Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Futbalové chuligánstvo - posilovňa - prachy - drogy - kurvy a nepredstaviteľná krutosť s ktorou si budujú rešpekt. Rešpekt z ktorého im nakoniec zostane paranoja na celý zvyšok života. Rise of the Footsoldier nieje len o Anglicku. To isté sa odohrávalo (a odohráva) aj u nás. Ak chcete vidieť ako si "užívajú život" európsky hrubokrkí zabudnite na kmotra a pozrite si tento snímok. Film má zo začiatku až pekelné tempo. Tvorcovia nás neušanujú od žalúdok zdvíhajúcich scén, pretože tie sú v tomto prípade asi najviac vypovedajúce. Len pre silné žalúdky! 9/10.

96 hodin (2008)

Excelentné. Pre dobrý akčňák si musíme proste zájsť do Európy.

Serpico (1973)

03.01.10 - nes som tento film videl po druhý krát a z hodnotenia ani z pocitov nič neubralo. Proste Serpico - rovný medzi krivákmi, stratený tam, kde chcel pomáhať.... ja neviem, toto treba vidieť, nie o tom písať.

Fermo posta Tinto Brass (1995)

Niekoľko erotických poviedok od Tinto Brassa. Je to určite jeden z posledných režisérov, ktorý dokáže natočiť fakt slušné soft porno, ktoré sa z menším pokrivením ujme aj v TV. Erotika a vtip tiahne pomaly z každej minúty snímku. Nie ako tie tuctové a nič nehovoriace snímky z francúzskej či americkej produkcie.

Kým sa skončí táto noc (1965)

Jeden z najlepších slovenských filmov vôbec (u mňa sa bije o prve miesto so Slnkom v Sieti). Úžasne vykreslené a zahrané charaktery.... Úplne som zabudol že je to psychologický film. No nieje. Je to príbeh jednej noci, ktorý môžete kedykoľvek prežiť i vy. Film nieje nijako "ťažko stráviteľný" ako iné psychologické filmy. Skvelí Dančiak, Labuda, Pántik... A na pódiu uvidíme aj Marcelu Laiferovú :)

Duch doby: Dodatek (2008)

Zeitgeist je manifest novej doby, ktorá už musí prísť...

Vlákna (1984) (TV film)

Až veľmi realisticky spracované alternatívy našej budúcnosti (?). Každopádne tento film povinne premietať pred summitmi hocjakých vojenských paktov. Nemám slov.

Slunce v síti (1962)

Krásny príbeh v neľahkej dobe... Hm... niekedy mi je až ľúto, do akej doby som sa narodil :( Tá naivita a jednoduchosť vtedajšieho života (mladých ľudí) mi vždy učaruje. A teraz? Máme mobily, internet v TV 30 staníc a vlastne.... vlastne nemáme nič. Chýba tu niečo to ľudské, čo mali aj títo mladí..... Ešte taká zaujímavosť na okraj: Slnko v sieti je hádam prvý (a dosť pravdepodobne) aj jediný soc-film, kde je počuť rokenrol (Fajolove rádio hrá stále len rokenrol a twist. Určite mal naladenú Viedeň :)

Walk the Line (2005)

Presvedčiví herci, presvedčivé songy.... Lepšiu poctu spevákovi - osobnosti som ešte nevidel....