak nemá jistotu už v ničem, když si tady dovolí to, čemu se v jiných filmech prakticky vyhybaj. Teď už jen strašně závisí to, jak bude vypadat druhá část - ta to může buď brutálně strhnout dolu, nebo to naopak ještě vytáhnout a dát prvnímu dílu větší smysl, kterej mi teď zatím, až na nějaký ty vedlejší přesahy, uniká.

• 6.1.2018  17:56
    The Orville (TV seriál) (2017)

Strašně těžký na hodnocení. Není to vyloženě parodie, ale kopírkou ST se mi to taky nazývat nechce, protože je to přecejenom poněkud jiný. MacFarlanovskej, mnohdy dost absurdní humor, je tu namontovanej na bratříčka Rodenberyho světa, a dost často se mu díky tomu daří nastavovat (ne vždy)humorný zrcadlo dnešnímu skutečnýmu světu. Díky epizodičnosti, která na mě už moc nefunguje, to pro mě není za 5*, ale jednotlivý epizody jsou každopádně povedený, maj myšlenku i nápad, kterej probouzí v divákovi zvědavost, často i ten skoro už zapomenutej úžas nad objevováním tajemství vesmíru (např. SPOILER!!!!!!!!!!! 2D svět).

• 6.1.2018  17:48

O něco lepšejší než první sérka, ale stejně si nemůžu pomoct... pořád v tom vidím subpříběhovou kombinaci SW a LOTRa. Ale jo, bylo to lepší, sice pořád ne na 4*, ale aspoň už se tady tolik nesrali s postavama, některý zajímavě rozvíjeli a jiný zajímavě zabíjeli. Jen to pořád chce zlepšit bojový scény a některý efekty. A dialogy.

• 13.12.2017  22:40

Těžko napsat něco smysluplnýho, chce to asi ještě pár promítaček. Na první dojem tu byla snad jedna jediná věc, kterou bych vytkl, a to lehkej přebytek toho dneska klasickýho blockbusterovýho humoru. Jinak jsou to opravdu výborný SW, sic poněkud jiný, ale zároveň některýma podzápletkama povědomý, leč nepůsobící remake dojmem jako E7. Johnson sází jeden parádní moment za druhým, vede příběh netradičníma cestama a nebojí se hrát s divákovýma očekáváníma (podpořenýma i kampaní), jen aby je pak obrátil úplně na ruby. Škoda, že se nechopil i další epizody... na druhou stranu se začínám těšit na tu novou trilogii, kterou snad chystá.

• 19.11.2017  13:33

Tým funguje a na jejich spolupráci a interakce je radost se dívat... jenže to je vlastně skoro všechno, protože jinak je všechno o třídu horší jak v BvS. Nemá to tu hloubku předchozích dvou filmů, Elfman je tu naprosto nevýraznej, CGI ve velkým množství momentů připomíná spíš PC hru než film a občas dokonce ještě hodně levnou PC hru... a je to strašně krátký, takže to ve výsledku působí spíš jako easy dobrodružství než ultimátní spojenectví proti megapadouchovi, kterej je taky nechutně CGI a navíc ve finální bitvě ani nepůsobí jako ten Ničitel světů. Ale bavilo mě to, to ano.

• 25.10.2017  22:31

Třetí Thor se už totálně vydal cestou Strážců a nedělá to o nic hůř. Je to zábavný, má to super akci, je to plný skvělých vtipů, je tam spousta nádherných obrazů a oku lahodících sekvencí... a k tomu ta hudba a stylizace. Pokud tenhle Thor příběhově nijak nevyčnívá, tak díky barevný "retro" (pokud se to tak dá nazvat) stylizaci a něco jako synthwave muzice se na něj určitě jen tak nezapomene. Jen škoda, že mi záporačka přišla tak málo využitá, protože jinak i na tom malým prostoru byla Cate Blanchett absolutně skvělá a klidně bych si jí šoupnul na přední pozice žebříčku Marvel padouchů, kdybych nějakej měl. Druhá malinkatá výtka putuje k tomu, že onen přehršel vtipu zahlušil veškerý scény, který měly vyvolat emoce (pro mě fail hlavně u pár scén kus po začátku), s čímž teda ty zmíněný Strážci pracovali trochu líp. Jenže já jsem na to šel s tím (a trailery na to dost upozorňovaly), že dostanu parádně stylizovanou akční komedii a tu jsem dostal na 100 %. Spokojenost.

