Highlander (1986)

Na mě až moc ujeté a navíc se scénami a střihem, které na sebe často ani náznakem nenavazují. Kult v tom bohužel nevidím. Spojení Queen s filmem dobrý, Roxanne super. Herci ok. Ale celkově prostě blbost. Chválím propojení časových rovin i spousta odkazů na ně.

Zlatokopky (2019)

Jako není to špatné, ale holt nejsem cílovka. Líbila se mi kamera a prokreslené charaktery. Bohužel nejméně hezká a nejméně sympatická postava je v hlavní roli a to je škoda. Všechny ostatní ji strkají do kapsy.

Válka o planetu opic (2017)

Ten název je hodně matoucí. A bohužel i zklamávající. Celý ten děj mi přišel hodně ujetý a nějaký boj pár desítek opic s pár desítkami vojáků mě fakt ve třetím filmu série nezajímal. O osud světa se opravdu nehraje. Škoda

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Nev. založený Mmm na totálně přepálené akci a špičkovánío ústředních hrdinů. Já se bavil královsky Sem s dalšímin díly.

Solo: Star Wars Story (2018)

Bylo dobrý, na poměry SW hodně komorní a herci mi přišli fajn, včetně Aldena. Emilia je super. Jen ten otevřený děj mě trochu štve, když očividně nebude dvojka.

Avengers: Endgame (2019)

Epický konec jedné filmové ságy. Naprosto skvělé.

Hellboy: Královna krve (2019)

Ne úplně strašné, ale žádná výhra se nekoná. Původní filmy of Guillerma del Tora mě vůbec nebaví, proto jsem si přál pořádný akční nářez. Nicméně přišlo zase zklamaní. Ne že by tam bylo málo akčních scén (a jsou celkem dobře natočené a patřičně drsné a krvavé), spíše naopak mi chybělo vysvětlování. Film se žene kupředu přes hromadu postav (a samozřejmě i mrtvol), příšer, démonů, tajných řádů a všeho možného, že se v tom divák nemá šanci orientovat (comics jsem nečetl). Humor a takové to rádoby drsňácké hláškování je tu dost násilně. Občas to vyjde, většinou ne. David Harbour i Milla Jovovich své role bezproblémů zvládnou, ale chybí mi něco více. A především pak lepší scénář. Holt pokus o pekelného wolverina nevyšel.

Bez jištění na El Capitan (2018)

Dechberoucí, strhující a skvěle natočené. Alex je prostě borec, co lezení posunul na úplně jinou úroveň. Oscar zcela zaslouženě.

Operace Entebbe (2018)

Není to špatné, ale závěrečná pasáž, která měla vše posunout do strhující podívané, je naprosto nesmyslně prolnutá hudbou a tancem (a tanečnicí, co se neumí naučit jeden krok). R. Pike a D. Brühl zahráli svůj vysoký standard. Co z toho když celá závěrečná akce je odfláklá (vážně to režíroval Padilha?). Škoda. Takhle je z toho jen průměrný film se zklamáním na konci.