Temný případ (2014) (seriál)

HBO jak vyšité. Pomalé tempo - jak bývá u HBO zvykem - dává důraz na atmosféru, postavy a dialogy a nutno dodat, že opět s citem. A nelze opomenout parádní dlouhou scénu bez střihu při akci gangu na konci, tuším, epizody 4, při které bylo napětí tak husté, že by ho neukrojil ani světelný meč. Druhá série ještě lepší než první. Atmosféra se posunula trochu jinam, ale celkově je daleko víc zapracováno na osobnostech postav, které daleko víc zapadají do vyšetřování. A poslední epizoda/film byl nehoráznej nářez.

Zátah 2 (2014)

Ačkoli je to více naředěno dialogy, které tvoří FUNGUJÍCÍ příběh, tak je to stejně ještě větší řezničina než jednička s nejlepší autovou honičkou od Matrixu Reloaded, ve které, na rozdíl od amerických akčňáků, když někdo dostane tyčí po zádech, tak alespoň chvíli dělá, že ho to bolí. A závěrečná bitka s poskoky a závěrečnými bossy už byla čistá lahůdka. PS.: Jestli Ika Uwaise neobsadí do dalších Expendables, tak to už nebudou praví Expendables.

Zátah: Vykoupení (2011)

Nejnářezovější řezničina jakou jsem za poslední dobu viděl. Člověk by ani neřekl, že ve filmu, kde jde o to vymlátit panelák, jde vymyslet i nějaký slušný příběh se zvraty a několika kure*sky napínavými scénami... a ono to očividně jde. Další zajímavá věc je, jak celé komando nezvládne zlikvidovat pár kopáčů s ákáčkama, ale jeden nováček, kterého tam ani nechtěli, sám vyřeže polovinu baráku. Ale někdo to udělat musel...

Jak vycvičit draka 2 (2014)

A ono to na těch pět hvězd je! Sice to už není takové překvapení jako byla jednička, ale co se týče mě, tak je to pořád jeden z nejlepších animáků (počítaje ty, které jsem viděl, protože jich zase není tolik). Sice prvních 10-15 minut jsem se zhrozil, protože to vypadalo na klasický už nic-moc animák, plný sladkých a rádoby vtipných kidů, ale tenhle pocit naštěstí zmizel, protože se to převrátilo v to, na co jsem se těšil. Samotná animace patří k tomu nejlepšímu, co jsem viděl - vážně, občas to vypadalo, že to ani animace není a přesto se tam ty komické postavičky hodily. Hudba snad ještě lepší než v jedničce, Bezzubka dělá více xichtů, nechybí tomu ani emoce, ani zajímavé zvraty a co víc, po vzoru Brave tam není ta trapná animáková část - myšleno momentem, kdy hlavní postava/y ztratí veškerou naději a vzdají to či odejdou pryč a pak uvidí válet se na zemi kámen, vzpomenou si na něco, zkrátka se v nich něco zlomí, získají novou vůli pokračovat a vše skončí epickým návratem -, která mi krom zpěvu v animácích strašně leze na nervy. A když už jsem u toho zpěvu, tak ten zde sice nechyběl, ale opět na rozdíl od jiných animáků se sem naprosto hodil a hlavně byla radost tu písničku i poslouchat! PS.: Lidi, neberte na tyhle filmy svoje tří až čtyřletý haranty, který film stejně nechápou a jediný co je na filmu zajímá je, jestli maj dost popcornu a ještě nějakou kolu v kemílku a když nemaj, tak začnou v nejnapínavější a nejemocionálnější scéně hejkat, že jim tu kolu někdo vypil! Fakt - že je to animák neznamená, že je to pro malinkatý děti. Já jsem se v jejich věku koukal maximálně tak na pokemony a na Ferdu Brablence!

Fargo (2014) (seriál)

Původní film mě moc nenadchnul, ale tohle je jiná. I když nevím proč, protože je to v podstatě stejný styl, ale nějakým určitým způsobem je to mnohonásobně zábavnější.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Zdaleka nejlepší Xmeni. Singer si s tímhle filmem vyhrál na všech čarách a těžko zde něco kritizovat. Když už vás zrovna v některou chvíli neuzemňuje vizuální stránka (že ty ses Bryane díval na Matrix?), tak vás uzemní napětí a emoční nálož, která je filmem protkaná, jako adamntium Wolverinovými kostmi a notně posílená vytříbenými dialogy.

Dead Island 2 (2014)

Sem už se dávaj i trailery? Jinak jeden z těch lepších trailerů, co jsem z E3 viděl. Ano EA, jdi se bodnout se svýma previsualization konceptama a trailerem plným keců, jak vám jde o hráče. Když trailer tak chci vidět buď pěkný CGI nebo nějaký záběry ze hry.

Na hraně zítřka (2014)

Paradoxně to není hra převedená do filmu a přitom přesně takhle bych si herní adaptaci představoval. Dyť dokonce i ty savy tady fungujou! A teď vážně. Po všech strankách promyšlené, vtipné, hravé, dostatečně akční (ale ne moc) a to, čeho jsem se bál, že bude nudit nejvíc - totiž opakování toho samého pořád dokola - tady díky nápaditosti funguje na jedničku. Ale nemůžu si prostě pomoct s pocitem, že z toho šlo vytáhnout ještě víc. Něco zapamatování hodného, klidně i nějaký závěrečný mindfuck, který by se sem rozhodně hodil. Ale zase když nad tím tak přemejšlím, tak to byl mnohem inteligentnější film, než Batleship, Světová invaze nebo všichni Transformátoři dohromady a aby to bylo fér, tak bych jim musel snížit hodnocení, na což jsem moc línej, takže tady dám slabších 5*.

Liga výjimečných (2003)

Klasická srajda a slátanina na osmou, ale s mozkem poslaným na dovolenou se na to dá docela koukat a nenudí to... alespoň teda co si tak pamatuju, když jsem to před deseti lety 3x viděl.

Ranhojič (2013)

První půl hoďka perfektní a to hlavně díky hudbě a nevídané atmosféře středověku. Pak to na chvíli ustoupí, jen aby přišla závěrečná opět parádní třičvrtěhodina. Co Ranhnojič pohnojil je nedůraz na emoce a napětí, který by tomu rozhodně dost přidal. Pořád se ale jedná o hodně povedený historický film a snad jediný takový, u kterého jsem ani nebyl zklamaný, když byl střih těsně před bitvou a pak až pohled na bitevní pole po boji.