Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

• 2.5.2008  20:31
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

Nádherný příběh jedné epochy; od počátku cirkusu - od dob pana Humberta až po jeho rozkvět a pak pád. Příběh plný poutavých osudů obyčejných lidí - kde nechyběla láska ani trápení jak už to v životě chodívá. Úžasné herecké výkony, přes Josefa Kemra či Jaromíra Hanzlíka až po božské vypravěčské umění pana Lukavského. Klenot mezi českými seriály a seriály celkově taktéž.

• 2.5.2008  20:24

Ivan Trojan naprosto skvělý, Jiří Bartoška okouzlující a Klára Issová něžnost sama. Po dlouhé době hodně výborná, krásná pohádka se skvělými dialogy a vtipnými hláškami. "Ježíšku, kam běžíš? Jdu si hrát s Jidášem..... Jestli, zase budeš brečet....." :-)

• 26.4.2008  16:26

Mám ráda anglické komedie a tahle je prostě poklad. Maggie Smith zde exceluje, je krásná, je roztomilá je prostě naprosto úžasná. Upřímně můžu říci, že bych ji odpustila vše co by provedla okamžitě a bez rozmýšlení. Černý humor, milé prostředí anglické vesničky a výborné herecké obsazení - to vše je správná kombinace pro komedii, která nezapadne "do regálu" mezi ostatní.

• 26.4.2008  16:22

Perfektní výkon Meryl Streep. Ač hlavní roli představovala milá Anne Hathaway, vždy jsem očekávala až se na obrazovce opět ukázala Meryl. A právě kvůli ní *****

• 26.4.2008  16:14
    Titanic (1997)

"otče náš, ty jenž jsi na nebesích..." modlí se kněz už nebojuje už se jen modí, hlasitě a zřetelně a kolem něj další modlící se za záchranu, nepobíhají jen se modlí - v tu ránu jsem měla oči zalité slzami. Krásně natočeno, krásně odehráno. Ani chvíli mi nevadilo, že ten film trval tak dlouho.

• 26.4.2008  16:12

Meg Ryan je prostě jednička. Její romantické komedie jsou svěží, příjemné a opravdu vtipné. Jsou nenucené a vždy potěší oko i srdíčko. A tenhle kousek je prostě unikát.

• 20.1.2019  07:51

Krásné pohlazení, povídání o dětství... Když se na obrazovce objeví Kaiser oči se zaměří, zamrznou a jen koukají.... Ten chlap má šmrnc, ta postava má můj zájem. Nepotřebuji akci, stačí pohlazení.... Krásný film

• 13.12.2018  07:08

Konečně něco, co se týká 50 odstínů šedi a stojí to za to.

• 7.1.2015  09:37
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Pro mne je Strach zárukou kvalitní pohádky. Ani v tomto případě nemohu jinak než být spokojená. Ve smetí pohádek posledních let jde určitě o poklad. Možná jen ostatní ocení později - no já už oceňuji nyní. Milý humor - k sežrání Trojan, hezké prostředí a sympatičtí herci.

• 24.7.2014  09:04
    Šéfe, jdeme na to! (TV film) (1984)

Karel Heřmánek je nejvíc :) Každopádně jde o vtipnou movie, bavila jsem se hodně a na to, že jsem na tenhle film narazila úplnou náhodou jsem byla víc než mile překvapená.

• 24.1.2014  08:44
    První republika (TV seriál) (2014)

Fňuk - dobrodružství kriminalistiky, četnické humoresky a já nevím co ještě to není - hmmm hvězda dolů, Fňuk - je to český seriál - hvězda dolů, Fňuk - je to nové s neznámými herci - opět českými - hvězda dolů a zbývají hvězdy dvě - teď začnu hodnotit objektivně......takhle si představujete hodnocení made in CZ. No dovolte mi to říci jinak...............Dle mě byl první díl trochu zmatený - možná ho mohli roztáhnout do dílů dvou, do 50 minut se snažili napěchovat z jakého důvodu syn odešel, proč se důstojná babička tváří tak vyděšeně, v jakém "kšeftu" se balíkovala famílie, aby mohla žít na výši i za Války - je to prakticky hodně dlouhá doba nabitá událostma, aby se dala kvalitně a bez chyb natočit. Co se týče FJ II. - když byl záběr sedícího Valenty nad nímž visí pantatíček Císař - může se objevit hudrování - vždyť byl konec války a to už Franzi nežil 2 roky, no na druhou stranu pokavad to budeme brát tak doslova - je možný, že je Valenta jen zastáncem Císařství, nenadšen Republikou a tak si na zdi soukromě nechává viset "symbol" monarchie - nu což. Každopádně to potenciál má, ano nejsme světoví, ale třeba si na to ani hrát nemusíme - stačí, že jsme sví. Podobnost s panstvím Downton je možná, ale vyčítat to nikomu nebudu. Já rozhodně už po prvním díle vím, že pod 3 hvězdy nepůjdu, uvidíme - třeba překvapí i ty předčasně dávající nespravedlivě nízké hodnocení. Po 5. díle - mě to prostě baví, historická linka ve které se příběh odehrává je mi blízká a dle mého názoru rozhodně není nijak špatně zpracovaná.

