Logorama (2009)

Podľa mňa kritika dnešnej konzumnej spoločnosti aj s definitívnym koncom v podobe ekologickej katastrofy. V každom prípade je to podané najoriginálnejšie ako som si kedy videl- hlavné postavy sú maskoty najväčších svetových značiek (od McDonalds cez Mastercard až po Michelin). Určite sa oplatí pozrieť: http://www.youtube.com/watch?v=YJjc8qjE2co

Charlotte Gray (2001)

Film je miestami jednotvárny a vlečie sa príliš pomaly, avšak herecký výkon Cate Blanchett je úchvatný.

Earth (2007) (TV film)

Famózne. A ďakujem všetkým, ktorí vymysleli techinku kvalitných reproduktorov a HD. S takou výbavou je to raj na Zemi :)

Kurt Cobain - About a Son (2006)

Súhlasím s Bebacekom. Film bol založený na obrázkoch krajiny/ ľudí, ktoré s Kurtom a Nirvanou nijako priamo nesúviseli a často nesúviseli ani s tým, čo Kurt rozprával. Vôbec sa mi to nepáčilo; neviem či to mala byť umelecká vložka filmu, ak áno, tak by bolo určite vhodnejšie vložiť aspoň jednu umeleckú pesničku Nirvany. Okrem záverečných tituliek som Kurta vo filme vôbec nevidel a všetko som vedel už z wikipedie. To koniec koncov Kurt v úvode filmu vytihol- nedozviete sa nič nové o jeho osobnom živote.

Sloní muž (1980)

Dôkaz toho, že na nádherný film netreba ani farbu, ani sexy herečku v hlavnej úlohe :)

Vadí nevadí (2003)

Zamilovaný pár si od malička dáva svoju lásku najavo dosť nezvyčajným spôsobom- musia plniť úlohy, ktoré si navzájom zadávajú. Zo začiatku to vyzerá len ako nevinná hra, ale postupne začne ísť do tuhého. Film mi pripomínal Améliu, bohužiaľ skvelé herecké výkony sa vo filme časom stratia. V každom prípade zaujme koniec, ktorý asi nikto nečakal...

Tajný život včel (2008)

Nádherný film o láske v ľudských vzťahoch v podaní perfektného hereckého výkonu Dakoty Fanning. Klasické prostredie 60- tych rokov rasovej segregácie, kde je však väčší dôraz na vzťahy medzi ľuďmi než na utláčanie.

Souboj s nebem (2005)

Až po prečítaní Radkovho komentáru som pochopil čo film ukazuje. Bez neho by som to nevedel a ohodnotil by som film značne nižšie. V každom prípade je to film na jednej strane neuveriteľne zvrhlý, niektoré sexuálne zábery je lepšie nevidieť. Na druhej strane je to niečo nezvyčajné, čo sa určite nevidí každý deň v hocijakom filme :). Takže na jednej strane zvrhlosť a neporozumenie, na strane druhej originalita...