Královna Viktorie (2009)

Zbožňuju tenhle film. Má prostě všechno, romantiku, drama, historické pozadí, plejádu výborných britských herců. Ze začátku se mi při úvodní promluvě Viktorie a následné korunovaci vždy úplně rozechvěje srdce a na konci se mi chce brečet, i když vím, jak to dopadne (a vlastně to nemá špatný konec). Nádherný soundtrack, ústřední téma nemůžu dostat z hlavy, jak je krásné. Emily Blunt jsem měla ráda už před tím, ale tady jsem si ji úplně zamilovala, stejně jako Ruperta Frienda. Skvělí Mark Strong a Paul Bettany ve vedlejších rolích, zbytek ani nezmiňuju, byla by to jak přehlídka herecké elity. Kdyby se tenhle film soustředil na biografii, asi by to vypadalo jinak, ale za tenhle úžasný romantický příběh mladé britské panovnice musím dát plný počet hvězdiček.

Pýcha a předsudek (2005)

Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem kdy viděla. jak vizuálně, tak obsahově, herecky atd. Už jen samotný trailer způsobil, že jsem objevila Jane Austen, nechtěla jsem vidět dřív film, než jsem četla knihu, přečetla jsem ji tedy a pak už jsem musela přečíst všechny. Zpátky k filmu. Málokdy se filmařům povede takovéhle kouzlo. Všechno jako by do sebe zapadalo, všechny detaily jsou vypracované do puntíku a nic tu není náhodou. Výborná režie, vynikající střih a musím říct, jak nemám ráda přepisování knižních předloh pro kino filmy, tak tady se jim to opravdu povedlo, stejně jako lehká redukce postav. Všichni herci tady byli úžasní, jak ti úplní mazáci, tak ti zkušení i ti kompletní nováčci (z kterých se teď vyklubaly hvězdy, hlavně z Carey Mulligan). Režiséra Joe Wrighta jsem si oblíbila hned po shlédnutí (a ještě víc po tom, co jsem viděla jeho Pokání), ale když jsem zkoukla film s jeho komentářem, úplně mi to změnilo pohled na film, který jsem do té doby znala zpaměti, ale tolik věcí jsem v něm nebo o něm neviděla/nevěděla! Doporučuju. Vždycky mě překvapí, jak rychle je konec, když se na Pýchu a předsudek koukám. A je úplně jedno, že už jsem ji viděla asi stokrát.

Shrek 2 (2004)

Nejlepší film ze série. Nejlepší hlášky, výborný dabing (oproti prvnímu dílu, kde byl hrozný), Kocour v botách a princ Krasoň, co víc chtít :)

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Začalo to tím, že jsem vyrostla na mateřském seriálu Hvězdná brána, který je doteď jedním z mých nejoblíbenějších. Ale jakmile jsem se jednou začala koukat na Atlantidu, bylo rozhodnuto, že pro mě bude v položce Nejlepší scifi seriál všech dob jedině SGA. Je v něm brilantní jednoduše všechno. V žádném jiné seriálu nemám tolik oblíbených postav a v žádném jich není tolik sympatických. Promyšlený a napínavý děj, střídající se s klidnějšími epizodami, výborné efekty, prostředí Země, vesmíru, bájného města Atlantidy, (kanadské) přírody a dalších planet, to vše zapřínilo mou lásku k tomuhle seriálu. Našla jsem si zde i nejoblíbenějšího herce - Davida Hewletta alias Rodneyho McKaye. A odstartovalo to mou už teď posedlost, nejen oblíbenost, sci-fi seriálů a filmů. PS: Kdo by nemiloval českou stopu ve světě aka Davida Nykla v roli dr. Zelenky a jeho dnes už kultovní hlášky?? :)

Přestupný rok (2010)

Co říct, nevím, co mě okouzlilo víc, jestli úžasná hudba, skvělá krajina nebo herečtí představitelé, kteří oba patří mezi mé oblíbence, či krásný romantický děj. Možná, že to bylo všechno dohromady, a proto se na tenhle film můžu koukat kolkrát chci a nikdy mi nezevšední. Pohádkový příběh o tom, jak se člověk kolikrát špatně rozhodne, protože nezažil naživo svých 60 vteřin, a o tom, že na každého někde čeká láska, ať už je to třeba v Irsku. Leap Year je v podstatě průmerná romantická komedie, jak to už tak bývá, ale nemůžu si pomoct, uchvátila mě.

