Soudný den (2008)

Dvě hvězdy jsou až dost ,vykradačka různých postapokaliptických filmů. Když je záběr, jak vyjížďějí transportéry mimo zónu, prší na jejich okénka jako z konve až nepřirozeně moc a pak je záběr na automatickou kulometnou vež a tam už nepadá ani kapička, pak zase záběr zpět na auta, kde opět liják, jak o život.. no prostě takové chyby a nedostatky provádí celý film, to opravdu stojí za shlednutí a hlavně nejlepší je, že se nějakým zázrakem udrží ten "kohouťák" (Craig Conway) na tom Bently Continental GT, který má mimochodem 600K a nejakej oprejskanej brouk a jiny vraky ho tam honěj jako kdyby jela na jedničku tohle mě opravdu nebere :( zlatý Psí vojáci.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film je ztvárněním slavného komiksu od Franka Millera, je to skoro podrobně okopírované až na pár scén které, si Zack Snyder přidal. Tento komiks mám projetý už několikrát a opravdu mě překvapilo jeho zfilmování, moc jsem se na film těšil a proto jsem jel na premiéru do kina a z kina jsem si odnesl dech beroucí zážitek. Film jsem si pořídil i na blu-ray a musel jsem mu dát plný počet, protože přesně tohle je to, co si komiksoví fanda přeje - přesné zfilmování jeho oblíbeného komiksu. Film byl natočen kompletně v ateliérech a za rekordní dobu. Bonus na dvd velmi dobrý, popisujicí trénink nabouchaných řeckých vojáků, kteří ničí svoje protivníky v neproniknutelných falangách. Pro mě opravdu pastva pro oči a pochvala Zacku Snyderovi.

Tmavomodrý svět (2001)

Tento film byl pro mě obrovské překvapení, konečně si někdo vzpomněl na hrdinné letce, kteří se nám snažili vybojovat svobodu a potom za to byli persekuováni komunisty. Film je na české poměry napínavý, má i romantickou zápletku a ve skutečnosti to není ani tak o té válce ale spíš o partě kluků, kteří vedou svůj vlastní boj - s jazykem, láskou a potom i strašlivou dech beroucí zradou. Je to trošku smutné, ale bohužel ostudně pravdivé, je dobře, že to natočil Jan Svěrák a je dobře, že tam obsadil ty herce, kteří se tam perfektně hodili.

Krvavý Valentýn (2009)

Film je jen obrovská krvává řež, na kterou asi vsázel režisér Patrick Lussier. Začátek je na můj vkus trošku moc přehnaný a tupý. Dal jsem tomu dvě hvězdy jen proto, že jsem na tom byl v 3D kině, ale doma bych se na to už nepodíval. Nepřináší nic nového - jen sekání krumpáčem do hlav a litry krve. Vrah je předvídatelný a i konec je docela ubohý. Opravdu nedoporučuju utrácet 189 Kč za kino, to si raději zajdu zase na Bolta