Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Smutné, že na to tolik rodin kouká, opravdu si k tomu každý večer kdy to dávají sednou a čučí. Naštěstí se to té mé vyhlo (díkybohu). Tato limonáda je tak sladká, že si raději po každém shlédnutí ukázky na tento škvár vyčistím zuby (v obavě o jejich zdraví, tolik cukru a sladkostí by nemuseli přežít). O čem to je, o sbližování dávno ztracených rodin, které někdy brečí, někdy o sobě nechtějí ani vědět a někdy se poperou (že by ? já nevím, doufám že někdy ano). Tohle přeci nemá normální člověk zapotřetí, čas se dá utrácet daleko lepšími způsoby.

Slunce, seno, erotika (1991) odpad!

Lidová zábava pro lidové občany, mezi něž se neřadím. Vtipy mi nepřijdou vtipné (proč? protože jsou tupé), erotika mi nepřijde zajímavá (proč? v případě zájmu o porno si pustím porno, no ne?). Děj hrozný, herecké výkony díky scénáři též. Scény ze zahraničí (nebo to bylo točeno u nás?) nepřesvědčivé.

Signum laudis (1980)

Herecká přehlídka, neobvyklé téma první světové války (když všude vidíme jen tu druhou) a Vlado Muller.

Code Monkeys (2007) (seriál)

Po tom, co jsem shlédl první díl jsem byl celkem v šoku. Jak se jim povedlo vložit na krátkou plochu cca 20 minut tolik vtipů, narážek, urážek a směšných blbostí ? Už jsem to někde řekl, ale zopakuji to: Každá postava tu má svůj unikátní charakter (čestný hlupák Jerry, nadržený blázen Dave, buranský šéf Larrity, tupý syn ředitele Dean, geek (či nerd?) co má rád AD&0D Todd, brutální černý Steve, feministická (a přehlížená) Mary - která se jednou převleče za muže, aby jí ostatní brali vážně, promiskuitní Clare, korejský adolescentní game-tester Benny a přihřátě se chovající, homosexuál Clarence - kterého má každý "rád"). A nejenom tyto hlavní postavy, i okrajové postavy, které se objeví v jednom-dvou dílech (např. ruský brutální mafián, pasák z LA, Steve Wozniak (legenda počítačového průmyslu), nebo dokonce oživený Hitler - který dostane pěkně na pr**l). Nevýhody tohoto seriálu jsou, že ho téměř nelze vidět, zatím se vysílá jen na (cizím) televizním kanálu G4. Též pochopit všechny vtipy bez titulků je těžké, kadence vtipů je tak tucet za minutu. A ještě k tomu mám rád Pixel-Art grafiku, to je vlastně další věc - odehrává se to v době 80. let a ta grafika, je pixelová (kostičková), nádherně evokující DOS (a i starší) hry z té doby, takže postava je tak 12x4 pixely. Dabing postav (originální) je kvalitní, při řeči Larittyho si opravdu představím Texas a jejich buranské způsoby. Z rozhovoru Dave a Jerryho: (J-Another of your crazy ideas, did you smoke weed? D-No, absolutely not ... well, maybe). Jeden z nejoriginálnějších seriálů, které jsem za svůj život měl tu čest vidět. A navíc mám videoherní prostředí rád. 95%.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Scénáře na jednotlivé díly se podobají jako vejce vejci, ale je to přesně to, co chceme. Vražda/loupež/únos, poté vyšetřování, energická Engelhartová, charismatický Simír, též charismatičtí (ale proměnliví) Janové/Tomové, či jak se všichni jmenují. Užitečná sekretářka a šaškovští dva policisté (malý tlustý a velký hubený). K tomu v každém dílu neodmyslitelné exploze, závěrečná honička a poté většinou také exploze. A při počtu epizod také probraná většina kriminálních činů, které se mohou stát. 40% - klidně bych se na to podíval znovu, kdybych koukal na televizi.

Melrose Place (1992) (seriál) odpad!

Seriál, který měl být nahrážkou 90210 ? Copak chtěli nahradit blbost blbostí ? 0%

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál)

Koukal jsem na to docela rád. Je to Britské a to mi vždy přidá 20% minimálně, poté když to srovnám s Harry Potterem, tak je to lehké, amatérské a scénářovitě samozřejmě horší, ale má to svojí krásu. Protože knižní předloha byla publikovaná v roce 1974, nedá se mluvit o ovlivnění ČŠP Harry Potterem, ale právě naopak. Tak strašné hodnocení, které tento seriál dostal svědčí o tom, jak se lidé nechají snadno ovlivnit komerční, líbivou blbůstkou, Harry Potterem, podstatně bohatším, mladším sourozencem

Divoký anděl (1998) (seriál)

Staří lidé se na to asi dívali rádi. Ale mezi ostatními TN je to jedna z nejlepších.

Andromeda (2000) (seriál)

25% za vesmírné prostředí a Lexu - počítač. Jinak tento seriál nestojí za nic. Mnohem lepší Battlestar Galactica se s tímnedá vůbec srovnávat, nechápu, jak to někteří dokáží. Jak bylo řečeno v Pulp Fiction, je to stejné prostředí, ale úplně jiný sport. A liga.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Všemocný Chuck zasahuje. Dílo vskutku velmi kvalitní (ehm) aamerické (nepochybně). Z prostředí (asi) Středozápadu USA, tedy pouštní krajiny a hodně country muziky. Další seriál, který vděčí té jedné hvězdičce jen za to, že ho dávali v pro mě náchylném věku. 15%.