Serenity (2005)

Asi bych tomu normálně dala hvězdičky jen 4, ale vzhledem k tomu, že je to ukončení naprosto fantastického seriálu Firefly, už z principu dávám plný počet. A také za *konečně* nějaký pokrok ve ztahu Simon/Kaylee. :D A za naprosto nečekanou smrt jedné z postav, už dlouho jsem neviděla film, kde by se něčí smrt dala tak nečekat. A zrovna to musí být jedna z mých oblíbených.

Firefly (2002) (seriál)

Tehle seriál mě dostal od samého začátku, už od první záběru vesmírné lodi v kombianci s country hudbou mi připadal fascinující. V hercích jsem si hned našla své oblíbence a co se mi líbí je, že protagonisté seriálu nejsou žádní slušňáci, aneb každý má ve skříni svého kostlivce. Nejlůepší postavy jsou jednoznačně Kaylee, jak někdo může být tak úžasně veselý a optimistický, nechápu :D A hned po ní Simon, kterého jsem is zamilovala hned v pilotní epizodě a má tělo jako bůh, Wash, Zoe, snad všichni prostě. Nechápu, proč ho tak brzo zrušli, myslím, že Firefly měl velký potenciál.

TRON: Legacy 3D (2010)

Úžasná triková podívaná, která vás vtáhne do děje, stejně jako byly hlavní postavy vtaženy do digitálního světa The Grid. I když má tenhle film něco kolem dvou hodin stopáže, ani vám to nepřijde. Efekty jsou dechberoucí, děj napínavý, místy lehce ukecaný, ale to se dá překousnout. Na Garretta Hedlunda se dalo víc než jen příjemně koukat a jak nemám ráda Jeffa Bridgese, tak v tomhle filmu mu to odpustím. Obřím bonusem je vynikající úderný soundtrack. A třešničkou na dortu je Michael Sheen v jedné ze svých (ne)typických rolí střelených maníků, který se vám rozhodně postará o zábavu.

Snídaně pro psy (2007)

Musím říct, že jsem vlastně ze začátku vůbec nevěděla co čekat, ale i kdybych něco čekala, to, co to nakonec bylo, bych nečekala :D Přiznávám, že zpočátku jsem si to pustila hlavně kvůli Davidu Hewlettovi a ostatním SG hercům, ale 'A Dog's Breakfast' funguje sám o sobě jako plnohodnotná komedie. Celou hodinu a půl jsem se musela strašně smát a nedalo se přestat, i ve strašidlených scénách jsem se musela minimálně usmívat a výsledek toho byl, že jsem dostala skoro obličejové křeče. Ve strašidelných scénách jsem se dokonce i bála (a vůbec s tím nemělo co dělat, že byly 2 ráno a tma a doma všichni ostatní spali :D). Humor je tu strašně stupidní a přitom zároveň neuvěřitelně geniální. Oceňuju to, že si ze sebe herci dokázali udělat legraci a jako parodie na Stargate to bylo dokonalé (StarCrossed...to jsem nemohla :D). Jednu výtku bych ale měla - konec byl oproti zbytku filmu takový nemastný, neslaný, příliš normální...Ještě pořed shlédnutím jsem si tu přečetla pátr komentářů, které tvrdily, že je tam hrozně moc narážek na SG, které se nedají nezaujatým divákem pochopit - já znám SG skrz na skrz, takže jsem je pochopila všechny (aspoň tedy doufám :), ale spíše mi nepřišlo, že bych jich tam bylo tolik a rozhodně si nemyslím, že by si i nezaujatý divák nemohl tuhle komedii vychutnat. Nejspíše to nebude něčí šálek čaje, ale už jen fanoušci Davida Hewletta by se na toto měli podívat - pokud vám David jako McKay připadal jako dobrý herec, po shlédnutí Snídaně pro psy ho budete mít za hereckého boha :)

Irské přání (2024)

Mám ráda romantické komedie, a tohle mělo ještě navíc super cast a krásné Irsko. Ano, je to hloupoučké, ale občas je takovýhle film přesně to, co hledám :)