Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Poslední recenze (283)

plakát

Zbožňovaný (2021) odpad!

Tohle je tak čistý jako máloco za poslední dobu. Film, kde v podstatě chybí děj, zápletka a konflikt. Scény (a kolikrát ani záběry) na sebe skoro nenavazují, postavy se chovají do jednoho jak totální idioti, po nějakých vtipech ani památky. Režijně a scenáristicky na úrovni amatérských filmů, který se dostaly na festival v Uničově. Jestli tohle není dno Kolečkovy už tak dost pochybné tvorby, tak si nechci představovat, co přijde příště.

plakát

Pod nadvládou zla (2005) 

Rozhodně lepší jak Harlinova prasárna. Tahle verze má ale svých problémů dost, především v tempu a gradaci. Ve chvíli, kdy by mělo Pod nadvládou zla vrcholit a být nejnapínavější, se sotva vleče do konce. Stejně tak ďábel vypadá spíš jako týpek, co má AIDS. Aspoň je tady nad čím přemýšlet, i když Schraderovo téma hříchu a vykoupení je furt dokola. Ve výsledku jsou oba filmy nejzajímavější jako studijní materiály, jak se dá jeden film natočit dvakrát úplně jinak.

plakát

The Norm Show (1999) (seriál) 

Je velká škoda, že ten seriál celou dobu jen naznačuje, čím mohl být, kdyby ABC nechala Normovi volnou ruku. První série je fantastická. Všechny Normovy trademarky jsou na svým místě (člověk se sice bojí, že neuslyší "crackwhore", ale naštěstí přijde i to). Hlavní hrdina, kterej má všechno u řiti, je přesně to, co Normovi sedí a asi i to jediný, co je schopnej zahrát. Aby se jeho neherectví vyvážilo, jsou zde skvělí Laurie Metcalf, Ian Gomez a především Max Wright, který nastoupí v půlce první sezóny a každou scénu až do konce seriálu si ukradne pro sebe. Je potřeba zmínit i Wiener Doga, kterej drhne břichem o zem, doslova. Druhá série pokračuje spoustou silných epizod (Norm vs Death, Norm vs The Boxer, Norm vs Fear a další) a především se ustanoví naprosto absurdní cold openingy (vysvětlování ratingů tím nejblbějším způsobem, Pokémon, Richard Pryor ve své poslední roli). Ty ale bohužel s postupem času vymizí a z Norma se začne stávat normální sitkom, což je asi to nejhorší, co ho mohlo potkat. Třetí série je brutální sešup dolů, kdy přístup "mám všechno u řiti" potkal nejspíš i scenáristy, takže se dočkáme naprosto nesmyslných zápletek typu Danny a Shelley spolu (WTF), Taylor, která se najednou zamiluje do Norma (WTFx2) a přiblblých stunt castingů (Dr. Phil, Mills Lane (WTFx3) a další). Největší důkaz toho, jak byla ta show už televizi ukradená, je vložená epizoda Norm vs Cuba, natočená pro druhou sérii a hozená před konec třetí, takže v kontextu všeho vůbec nedává smysl. Především se ale úplně změnil Normův charakter, kdy se z toho sebestřednýho hajzlíka snažili udělat sympatickou postavu, která už jen legračně šikanuje Denbyho. Velká škoda, že to takhle dopadlo, protože ta podvratnost prvních dvou sezón byla v čudu. Člověk se ale ve výsledku nemůže divit, že to po třech sezónách zařízli. Normův humor je pro primetime pořád moc na hraně - i když tady se mu snažili hrany obrousit, jak jen to šlo - a dělat si srandu z lidí, kteří jsou různě podivní, asi taky není cesta ke slávě.

Poslední hodnocení (2 491)

Nejistá sezóna (1987)

06.12.2021

Šťastný Texasan (1934)

05.12.2021

Tygr a drak (2000)

04.12.2021

Kulový blesk (1978)

26.11.2021

Znásilnění pod kůží (2021) (TV film)

23.11.2021

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

18.11.2021

Přichází Satan! (1976)

17.11.2021

Studená ocel (1934)

07.11.2021

Vichry pustiny (1936)

06.11.2021

Reklama

Ovládací panel
8 bodů

Reklama

Reklama