The Day of the Triffids (1981) (seriál)

Televizně a komorně pojatá verze románu Johna Wyndhama bude asi pro fanoušky akčních scifáren zcela nepřijatelným produktem, ale pro zastánce psychologicky vykreslených postapokalyptických příběhů jde o zdařilý pokus. Místy jsem měl pocit, že poslouchám rozhlasový román na pokračování, na vyprávění od BBC jsem si ale brzy zvykl. Knihu jsem četl a toto televizní zpracování je jejím hodně věrným přepisem. Možná mi jen chyběl takový ten pocit beznaděje a strachu nejen z pohyblivých rostlin, ale hlavně z lidí. Takový ten pocit, který jsem měl po přečtení knihy.

MacGyver (1985) (seriál)

Tři hvězdy ze sentimentu, ale teď už bych to asi MacGyverovi nebaštil :-)

Veni, vidi, vici (2009)

Neuvěřitelně klišoidní šablonovitý pokus o film ála Hollywood, který sám sobě podráží nohy přesně v těch místech, kde se chtěl americkým mainstreamovým filmům vyrovnat. Hodně jsem se nudil a dokoukal jsem jen proto, že jsem to sledoval s mojí drahou polovičkou. Mám ale pocit, že ani jí se film moc nelíbil, i když je jejím oblíbeným seriálem například Ordinace v růžové ohradě... Všudepřítomný product placement mě hodně iritoval a jednotlivá camea známých osobností vyznívala spíše trapně. A komedie, u které se člověk ani jednou nezasměje, je vlastně k smíchu. Tak to asi komedie byla :-) Jinak co se týká mých pocitů z filmu, tak naprosto všechno naprosto přesně vystihuje neuvěřitelně trefná recenze od Františka Fuky: http://fffilm.fuxoft.cz/2009/08/veni-vidi-vici-20.html

Zakázané království (2008)

Jako pohádka to není špatné, ale takhle nesympatického hlavního hrdinu jsem už dloluho neviděl. Spojení komedianta Jackieho a rozvážného Jeta není vůbec špatné a špičkování mezi nimi má celkem šmrnc, ale mohlo ho být více. Chybělo mi však větší využití jejich hereckého i bojového potenciálu. Hudba je pěkná, výpravná, místy až patetická. To samé příběh samotný, který trpí klasickým syndromem absolutně předvídatelného a šablonovitého děje. Film uběhl docela rychle, ale že bych si ho pouštěl znovu, to asi ne ...

Poslední akční hrdina (1993)

Nápad je sice dobrý, několik narážek by taky mohlo být v pohodě, ale velká škoda toho zpracování, které spíš vyznívá jako film pro děti. No, on to možná film pro děti je :-) No tak jo ...

Zabíjení po česku (2010) (TV film)

I tohle patří do naší historie a je to dost smutné. Tenhle dokument se měl ale spíše jmenovat Nepříjemná pravda, ale tento název už tvůrcům vyfoukl Al Gore se svou demagogickou přednáškou o globálním oteplování.

Zámek hrůzy (1999)

Ještě mi chybí ve vyjmenovaných žánrech slovo komedie, protože jsem se místy musel opravdu smát. Ale to asi nebylo cílem tvůrců tohoto filmu.

Nepříjemná pravda (2006)

Zajímavá fakta překroucená do demagogického paskvilu v podání sebemrskačského politika nahánějícího svou politickou prestiž. Globální oteplení nepopírám, ale celou dobu Goreovy prezentace jsem měl pocit, že poslouchám přednášku firmy Herbalife. Ve chvíli, kdy se ozvalo: "Dámy a pánové, Al Góóóórrrrr!" už jsem jenom čekal, kdy nám v rámci teleshoppingu začne miloučký Al nabízet ekologické žárovky... Radši se podívám na nějaký normální dokument, kde se k problémům planety Země, které samozřejmě existují, staví vědci seriózně bez honění si trika.

Psí vojáci (2002)

Tak tohle není moc povedený horor. Spousta lekaček, nelogických scén a trapných dialogů mě nechala absolutně chladným a dokoukal jsem to jen s vypětím všech sil. A to jsem se na tento film i docela těšil, protože jsem nedávno shlédl Marshallovy pozdější snímky Pád do tmy a Soudný den. U nich mám alespoň pocit, že se režisér poučil z chyb, které nadělal v tomto nepovedeném paskvilu.

Přemluv bábu (2010)

Jednu hvězdičku dávám spíše za to, že si někdo uvědomuje, že je potřeba odvrátit velkou hrozbu nástupu levice a snaží se tomu alespoň nějak zabránit. Vulgarita ale není tou správnou cestou :-(