Ten kluk (2007)

Nutí člověka se zamyslet. Netuším, jak bych se po odhalení pravdy zachoval, ale rozhodně jsem si jistý, že bych v tomto případě raději žil v nevědomosti. Strach a předsudky jsou nesnesitelní společníci. Nikdy už bych se v přítomnosti takového člověka nedokázal chovat tak, jako dříve. Velmi přesvědčivé herecké výkony, které na diváka působí ještě dlouho po skončení závěrečných titulků. // 80%

The Guild (2007) (seriál)

Jako deníček MMORPG hráče slušné, jako plnohodnotný serial dost rozpačité. A nemůže za to nízký rozpočet. Felicia Day je rozhodně roztomilá, hezká, hraje na housle a tak dále, ale není to extra dobrá scénáristka. Ve výsledku to pak vypadá tak, že čas od času dostanete geniální hlášku, případně dokonce geniální díl (ony nejsou nijak dlouhé, žejo), ale někdy taky sjedete několik dílů zasebou a se zíváním se snažíte vybavit, co se tam vlastně stalo. Občas mi také přišlo, že s těmi MMORPG souvislostmi až trochu moc tlačí na pilu a snaží se narvat narážku uplně všude. Ale možná jsem jen v tom gaming světe nebyl dostatečně ponořený. // Nejoblíbenější postava: Codex // 55%

Úsměvem ke štěstí (2007)

Kritická dávka optimismu chrstnutá přímo do obličeje. Ač nevyléčitelný cynik, ani já jsem se nedokázal ubránit přiblblému úsměvu. Chování hlavní postavy osciluje mezi nevinnou naivní dobrosrdečností a neupřímnou vlezlostí a opravdu si nejsem jistý, jak bych reagoval při srážce s někým takovým v reálném světě. Nakonec si mě to ale získalo svojí překrásnou pointou, která všem dává naději v jakousi celkovou karmu, která zajistí, aby se dříve či později dobré věci vrátily k těm správným lidem. // 75%

Útěk do divočiny (2007)

Přál bych si mít odvahu jako Christopher McCandless. Odpoutat se, nechat vše zasebou a jít. Stát se Alexem Supertrampem. Nedokážu si představit ten pocit. Sedět uprostřed neposkvrněné přírody. Sám. Široko daleko nikoho, kdo by dokázal promluvit lidskou řečí. Ultimate freedom. Vím, že se kdykoliv může cokoliv zvrtnout, že smrt může přijít v každém okamžiku. Není ale toto přesně ten způsob života, který si každý přejeme? Takový, kdy každá vteřina je opravdová? // 95%

Vzpoura v Seattlu (2007)

Tento snímek stejně jako některé hlavní postavy jakoby se podivoval nad tím, že když kácí se les, létají třísky. Že když se těhotná žena domotá mezi zfanatizovaný dav, může se jí něco stát. Toto, stejně jako záběry na dítě, které svá starostlivá matka posadí do první řady demonstrantů a další podobné miniepizodky beru jako cílené citové vidírání a je mi z toho na blití. A jestli někdo očekává, že mě to donutí sympatizovat s lidmi, kteří se rozhodnou dát dohromady mírumilovnou demonstraci a pak se diví, že vzduchem létají popelnice, tak je na dost ošklivém omylu. Vůbec se mi nelíbí zpráva, kterou toto dílko mezi své diváky rozesílá. Každý jednotlivý člověk by měl být zodpovědný za své činy. // 50%

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Bezkonkurenční Vinnie Jones jako ukázkový záporák a Steve Austin, který minimálně neurazil. Nicméně zbytek herců je tak neuvěřitelně otravný, že vám to ani ti dva nezachrání. Na to, že to měli být drsní vrazi z celého světa mi přišla většina dost měkká(anebo nějakou ošklivou náhodou hned mrtvá). K logice příběhu se ani nemá cenu vyjadřovat, ale v tomhle směru jsem ani žádné zázraky nečekal. // 40%

Absurdistán (2006)

Zajímavý námět a výborná půda pro komedii. Tento potencial byl ale nemilosrdně zahozen. Svět plný idiotů, s humorem pro idioty, po kterém se prochází nevýrazný Luke Wilson, který snaží se tvářit, že mezi ty idioty nepatří. Moc se mu to nedaří. 20%

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Průměrné hlavní herecké duo, průměrné vedlejší postavy a průměrný scénář dohromady tvoří průměrný seriál na zabití odpoledne. Zpočátku ještě zaujmou vkusné záběry na maličkosti, kterých si hlavní hrdina všímá, ale i to později omrzí. Chybí aspoň nějaká příběhová linie, která by jednotlivé díly spojovala a posouvala děj nějakým směrem. Nejvíce se vždycky těším na flashbackové a celkově všechny scény s výborným Corbinem Bernsenem v roli old fashioned policajta. 55%

Amorův úlet (2006)

Průměrná komedie s několika výkyvy oběma směry. Westona už mám prostě zafixovaného jako šílence a dost jsem se divil, že tu hrál víceméně nejrozumnější postavu. Zbytek vedlejších charakterů byl tak půl na půl. Kamarádi fajn, rodiče trapas, policajti super. Celkově ale spíše roztomilé než vtipné. Vidět na druhé straně restaurace obsluhující Islu Fisher se špagetou ve vlasech, tak jí snad požádám o ruku také. // 65%

Apokalypsa (2006)

Tak tu se přiznám, toto jsem nezvládl. Věřím že pokud bych to mohl pochopit, pokud něco takového lze, pokud bych viděl do hlavy samotnému Kellymu, možná bych seděl na prdeli s otevřenou hubou a hltal všechnu tu genialitu, která na mě z plátna sršela. Takhle to pro mě byl pouze překombinovaný příběh plný všeho a zároveň ničeho. Hromada zbytečných a hlavně otravných postav postupně ubila těch několik málo působivých(Ta padnoucí hudba!) scén, které vám příběhy ze Southlandu mohou nabídnout. Nicméně jestli si věříte, že jste dostatečně jinačí a mnohem přemýšlivější než ostatní, nenechte se odradit mnou, ostatními negativními komentáři ani nízkým hodnocením. Možná najdete to, co mně se nepodařilo. // 50%