• Pohádka

Vévodkyně (2008)

Zajímavý námět, ale trochu nudně natočen. Ve filmu bylo použito nečekaných zvratů, které Vás sice nezatlačí do křesla, jen se jim na chvíli podivíte v době mezi tímto a dalším zvratem. Film je natočen v zásadních bodech, kvůli kterým se dá lehce převyprávět, ale to mezi nimi je taková nafouklá, dobře vypadající bublina. Krásné prostředí, skvělá výprava a kostýmy, zajímavá hudba, v paměti mám jen dobré herecké výkony a i přes to mě to příliš neoslovilo. Na vině je podle mého, že Vám film nedovolí se s někým sjednotit a i přes dobrou psychologii postav a fakt, že v této době bylo nejspíš na denním pořádku žít povrchní společenský život více než ten vlastní, mi chybí proniknutí trochu více pod pokličku těch zajímavějších. Natočeno s velmi chladným odstupem.

Výměna (2008)

Ze začátku bylo velice těžké akceptovat Angelinu Jolie v takovéto roli. Je pro mě symbolem absolutně něčeho jiného, než co předvedla ve Výměně. Proto pro mě bylo obtížné se naladit na tu správnou atmosféru, ale jakmile se chlapec ztratil, rozplynuly se veškeré pochyby a už to byl jen herecký balet plný emocí. Film, kde bezpráví spáchá nenahraditelné škody a je mu nakopáno bohužel jen v mezích zákona. Krásný film. Obdivuji Clint Eastwooda, že dokázal za jeden rok vyprodukovat dva takovéhle špičkové filmy.

Wrestler (2008)

Nejsem fandou Aronofskyho, proto je mé hodnocení v tomto směru neovlivněno, ale výborná práce! Čekal jsem jako fanoušek wrestlingu hodně, ale i tak velice příjemné překvapení. Osobitě opravdové, překvapující, místy upřímně zábavné, dojemné a velice lidské drama. Nahlédnutí do osamoceného světa jednoho spíše dobrého člověka z jistým způsobem obdivuhodného prostředí. Dvě hodiny silného zážitku. Mickey Rourke je za své převtělení horkým kandidátem na Oskara. Spolu s Gran torinem a Temným rytířem jeden z nejlepších filmových zážitků za dlouhou dobu.

Yes Man (2008)

Zajímavá zápletka, spousta srandovních situací a vynikající Jim Carrey, na kterém se pomalu podepisuje věk, ale ten jeho obličej je pořád jako z gumy. I dva týdny po shlédnutí filmu se mi vybavuje živě velké množství scén a musím se smát. Jim Carrey je snad jediný, který Vás donutí si při pohledu na svoji vlastní zkroucenou mrtvolu pořádně smíchy zachrochtat.

Záchranáři (2006)

Otřepaný děj, kde učitel a žák získávají během výcviku svojí vzájemnou úctu a uznání. Tentokrát zasazený do záchranářského prostředí. Hezké role Costnera, Kutchera a také charizmatického McDonougha, který by si zasloužil více prostoru jako tvrdý, ale spravedlivý cvičitel nováčků. Mám takové filmy rád, nejspíš si pustím znovu.

Zločinec (2008)

Chytlavé drama o tom, jak se může celý život pěkně rychle podělat jedinou, zdánlivě nevinnou situací a jak se může ještě víc podělat už takhle dost podělané. Náhled do smradlavých cel plných nasteroidovaných hovaďáků, rozdělených do skupin, mezi kterými jsou nejsilnější ti, kteří nezradí své ideály. Supr zatažení do vězeňských pravidel,těch psaných i nepsaných.

Ztraceno v překladu (2003)

Podobné a mnohem zajímavější příběhy prožívají denně spousty lidí. Já sám jsem se mnohokrát ve filmu poznal v těch chvilkách, kdy sedíte a přemýšlíte, pijete u baru, ležíte ve vaně, jen tak někam koukáte, možná na něco myslíte nebo jen jdete do výtahu... Nechápu, proč byl natočen obyčejný film o něčem, co většina normálních lidí zná ze svého života. Dva obyčejní lidé, kteří se v obyčejných situacích chovají úplně obyčejně. Žádné poselství, žádná hluboká myšlenka ani zábavná situace. Rozhodně bych tento film nenazval něčím jako komedie/drama, je to úplně normální realityshow v seriózním kabátě. Stejně tak jako koukat na tento film, jsem mohl pařit dvě hodiny nějakou hru a nepřišel bych o nic zásadního. Záhadní intouši v tom možná uvidí něco hlubšího.

96 hodin (2008)

Poněkud fádní zápletka, podle mého, ani né moc kvalitně zpracovaná, ale od únosu a telefonátu dostal film úplně jiný rozměr a nabral na obrátkách. Nejspíš cíleně film začátkem naladí na velice průměrnou hladinu, která je dobrým základem pro rychlý zvrat filmu v akční thriller, který do Vás začne pumpovat adrenalin a stupňující se obdiv k chladnokrevnému Bryanovu jednání, které má přitom tak ušlechtilý záměr. Velice napínavý film s vybranými drsňáckými dialogy, které padnou jako na míru. Nejlepší poslední akční scéna - takhle nějak si představuji vyjednávání s hajzlama.