• 21.10.2017  19:42
    Sněhulák (2017)

Scénář, scénář, scenář. Je jasný, že oproti knize muselo dojít k nějakým zjednodušením, což není vyloženě problém. Ten nastane, když kvůli tomu celej případ vypadá triviálně a všechno mezitím tak docela zbytečně, jakkoli to slušně vykresluje minulost, postavy i slepý vyšetřovatelský uličky, člověk má prostě pocit, že kdyby ten LEGENDÁRNÍ Harry Hole nebyl lempl, tak to mohl vyřešit do pěti minut, případně do půl hodiny (hudba!). O uspěchaným konci ani nemluvě. Přitom je to tak skvěle natočený (až teda na nějakej lepší důraz na toho titulního sněhuláka), mrazivě ponurý, dobře obsazený a zahraný (dokonce i ta Charlotte Gainsbourg, kterou nemusím, mi tady moc nevadila)...

• 15.10.2017  11:46
    Temná věž (2017)

Předlohu jsem nečetl, ale už jen dle její pověsti bych očekával něco trochu hlubšího, než jen další generickou fantasy/scifi s se zvláštním děckem, kterou z nudnosti vytrhává jen pár cool akčních momentů a krátká stopáž.

• 13.10.2017  23:17

Skvělý završení trilogie, který možná lehce překvapí formou, kterou ovšem spolu s obsahem dokáže vyždímat každou emoci na maximum a vlastně to zvládá takřka bezeslov, jen z dlouhých, všeříkajících pohledů (takže když mám v tomhle ohledu problém s prvním Blade Runnerem, tak to asi opět potvrzuje, že neni hlavní chyba ve mně). Technologie se tady dostala do takový úrovně, že v polovině scén nejsem schopnej určit, jestli pro ten záběr použili loutku (pokud vůbec nějaký používali) nebo je to komplet CGI. Bravo! Taky potěšili množstvím odkazů nebo pomrknutí do minulosti k původnímu filmu (čili vlastně do budoucnosti), ačkoli teď vlastně některý postavy budou muset žít asi tak 2 000 let, aby se mohly dožít příletu Charltona Hestona. :)

• 7.10.2017  20:47

Villeneuve nezklamal! Nějakým záhadným způsobem se mu podařilo vzít prakticky všechno z jedničky, včetně těch nudných a utahaných věcí, a přetavit to v něco, co sice trvá ještě o půl hodiny dýl, ale i tak to uteče daleko rychlejc než díl první. Vizuál, hudba, atmosféra, všechno sedí, jen je do toho zasazenej mnohem funkčnější příběh, kde člověka zajímá, co bude dál, fungujou tu emoce, překvapení a dokonce i ta "virtuální" romantika! Spousta nových parádních nápadů a hlavně smysluplný rozvinutí dějových linek z jedničky (navíc bez toho, aby divákovi nějak kazila vyznění těch pár dobrých myšlenek a nápadů, který měla), která tak díky tomuhle konečně dostává nějakej větší smysl a nepůsobí jen jako nezvládnutý pseudofilosofický cosi. Jediným zklamáním tak vlastně bylo, že samotnej konec, kterej jedničce dal alespoň něco málo navíc, tady působí tak jako trochu... "meh" oproti zbytku filmu. Ovšem třeba nakonec dojde i na Blader Runner 2079 a zmizí i tahle jediná černá skvrna na jinak dokonalým díle.

• 5.10.2017  17:39
    Blade Runner (1982)

Ne, po letech znovu a opět prostě ne. Oblíbený herci, výbornej vizuál a vůbec vize budoucnosti, většinou dobrá hudba (většinou, protože třeba ta milostná scéna je díky ní spíš jak vystřižená z nějakýho přideblýho levnýho porna)... a přesto je to takový nijaký... prázdný. Táhne se to jak nudle z nosu prvňáka, což by v samotný podstatě nevadilo, kdyby se tu s tím nějak pořádně pracovalo. Jenže je to bez napětí, herecký výkony vlastně skoro nefungujou, jednotlivý postavy se chovaj divně a ty hluboký myšlenky, který se tady snažím najít, jsou tu vlastně jen naznačený a nejsou nijak pořádně využitý. A ty groteskní momenty v závěrečným bossfightu bych radši ani nezmiňoval.

