Řeč rukou (2010)

Slabý film s jediným tažným nápadem, který nijak více nezaujme - díky stopáži se dá v pohodě vydržet až do konce. Každopádně film nijak neoslní, nepobaví - proletí a na chvíli zaujme ale to je asi tak vše. Viděno na Festivalu Francouzského Filmu listopad 2010, Praha

Živí mrtví (2010) (seriál)

Propracovanost tu nikde moc nevidím, dívá se na to pěkně a má to jak atmosféru, tak napětí. Bohužel nikde nevidím ani špetku invence, vše tu bylo tisíckrát viděné a to, že se nám hlavní hrdina probudí v nemocnici aby se z ní dostal do světa v troskách, to je sice oblíbené téma ale tady až příliš jasně čitelné. Chybí mi tu jakýkoli moment překvapení, sebemenší originalita, cokoli, díky čemuž bych si toho dílo zapamatoval. Každopádně po dvou dílech nemohu chtít zázraky, pokud se ale po dvouhodinovém " intru do světa zombie " nestane něco trochu zábavnějšího, než nesmyslné potírání se ostatky z mrtvoly a podobné nesmysly, má u mne seriál smůlu ( ať už ho točí kdokoli ).

Street Kings (2008)

Pěkná práce na hodně omýlané téma korupce mezi policisty. Výborní herci, slušný spád a celkově kvalitní podívaná. Už Harsh Times dávalo vědět o talentovaném režisérovi, zde jen potvrzuje sám sebe. Jen tak dál. :) 4.7.2O1O

Souboj Titánů (2010)

Hodně slabé, kupodivu místo aby film čerpal z originálu a bral si jej za vzor, dělá přesný opak. To, co bylo v originálu silné, je zde zcela mimo a nebo úplně chybí. Vše je při ruce, nic nedá práci, stále přešlapující akční scény za každým rohem aby mělo tempo co držet a jinak vata a nuda. Dokonce ani vizuálně film nepůsobí lépe, triky nemají onen originální " šmrnc " , jaký by si tato podívaná zasloužila. Leterrier odvedl slušnou práci s mizerným scénářem, akce mu jde, vizuál splňuje poměr mezi rozpočtem a výsledkem. I přes to vše se tato jednohubka neudrží v hlavě víc, než do druhého dne. A to jsem si tolik přál pořádný restart sandálových filmů, mytologických bájí a dávných příběhů. Tak třeba jindy. 4.8.2O1O

Vlkodlak (2010)

Hodně slabé, výborně obsazené a velká škoda nevyužitého potenciálu. Filmů s touto tématikou je málo, tento opět pouze shrnul zažitá klišé a odvyprávěl příběh beze stopy překvapení. Skvělí herci se nemají o co opřít protože nemají moc co hrát, režie nemá jedinou originální chvilku ani nápad. Pouze se na to pěkně dívá. Napadlo mne snad jen to, že se to mohlo natočit černobíle a o hudební doprovod by se postaral Nick Cave. :) 10.6.2010

Devil (2001)

Obstojná ale klišovitá duchařina. Je tu vidět rodící se velký režisér, co stvoří velké filmy. Nic víc, nic méně.

Let číslo 93 (2006)

Film, co graduje až za hranici možného. Každý ví, co mapuje a ukazuje. Každý ví, co se v tu dobu stalo. A přesto potají doufáme, že tohle všechno byl jen zlý sen. Velká síla, s nulovým politickým podtextem ale o to daleko více upřímnější. Greengrassova cesta k režijnímu nebi.

Protektor (2009)

Na české filmové scéně nevídané zjevení.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Narozdíl od jedničky, která překvapila protože teprve sázela nové karty na stůl, tohle nemělo už čím překvapit. Nudil jsem se hodně, tohle mne zcela minulo. ** 18.5.2010

Barbar (2009)

" Na počátku byl jen člověk a příroda. Přišli lidé nesoucí kříže a dohnali pohany na okraj světa. " Takto začíná za zvuku brutálního dunění mlžný severský opus. Filozofická báseň za praskání kostí, mlaskání střev a svistu čepelí. Přesto neakční, plné nekonečných záběrů na krajinu severu a jednookou tvář hlavního hrdiny. Mlha střídá déšť, dokumentární kamera střídá dokonalé obrazy - statické, chladivé až mrazivě neskutečné. Brutální putování za svou podstatou, následování vůdce a úžasná pointa. Nejlepší film o vikingské mytologii a historii, tak na hony vzdálený všemu tomu historickému, co se běžně točí. Takové opusy vznikají jednou za dlouhou dekádu protože tohle je točené z čisté lásky k látce, historii a minulosti severu jako takového. Na konvence se tu totiž zvysoka kašle. Úžasný zážitek ve všech směrech. ***** 17.5.2010