Tomb Raider (2018)

Spokojenost. Solidně se to drží předlohy, až jsem byl překvapenej, jak moc z toho ten film smrdí povědomostí nejen prostředím a tématem a příběhovou linkou, ale i důrazem na ten drsnej, chvílema skoro až thrillerovitej survival (a to už je to pár let, co jsem to hrál), přičemž ale na druhou stranu zamrzí, že to tady osekali o tu SPOILER nadpřirozenost KONECSPOILERU, což je vlastně asi taková odchylka od hry. Drsnost a napětí taky parádně podporuje i hudba Junkieho, kterej mi dával naději na pozvednutí filmu a jak slyšno, tak nebyla planá. Alicia je fajn, na její ksichtík a vůbec výkony i nelze stěžovat, stěžovat si lze jen na to, co bylo jasný už z traileru, a to její postavu, která tý herní prostě ani trochu neodpovídá (i když má stejný hadry). Je fajn, že si před natáčením dala brutální fyzickej trénink, ale měli jí při tom taky trošku víc krmit. Další věc, který jsem se z traileru bál, byl levnej vizuál. No, v kině to tak levně rozhodně nevypadalo, což pro mě byla úleva. Jo, fakt příjemný příjemný překvapení a jako člověk, co hrál hru a líbila se mu, jsem fakt spokojenej s 90 % filmu.

Anihilace (2018)

Příjemná "stalkerovina" (nebo spíš "Piknik u cesty-vina"), která člověka - pokud onen chce - donutí se zamyslet a hledat různý významy a metafory. A ony tam skutečně jsou.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Skvělej výběr herců - každej jeden z titulní čtveřice je prostě super, navíc jsem zase po dlouhý době rád viděl Jack Blacka v roli, která mu brutálně sedne. Je to vtipný, místy je to zábavný, upgrade na PC hru a utahování si ze "standardů" skutečných PC her musí potěšit každýho hráče, jenže... ve výsledku je to takový nijaký. Po tom úspěchu kolem toho, jsem čekal větší jízdu, na druhou stranu nelze ani říct, že bych byl nějak zklamanej. Prostě takovej lehkej nadprůměr, kterej táhnou nahoru hlavně herci.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Naprostá pecka! Po traileru se mi to zase tak nezdálo, čekal jsem od toho seriálovou verzi Blade Runnera, ale nemohl jsem bejt víc vedle. Ano, stylizace je podobná, možná prakticky stejná, ale to je holt kyberpun - mě to vůbec nevadí. A ještě víc mi nevadí, že se tady tvůrci vůbec s ničím neserou. Zákonitosti světa jsou složitý a člověku trvá, než se do toho vžije, ale odměnou je skvělej propletenec příběhů, kterej... no, nebudu spoilerovat. S chutí do toho!

Britannia (2018) (seriál)

No... chvíli trvalo, než jsem přistoupil na to, že to ani z daleka nebude další Řím, ale spíš taková místy ujetá historická trochu fantasy. Pokud na tohle člověk přistoupí, tak ho to i začne bavit a u některých scén se pobaví i s WTF úsměvem na tváři (fetky ve vesnici). Na druhou stranu to kazí (pokud pomineme všechny ty historický blbosti) podivnej příběh a příběhový linky, který zabíraj zbytečně moc času a pak nevedou prakticky nikam nebo maj minimální dopad na cokoli. Tak nějak mi vlastně přišlo, že tvůrci pořádně neví, kudy kam.

Black Panther (2018)

Po ultra nahláškovaných filmech se Marvel vrací zase na trošku vážnější půdu, kde ubylo vtipu a přibylo nastavování zrcadel reálnýmu světu. Sice se tím možná trochu vytratila ta absolutně odlehčená zábavnost, na kterou jsme si v loňským roce zvykli, na druhou stranu se tenhle film snaží o něco trochu víc. A víceméně se mu to i daří. Je potřeba vyzdvihnout i příjemnou režii, která přesně dle mýho vkusu šetří střihem a akční scény tak vypadaj parádně a přehledně, nehledě na povedenou choreografii bitek. V čem ale Black Panther hlavně vyčnívá je hudba tak nějak kombinující africkej domorodeckej styl muziky s moderní filmovou hudbou a po většinu času to zní zatraceně dobře! Dunění bubnů mě prostě nikdy neomrzí.

Hvozd (2015)

Lepší 3*. Mohlo to bejt lepší, mohlo to mít lepší mindfuck, lepší pointu, ale i tak to bylo fajn s určitým poselstvím.

Lesní rituál (2017)

Parádní atmosféra podpořená "pohanskou" hudbou (komu se líbila, nechť si vyhledá něco od skupin Forndom, Danheim, ale klidně i profláklá Wardruna, neb všude se dočká hlubokých bubnů a zdánlivě nenalazených skřípajících houslí) a strašidelným lesem. Škoda jen, že to zase (tak jako většinou) nemá tak koulervoucí nebo pořádně vypointovanej závěr, jak by si zasloužilo.

Bitva o Moskvu (2016)

Scénář, kterej se z počátku jeví, že by mohl bejt netradičním způsobem fajn, protože ukazuje obyčejný rozhovory mezi vojákama, nic hlubokomyslnýho, se nakonec stává největší slabinou, protože ty dialogy pak vzhledem k situaci začnou bejt blbější a blbější a každej geroj tam má komentář snad ke každý svojí vystřelený kulce, což už tak po hodině pořád toho samýho začne lízt dost na nervy, takže ve výsledku vlastně potěší jen bojový scény, který, co se týče techniky, jdou mnohdy do oku potěšujícímu detailu (ustřelování pásů, průstřel okýnkem řidiče atd.)

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Za mě dobrý. Má to promyšlenej navazující děj nabušenej zvratama (nikoli zvratkama), některý fajn postavy a na tu hlavní si člověk po chvíli zvykne, výprava je takřka epická a ani těch nesmyslů (zvratků) tam moc neni, což je u ST docela zázrak (mrk mrk na tebe Voyagere!). I když ono to možná bude tím, že to ST zase až tolik není a právě proto mě to možná bavilo. Jen škoda toho posledního dílu, kterej byl vůči ostatním epizodám poněkud... slabší.