Insidious 2 (2013)

-- I don't always watch horrors, but when I do, they're funny as hell.-- První část jsem zatím ještě neviděl, ale po shlédnutí dvojky ji asi prubnu. Musím říct, že jsem o tomto dílku neměl žádné očekávání a velmi mě potěšilo. Tak zábavný horor jsem zatím ještě neviděl - a to navíc byla spousta fórků (ne-li všechny) zamýšlené (např. dvojice "odborníků na paranormálno" či kdo to měl být), takže jsem byl opravdu příjemně překvapen. Dost mě také nadchla atmosféra snového světa ("temnonty") a odkaz na Kubrickovo Osvícení, když se posedlý otec snaží vyvraždit rodinu :D Samozřejmě by se našla spousta výtek, hlavně proto, že některé otázky nebyly úplně vysvětleny (ale co já vím, vždyť jsem přece první díl neviděl, že), ale na povrch je radši vytahovat nebudu, protože... "DON'T YOU DARE!!!" :D

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Parádní kamera, parádní vizuály (návštěva kina se opravdu vyplatila), parádní hudba - jenže tady ty parádní věci bohužel končí. Nesnesitelně natahované scény, především nekonečné souboje, občas ne moc pěkné zásahy do příběhu (nemyslím Radagasta, Nekromanta a podobně, ti byli v pohodě), vložení dle mého názoru debilní linie s Thorinem a Azogem a vůbec Thorin coby největší hrdina, který se zřejmě rád objevuje ve scénách, ze kterých odkapávají kýble trapného patosu. Ale je to Hobit, krucinál, takže za 3 hodiny epické první etapy cesty k Ereboru nemůžu dát míň než 4 hvězdy :D

Atlas mraků (2012)

Krásné vizuály s nádhernou hudbou, víceméně povedený casting. Taky se mi líbilo jiné propojení časových linií, než je v knize. Až v kině jsem si uvědomil, jak moc se podobají i v detailech. Problémem pro mě ale bylo celkem brutální osekání děje a vynechání některých postav, čímž byla narace dle mého názoru občas až příliš zjednodušená. Na druhou stranu se tu povedla jedna zajímavá věc - film se více soustředil na myšlenky a filosofii, zatímco děj se stal méně podstatným, narozdíl od většiny jiných adaptací, kdy se to děje obráceně. Vím, že je to ode mne dost nefér, ale holt se nedokážu vymanit z toho, že jde o adaptaci knihy. Kdybych viděl jen film, tak bych se rozplýval blahem víc, ale takhle dávám jen 4 hvězdy (OK, tak možná 4 a půl)

1984 (1984)

Chtělo by to ještě hodinu až hodinu a půl. Pak by to bylo super.

Zkáza Ecobanu (2003)

Úchvatná animace, pěkná hudba a dobře vytvořené pozadí příběhu - vlastní příběh je ale bohužel jediná věc, která celkový dojem kazí, což je docela škoda. Až na pár dobrých momentů - některé flashbacky, sen, závěr - to za moc nestálo.

Dům v temnotách (2009)

U tohoto filmu jsem pořád čekal na nějaké rozuzlení, které se (překvapivě) nedostavilo. Respektive dostavilo, ale bylo to takové: "nacpali jsme do toho co nejvíc konspirací a strašení ale už nemáme prachy na další hodinu filmu, tak to radši skončíme takhle". BACHA SPOILER: Radši si pusťte Prokletý ostrov, stejný konec, ale ten příběh... :) BACHA SPOILER

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Nejepší hláška z filmu: "A co je u vás novýho?" "No, vlastně nic." "Jakto nic? Na záchodě máte zas nový prkýnko, vy si teda žijete."

Lovci myšlenek (2004)

Není to nejhorší, ale znova bych se na Lovce myšlenek koukat nechtěl. To si radši přečtu stejné téma v Deseti malých černoušcích od Agathy Christie, což je desettisíckrát lepší.

Dračí past (2009)

Velice vtipné! Při závěrečném souboji jsem se mohl smíchy potrhat!

Poslední legie (2007)

Takhle už jsem se dlouho nezasmál. Škoda, že to bylo kvůli totální hlouposti filmu. Respektive, ne že by příběh byl až tak idiotský, ale jeden příklad za všechny. Hrady v Británii v době římské?