Frozen (2010)

Příběh tří mladých sympatických lidí, kteří souhrou několika nešťastných události ocitnou v situaci, kterou by nechtěl zažít nikdo z nás. Frozen mě celou dobu držel v obrovském napětí a stále mě něčím překvapoval až šokoval. Filmy tohodle tipu zbužňuju a tento mi sedl téměř dokonale. Vytkl bych snad jen místy nelogické chování těch tří nešťastníků a trošku nedotažený závěr filmu. Nenápadný film, který si určitě zaslouží pozornost. P.s. Jsem přesvědčen, že něco podobného se může stát i v reálném životě.

Sex Drive (2008)

Originální road movie komedie s velmi sympatickým obsazením. I když člověk hned od začátku tuší, jak to asi celé dopadne, tak i přesto jsem se bavil od začátku až dokonce. Výborná oddechovka, která určitě neurazí.

Million Dollar Baby (2004)

Premýšleli jste někdy nad tím, proč jen je na světě tolik skvělých a úspěšných filmů zrovna o boxu? Proč ne třeba o hokeji či tenise? Million dollar baby je jeden z těch filmů, které dokážou člověka motivovat. Jeden z filmů po kterých se člověk řekne, že když bude hodně chtít, tak možná dokáže cokoliv.. Maggie v podání Hilary Swank se hned na začátku doslova zakousne a už se nepustí. Obdivuju ji za co všechno pro tuto roli udělala a jsem doopravdy rád, že ji dostala zrovna ona a ne Sandra Bullock. Clint Eastwood režijně i herecky téměř bezchybný. Svým způsobem je to dokonalé, smutné až depresivní a naprosto nepředvídatelné. Pro mě osobně jeden z nejsilnějších filmů vůbec. Film na který se nazapomíná.

Nadějný rok (2011)

Víc než pěkné dvě * si tato nepříliš vtipná komedie nezaslouží. Věřím, že milovníci zvířat, zejména ptáků toto až příliš pohodové dobrodružství ocení. Já jsem ale (zvlášť od takto herecky obsazené komedie) čekal trošku víc.

Katka (2009)

Velmi silný, bezchybně natočený dokument, který ale nepřináší nic nového. Bohužel Katka se už od začátku dokumentu ukázala jako beznadějný případ, tudíž mi jí vůbec nebylo líto. Naopak jsem vůči ní citil vztek. Dokument je to každopádně zajímavý a stojí za zhlédnutí (obzvlášť pro mladší generace, jako prevence), celkem by mě zajímalo jak je na tom Katka nyní, ale to je asi jasné. 68%

Vládci kouzel (1995) (seriál)

Tento seriál jsem sledoval v TV jako děcko a hrozně jsem to tenkrát žral. A věřím, že i teď bych si na něm našel to svoje.

Deník Anne Frankové (2001) (TV film)

Deník Anne Frankové je jeden z nejlepších snímků na téma holocaust za druhé sv. války, které jsem doposud viděl. Opravdu nechybělo mnoho a přiklonil bych se k ohodnocení plným počtem. Co mi na filmu trochu vadilo je to, že jsem vše očekával ještě trochu drsnější a surovější. Jednoduše mi to přišlo z větší části takové moc "měkké", samozřejmě jsou i opravdu drsné momenty po kterých běhá mráz po zádech. Na druhou stranu se mi moc líbily kulisy a výkony hlavních představitelů. Moc mě také potěšilo obsazení českých herců, především Kláry Issové. Celý filmu i přes svou delší stopáž utíká velmi svižně a to hlavně díky skvělému námětu, který ani na minutku nenudí. / 85%

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Film, který ocení spíš mužská část obecenstva, ale pozpochyby se najdou i příznivci z řad opačného pohlaví. Je to nenuceně vtipné, dobře zahrané a snad jen ta zápletka mohla být trochu "hlubší". Když bych měl hodnotit objektivně, tak jsou to hezké 3*, ale dávám slabší 4*, protože komedií jako je tahle už u nás vzniká miň a míň.

Pýcha a předsudek (2005)

Byl jsem naprosto zklamán. Déle než 30 minut jsem u toho nevydržel, proto jsem u filmu trpěl po 25 minutových sekvencích na čtyřikrát a to byla možná chyba. Někdy v budoucnu tomu dám ještě jednu šanci, ale velkou naději tomu nedávám.

Kimssi pyoryugi (2009)

Tak blízko a přitom tak daleko. Asijský robinson pan Kim uvězněn na malém ostrůvku jen pár set metrů od velkoměsta. Celé je to velmi originální, místy vtipné a s klidem můžu říct, že jsem se ani minutu nenudil. Jeden z mých nejoblíbenějších korejských snímků. / 85%