• 17.9.2017  23:09

Z jiných filmů vždycky vystříhaj tunu skvělých věcí a ještě do toho režisérovi kecaj a dělaj mu tam přetáčky a zrovna tady, kde by to bylo potřeba jak blázen, do toho Bayovi neřeknou ani půl slova a nechaj ho natočit o 45 minut delší film, než by si to zasloužilo. Divák je tak nucenej sledovat spoustu nudných a hlavně úplně zbytečných sraček, který jsou místama navíc nehorázně trapný (sekvence na vrakovišti wtf?). Naštěstí tam někdo vymyslel i pár dobrých vtipů, takže od příjezdu k Hopkinsovi a setkání Rytíře a Merlinice se člověk i zasměje(stejně jako u černých berserkerů v saský armádě, který ale určitě neměli bejt myšlený jako vtip). Dost mi tam ale chyběly takový ty klasický transformerácký momenty, kterých pár bylo vlastně až na konci a i tak v předchozích filmech byly daleko lepší. Vizuálně je to ale samozřejmě naprosto perfektní (hlavně roboJean působil až magicky dokonale). Ovšem na Bumblebeeho masakrujícího nácky se docela těším. EDIT: Tak netěším, hovno bude a ne náckové.

• 13.9.2017  14:22
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

(Ne)příjemně civilní válečnej seriál, ve kterým maj osobní dramata, spojený s válkou, hlavních a hlavně nečernobílých protagonistů stejnou váhu jako samotná válka. Čert vem některý nepřesnosti kolem fyziky (jedna z hlavních postav je už z principu neurčitej Heisenberg).

• 10.9.2017  22:54

Režijně dobře zvládnuto (až na úvodní scénku s Migem), má to spoustu nádherných nebo obrazově hravých momentů a dokonce i ty podivně nepravděpodobný problémy a jejich řešení, se skutečně staly. Vlastně to asi kazí jen některý horší herecký výkony (promluvy některých lidí mi tam přijdou strašně... prkenný) a asi zbytečně natahovanej závěr se zamrzlým prstem, kterej ve výsledku i přes vážnost situace působil už trochu úsměvně. Jinak spokojenost - je to příjemnej konkurent Apolla 13 (druhý Gravity od toho nečekejte), kterej se nemusí za nic stydět.

• 10.9.2017  11:32

Ať už tou pointou v závěru chtěli říct cokoli, jakože mám určitej výklad, moc se jim to nepodařilo, protože to budování celýho finiše tu... prostě není. Věci se dějou v na sebe téměř nenavazujících scénách a pak to prostě skončí. Nemluvě o nezvládnutým psychologickým vývoji postav, kterej se střídavě soustředí na všechny aktéry a kvůli tomu je nezvládá pořádně sledovat a přibližovat divákovi, natož to pořádně propojit s pointou. Když si to člověk pak promítne v hlavě, tak zjistí, že je to vlastně takovej levnej remake Věci, což v tý nejniternější podstatě vlastně vůbec nemusí vadit, protože atmosféra je hlavní klad tohohle filmu a nápodoba legendy tomu dost prospěla. Režijně to taky není špatný, jen to chce prostě lepší scénář příště. Potenciál tu je.

• 8.9.2017  14:17

Hlavní zápletka tomu dává takovej trochu nádech remaku prvního dílu, jen obalenýho do jinačích žertů a důvtipných přepálených akčních scén. A právě díky tomuhle duu je to znovu proklatě zábavná pirátovina

• 3.9.2017  11:13
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Hlavní příběhová linka slabá jak špatně vylouhovanej čaj, ale linky jednotlivých postav se docela daj a u některých najdeme i super momenty. Když se jednotliví a pak i všichni Defendeři konečně potkaj, tak to stojí za to jak v rámci akce, tak vzájemných interakcí, nicméně platí, že Luke a Jessica jsou tam jen tak, aby se neřeklo, a The Defenders tak slouží spíš jako pokračování Daredevila a Iron Fista, s jejichž původníma příběhama dál pracuje, rozvíjí je, dovysvětluje a některý linky i uzavírá. Ale až na tu jedinou hlavní slabinu banálního příběhu to rozhodně nenudí, protože jak supehrdinové, tak jejich poskoci jsou tu fajn a Black Sky je prostě... ach!

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26