Dívka ze stratosféry (2004)

Devadesát minut, z nichž každá stojící sama o sobě je vyjímečná, namalovaná, nevynechávaje jedinou maličkost a nesoucí obrovské kouzlo okamžiku. Vše je navíc podtrhnuto velmi podmanivou hudbou a s tím jak se všichni neustále tváří tajemně, neodhadnutelně a nedostupně se může člověk nechat zmást a myslet si, jaký to je film komplikovaný a skvěle promyšlený. Není. Pospojujte si tato jednotlivá zrnka písku do celistvého obrazu a pak foukněte. Nezbude vám nic. Vše je hrané na efekt a tak jediné místo, kde si vás dívka ze stratosféry může získat, je vaše lyrická artistická duše. Nikoliv však rozum. Ne že by pointa byla hloupá a těžko byste pro ní hledali lépe napsanou postavu čí jinak vyhlížející a hrající herečku. Pouze cesta k ní vyšlapaná vás schválně vede oklikou skrze zamlžené lesy a tajemné hrady, vypráví strašidelné historky a doufá, že pak uvěříte, že v ní bylo něco tajuplného. Nějaký čas před koncem mě napadlo, že by to takhle mohlo skončit, ale poté, co jsem se zamyslel nad tím, jak se kdo choval, jsem to zahnal jako absurdní myšlenku. To jsem ale ještě nevěděl, že oni to opravdu takhle zbaběle utnou. Jeden z mála filmů, který mě naštval a okouzlil zároveň. // 70%

Elfen Lied (2004) (seriál)

Všechny hlavní postavy jsou více či méně děti. Proto jsem si asi při sledování Elfen Lied pořád připadal jako nějaký perverzní pedofil. Neustálé záběry pod sukni, neustále odhalená ňadra, každou chvíli nějaké "náhodné" sáhnutí hlavního klaďase, kam neměl, co to sakra mělo být? Konfrontace dětské nevinnosti a naivnosti s opravdu krutým světem může být zajímavá, pokud se správně uchopí, ale tohle cílení na průměrného nadrženého anime maniaka mě uráželo. Ačkoliv tu většina tvrdí opak, postavy nejsou nikterak zajímavé a jejich podstatná část jsou jakési anime prototypy, o které zakopnete, kamkoliv se v této oblasti vydáte. Hlavně teda holky jsou jedna jako druhá. Místy zaujme chladnost výzkumného zařízení a některé obrazy jako kdyby vypadly z mysli HR Gigera, ale cokoliv okolo je neskutečná slátanina. // Nejoblíbenější postava: Kurama // 35%

Hon za svobodou (2004)

Za překrásně vykreslenou Prahu a za překrásnou Mandy Moore. Toliko pozitiva této romanťárny. 45%

Miluj mě, prosím (2004)

Tento snímek je tak silný, jak moc jste schopní mu odpustit jeho absolutní nereálnost. Když se oprostíte od všeho toho "Jak je možné, že si za tu dobu prostě nezavolali", pominete všechny ty náhody, dostanete film, který vás absolutně pohltí. Toto se přesně stalo mně. Jedním dechem jsem hltal všechny ty emoce a zoufalé pokusy Rose Byrne. Byl jsem tím tak ohromený, že mi vůbec nedošlo, že ona ještě spolu Matthewem Lillardem jsou jediní kdo v tomtu filmu něco hrají. Nicméně předvádějí takový výkon, že vám bude příjemný vzhled a rozpačité pohledy Hartnetta s Kruger stačit. Zhruba posledních 20min filmu jsem byl tak emocionálně nadupaný, že jsem byl skálopevně přesvědčen, že toto je film na jasných 5 hvězd. Pak ale přišly titulky a já začal přemýšlet. 85%

Muž v ohni (2004)

