Marrianna

Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Jindřich VIII. (TV film) (2003)

  Nespravedlnost, vášeň, krutost, láska, nenávist, ctnost. Bylo to šílené a kruté, ale tak to opravdu bylo. Krásně propracované dílo o životě a choutcích Jindřicha VIII, který aby dosáhl svého nešel dál, než rovnou založit novou církev aby se zbavil jedné a mohl mít jinou. Šílené ale strhující.

 • poster

  Amadeus (1984)

  Nádherně propracovaný film, protkaný úchvatnou hudbou. Šílený Sallieri, trhlý Mozart s jeho jemnou ženou - každá postava tam má své místo. Chichot Mozarta mě z počátku trochu štval a podzěji jsem se na něj těšila. A pohřeb Mozarta? Brečela jsem jako želva - tak velký skladatel a tak hrůzný konec. Tento film nenechá nikým chladného a právě tou bouří citů, které ve mne vyvolává si u mne zasloužil čestné místo v mém osobním Top.

 • poster

  My Fair Lady (1964)

  Nejkrásnější muzikál, s dobrou dávkou humoru okořeněný o tu pravou romantiku.

 • poster

  Kristián (1939)

  Kdykoliv se v televizi objeví jakýkoliv film pro pamětníky jsem tomu velice ráda. Ale když se objeví v televizi Kristián - jsem přímo nadšená a nikdy si jej nenechám ujít. Oldřich Nový zde exceluje - úžasné elegantní flirtování - to jsem nikde jinde neviděla. Kdybych měla to štěstí a potkala takovéhoto Kristiána i já :) Jeho šarm byl nepřekonatelný a když popisuje vzdálené minarety a zpívající cikády jsem uhranutá jako by ty slova patřily jen mně. A jako sobec si je pravidelně u sledování tohoto filmu přivlastňuji.

 • poster

  Kult hákového kříže (1998)

  Drsný příklad toho, kam až to může vést, když rodinné zázemí není tak pevné jak se na první pohled může zdát. Nenápadné narážky a každodenní poznámky, které směřují jen k nenávisti jiných ras jednoznačně muselo vést k tomu, že se po smrti hlavy rodiny Derek stal tolik obávaným "korunním princem" šíleného ale ctižádostivého blázna, který měl jen jediný cíl "očistit svou zem o plebsů".

 • poster

  Deník Bridget Jonesové (2001)

  Já ji prostě miluji. Potrhlá, roztomilá třicátnice, které se smůla lepí na paty. Trapas je snad její druhé jméno, ale vše vždy ustojí a hurá po hlavě hned do druhého. Skvělá komedie, která má u mne své místo. Smála jsem se snad u všeho, od soba, přes Bernarda, kterého fakt asi muselo hodně stát půjčit si kostým kardinála až po konec, kdy Bridget běží jen v kalhotkách za svým vyvoleným.

 • poster

  Univerzální uklízečka (2005)

  Mám ráda anglické komedie a tahle je prostě poklad. Maggie Smith zde exceluje, je krásná, je roztomilá je prostě naprosto úžasná. Upřímně můžu říci, že bych ji odpustila vše co by provedla okamžitě a bez rozmýšlení. Černý humor, milé prostředí anglické vesničky a výborné herecké obsazení - to vše je správná kombinace pro komedii, která nezapadne "do regálu" mezi ostatní.

 • poster

  Vraždy podle Jidáše (1999)

  Nemyslím si, že jde o přesné kopírování sedmičky. Možná určité body společné má, ale jinak je tento film kvalitně natočeným Thrillerem. Vraždící maniak - jehož představitel má přesně odpovídající ksicht pro takovéto typy lidí. Christopher Lambert se své role zhostit velmi dobře. No prostě a jasně v žádném případě si nemyslím, že Vraždy podle Jidáše si zaslouží, aby je někdo zahodil do šedivého nezajímavého regálu.

 • poster

  Drž hubu! (2003)

  Nářez!!! Ale výborný!!!

 • poster

  Na samotě u lesa (1976)

  Stoprocentní skvost české kinematografie. Tak jako je ve škole povinností přečíst si Čapka, Olbrachta či Vrchlického, mělo by být povinností pro každého čecha shlédnout tento kousek.