• Pohádka

Čertova nevěsta (2011)

Jelikož jde o pohádku bývám vždy více shovívavá. Na pohádku jdu připravena jako malé dítě, chci se culit, zasmát, fandit dobru a přát zlé zlu. Jsem ráda, že se Troška vymanit z ječivosti pohádky Z pekla štěstí, kvůli které má u mě Troška pořád vroubek. Každopádně Čertova nevěsta mě dala co jsem chtěla - dětskou radost. Souhlasím s tím, že zde zřejmě nepůjde o kandidáta na pohádku století, ale rozhodně nejde o tvůrcův špatný vtip, za který by měl být kamenován. Vybrané interiéry a kostýmy byly nádherně, zvládnuto na jedničku. Velmi se mi líbila i Němcem ztvárněna postava pána pekel - ten kostým mu naprosto slušel. Malinký problém jsem měla s potrhlým čertíkem - po excelentní Blanarovičové, které nejen v Jasněnce vykouzlila čarodějnici naprosto geniálně, ale její ztvárnění čertíka v Princezně ze mlejna je téměř legendární. Ovšem jde o zvyk, takže jsem se snažila odpoutat od zajetého a pak už jsem měla opravdu jen pěkný zážitek z celého příběhu. PS: Faktem je, že královna, která by to přece jen "prubla" mě krapet tahala za uši.

Čert ví proč (2003)

Nevím, né že by zde bylo něco špatně, jen mě to nějak nezaujalo - z celé pohádky si pamatuji jen Pavla Lišku a jeho hlášku - Anička kozí nožička a tím to hasne a to jaksi na plný počet nestačí.

Čtvrtý druh (2009)

Tak nějak jsem od první věty "hele mám dobrej film, podle pravdy, nechceš se kouknout?" tušila, že v tom bude háček, po prvních patnácti minutách se z háčku vyklubala skoba. Jak tomuhle někdo může uvěřit ....to si myslím, že je největší chyba celého filmu. Každopádně jako takový jemnější příklad hororu, to nebylo až tak špatné. Ty hlavní prvky to mělo, chvílemi mé chloupky měly i nutkání povstat....což se ale nestalo, takže zůstávám u malilinko lepšího průměru.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Perfektní výkon Meryl Streep. Ač hlavní roli představovala milá Anne Hathaway, vždy jsem očekávala až se na obrazovce opět ukázala Meryl. A právě kvůli ní *****

Dámský klub (2018)

Konečně něco, co se týká 50 odstínů šedi a stojí to za to.

Daria (1997) (seriál)

Já ji žeru :)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Já ji prostě miluji. Potrhlá, roztomilá třicátnice, které se smůla lepí na paty. Trapas je snad její druhé jméno, ale vše vždy ustojí a hurá po hlavě hned do druhého. Skvělá komedie, která má u mne své místo. Smála jsem se snad u všeho, od soba, přes Bernarda, kterého fakt asi muselo hodně stát půjčit si kostým kardinála až po konec, kdy Bridget běží jen v kalhotkách za svým vyvoleným.

Den nezávislosti (1996)

Will je prostě Will, ale jinak.... e-e-e. Já prostě nemůžu skousnout všechny ty typické filmy o blížící se katastrofě a jak to ti úžasní a skvělí a nejlepší amíci všechno zvládnou a všechny zachrání - ne jde prostě mimo mě.

Dentista (1996)

Pamatuji si ten den, s bandou jsme si chtěli k tomu levnému vínu půjčit nějaký drsný horůrek a chlapi přišli s tímhle. Už si ani moc nepamatuji děj, ale za to si sakra dobře pamatuji, že jsem měla jít na druhý den k zubaři. Tu schůzku jsem pak odložila na delší dobu.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

Nikdy jsem neviděla horší opis než toto. Jak někdo může tak sprznit tak něco dobrého jako je film? Tfuj, jakkoli stupidní bývají teen seriály o ničem, které jsou však originál nemůžou se dostat do takového bahna kde kraluje 10 Things I Hate About You. Prostě nemůže. Jedna hvězda za....no nevím, asi za námět, kterého je mi fakt líto.