Tvrďák Denzel Washington, roztomilá Dakota Fanning - výborná volba. Oba si své party zahráli na jedničku. Popravdě jsem si první vztahovou polovinu užil daleko více než nastupující kolotoč najít zlouna->vyslechnout zlouna->zjistit lokaci dalšího zlouna->odprásknout vyslechnutého zlouna. Jediné, co se v tomto kole mění, je způsob výslechu. Spolu s přepálenou stopáží to brzy začíná unavovat. Trocha pořádné akce by neuškodila. Trhaná kamera je sice zajímavé zpestření, ale když se používá celý film, má dost rušivý efekt. // 70%

Přežít Vánoce (2004)

Budu objektivní. Našlo se několik málo vzácných okamžiků, kdy jsem se zasmál. Obvykle nějaké napůl huby uceděné hlášce Gandolfiniho. To je ale na vánoční komedii, od které divák očekává střídavě dojetí a výbuchy smíchu, krutě málo. Ben Affleck mě poslední dobou režisérsky i herecky celkem dost příjemně překvapuje, ale to afektované přehrávání, co předvádí tady, to člověka nutí nechápavě kroutit hlavou. A to vzhledem k tomu, že ostatní herci tu jsou víceméně do počtu, z tohohle snímku dělá silně podprůměrnou záležitost. // 40%

Svolení (2004)

A teď si vemte, že byste šli na rande přímo s tím právníkem. Ti mají své vlastní kličky ve smlouvách. // 75%

Veronica Mars (2004) (seriál)

Detektivka z prostředí Beverly Hills. A víte co? Já to prostředí měl i docela rád. Ne až tolik řešení vztahů a to, komu Veronica zlomí srdíčko příště, ale některé sarkastické hlášky a kontrahlášky, naschvály a podrazy byly opravdu dobré. Ač to na začátku tak nevypadá, všechny hlavní postavy jsou ve skutečnosti kládné. Čas od času akorát udělají nějakou kolosální blbost, která by vám v realitě ukončila život. To sice zasazuje pořádnou pecku důvěryhodnosti, ale na druhou stranu zvrat může přijít absolutně odkudkoliv a cliffhanger čeká skoro v každém díle. I když se mnoho případů tváří jako obyčejná vata na zaplnění prázdných míst, často se pak s nějakou důležitou informací připomenou později. A to je důležité. Protože i když se to občas bere oklikou, stále se řeší hlavní linie. Nic není ohraničené a právě tímto způsobem se Veronica dostává nad ostatní podobné seriály. Třetí serii trochu pohřbila slabší hlavní zápletka a vyšumělý závěr, ale roli odpolední oddechovky stále plnila uspokojivě. // Nejoblíbenější postava: Weevil // 1.serie: 75% // 2.serie: 75% // 3.serie: 65%

Wimbledon (2004)

Průměrná romantická komedie namíchaná s průměrným sportovním dramatem. Kirsten Dunst není zrovna jedná z mých nejoblíbenějších hereček a ... no ... ani po tomto filmu se toho mnoho nezměnilo. Na druhou stranu Paul Bettany je dle mého názoru jeden z nejtypičtějších Britů a jejich humor podpořený jeho charisma mě dokázal několikrát slušně rozesmát. Co se týče zápletky a celkově všeho ostatního, nic co by se vymykalo standardu. Klasické schéma "Jak loser k vítězství přišel", kde s Kirsten na stadionu je očividně nemožné prohrát. // 65%

Wonderfalls (2004) (seriál)

Opravdu mě mrzí, že si takováto dílka nezískávají více diváků. Není totiž zábavnějšího prostředí, než je městečko plné nějakým způsobem ulítlých postav, které spolu navzájem kontrastují. Řekněte sami, kdo by mohl být lepší hlavní postavou, než je dvacetičtyřletá zahořkla cynická prodavačka suvenýrů s vysokoškolským diplomem filozofie, která je navíc manipulována plyšovým oslíkém, mosaznou opicí, deformovanou napodobeninou lva, výšivkou na polštáři a dalšími...věcmi, které by rozhodně mluvit neměly. Bylo to příjemné osvěžení najít konečně serial s kapkou originality. Škoda, že to trvalo tak krátce. // Nejoblíbenější postava: Jaye Tyler // 90%