• 4.11.2013  08:14

Ponaučení? Nechlastej, když tě někdo sere.....ale tohle vážně tak sedlo, jak hadr na holi. Věčné téma, které nám není neznámé. Ovšem pojem sexuální harašení v případě Jennifer Aniston bylo osvěžující a fááááákt vtipné.

• 5.6.2013  11:36
    Život na zámku (TV seriál) (1995)

TAk nějak mám pro tenhle seriál slabost. V prvé řadě je koukatelný, v neposlední řadě koncentrace herců mě oblíbených jako Jiřinka Jirásková či Tomáš Topfer...... Kostra celého příběhu je prakticky pitominka, ovšem boční cestičky, které dotvářejí celé prostředí seriálu jsou mnohem zajímavější. TAková dramata jako neposlušný syn, jenž nechce studovat, těhotná dcera-studentka, rozvod jsou vlastně známé spoustě z nás a možná proto, že jsou nám ty obyčejné příběhy tak blízké, je tento seriál celkem oblíben. Rozhodně si nezaslouží srovnávání se současnou českou seriálovou scénou. A Jiřinka jako hlava rodiny, která se snaží o nějakou pospolitost používáním svých zkušeností a moudrostí je krásným příkladem moderní babičky.

• 12.4.2013  09:37

Roztomilost Reese v romantických komediích je prostě odzbrojující a věříte jí vše i to co je na první pohled přehnané. Že jsou ti dva agenti CIA bych jim zřejmě nevěřila, no akce je vítána byť možná přepepřená. Její výběr mi sice krapet rozum nebere ....... no proti gustu žádný dišputát, film je dobrej a to mi stačí.

• 27.2.2013  08:25
    Světýlka z blat (TV film) (1992)

Tu pohádku mám ráda a ráda na ní koukám pořád dokola...............Možná je to tím prostředím, roztomilou Kuklovou ......... obrovské kouzlo má i rozhodně David Prachař.

• 14.8.2012  16:12

Začínám si zvykat na to, že mě Španělé umí vyděsit......a že to fungovalo :)

• 31.8.2011  11:39
    Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

4 kamarádky, jejichž přátelství spojoval malý satan v přestrojení za krásnou, mladinkou potvoru. Že byla zřejmě potvora už utvrzuje fakt, že je zavražděna. A tak se odvíjí příběhy 4 krásných slečen, které mají zdánlivě vše i svá tajemství, jenž by neměla být objevena. Že je to přehnané až do největších detailů je jistě fakt, ale já musím říct, že až mě ústřední partička nafintěných slečinek věkem dávno míjí, u mě ten příběh funguje. Takže s méně než kvalitními 80% u mě fakt nepočítejte.

• 12.7.2011  08:57

Hlavní hrdina mě fascinoval, jeho ironie a jeho kouzlo osobnosti hm....asi chápu Grace Kelly :) Opět jde o kvalitního Hitchcocka, jen u mě prostě vyhrává Psycho na plné čáře. Že jde však o kvalitní thriller o tom není žádná, jen mi bylo líto, že ty závěrečné grády trvaly takovou krátkou chvíli.

• 12.7.2011  08:44
    Hodiny (2002)

Drama nabité emocemi .... Dlouho jsem se nějak s osobností Virginie míjela, takže jsem k tomuto filmu přistupovala jako dokonalé holátko nevědíc co čekat, a ta síla emocí mě naprosto odrovnala...........

• 23.5.2011  09:38

Mám ráda, když se cítím jako dítě, mám ráda, když mě příběh vtáhne do děje jako dítě. Letopisy Narnie mě chytly už u Lva, čarodějnice a skříně a drží mě stále....Pro mě poutavý příběh, hezká pohádka a Aslan ten je můj hrdina už od první chvíle....jako pro jiné Van Damme :)

• 3.5.2011  08:48

Jelikož jde o pohádku bývám vždy více shovívavá. Na pohádku jdu připravena jako malé dítě, chci se culit, zasmát, fandit dobru a přát zlé zlu. Jsem ráda, že se Troška vymanit z ječivosti pohádky Z pekla štěstí, kvůli které má u mě Troška pořád vroubek. Každopádně Čertova nevěsta mě dala co jsem chtěla - dětskou radost. Souhlasím s tím, že zde zřejmě nepůjde o kandidáta na pohádku století, ale rozhodně nejde o tvůrcův špatný vtip, za který by měl být kamenován. Vybrané interiéry a kostýmy byly nádherně, zvládnuto na jedničku. Velmi se mi líbila i Němcem ztvárněna postava pána pekel - ten kostým mu naprosto slušel. Malinký problém jsem měla s potrhlým čertíkem - po excelentní Blanarovičové, které nejen v Jasněnce vykouzlila čarodějnici naprosto geniálně, ale její ztvárnění čertíka v Princezně ze mlejna je téměř legendární. Ovšem jde o zvyk, takže jsem se snažila odpoutat od zajetého a pak už jsem měla opravdu jen pěkný zážitek z celého příběhu. PS: Faktem je, že královna, která by to přece jen "prubla" mě krapet tahala za uši.

• 27.4.2011  17:57

A jak už to tak bývá, u filmů jehož kolektivní šílenství nad genialitou mě děsí tak, že se dlouho předlouho přemlouvám, abych jej shlédla jsem opět nadšená, že jsem se nakonec teda překonala a Amélii si pustila. Je to vlastně plytký hloupoučký příběh, ale tak neuvěřitelně roztomilý, miloučký a zlaťoučký, že ho má člověk chuť vzít do náruče a celý umazlit.

• 8.11.2010  07:45
    Krev Borgiů (2006)

• 19.8.2010  07:45
    23 (2007)

Nemíním se tady obhajovat, proč dávám takové hodnocení jako dávám. Fakterm zůstává, že je pro mě Carrey Pan herec, který z geniálních komických postaviček dovede naprosto lehounce vklouznout do postav s vážným tématem, byť je to cvok se svou lehce úchylnou posedlostí na číslo 23.

• 15.8.2010  17:10

Tady je naprosto trefně vykresleno, že šílenci bývají géniové. Mladá, krásná a talentovaná studentka výtvarného umění si vysní z náhodného setkání milostný vztah, jen to, že ten druhý necítí to samé je vlastně detajl. Silný příběh, perfektní konec.

• 9.8.2010  13:37

Sakra dlouho jsem neměla ponětí o dalším "Kalašovi v akci", takže když se mi dostal do ruky, šup s ním hned do přehrávače....No už to není ono, příběh je sám o sobě slabý, ale Ruda je prostě Pan Herec, který snad zachrání vše, takže jsem vcelku spokojená.

• 25.6.2010  13:59

Výborný herecký výkon od každičkého z herců, nádherný anglický venkov a suchý humor. Naprosto vražedná kombinace....když chcete příjemně strávit večer v imtimním šeru, se sklenkou vína ničím nerušeni jen příběhem, který vás zahřeje u srdíčka, je to naprosto výborná volba.

• 24.5.2010  14:47
    Poslední cesta (TV film) (2009)

Film který perfektním způsobem brnká na city diváka ... Krásně zahráno...Kavin Bacon vyzařoval auru důstojnosti a moudrosti. Možná až moc perfektní, ale přece se říká, že všude je něco dobře a něco špatně. Takže budu věřit, že i v Americké armádě se najdou lidé se srdci na pravém místě. Alespoň pro dnešek, alespoň pro tento film.

• 30.3.2010  14:29

Tak jako dobré to bylo, hodně dobré, ale na 100% to u mě nemělo ty grády - a přitom mě někdy k vyděšení stačí málo. Tak kde je ta malinká potvůrka chybička? No každopádně to stálo za to a i bez těch 15% jde po dlouhé době o hodně dobrý horůrek.

• 30.3.2010  14:03
    Pátek čtrnáctého (TV film) (2003)

Výborné drama. Mělo to sílu a spád. S Janem Dolanským jsem viděla jen chvíli po sobě perníkovou věž a právě pátek čtrnáctého - a říkala jsem si, šmankote to je nepříjemný chlap. Ale musím to vzít zpět, je to opravdu výborný herec, svým postavám dává na stoprocent vše co potřebují k oživení.