Umělec (2011)

Nikdy jsem neholdoval němým filmům a taky jsem žáden nedokoukal do konce. Ovšem The Artist je až nezvykle svěže natočený snímek, sice s chabým dějem, ale s několika výbornými a zapamatovatelnými scénami (např. sen, ve kterém slyší George zvuky). Vyzdvihnout se musí i ústřední herecká dvojice, zejména Jean Dujardin by si Oscara zasloužil, Clooney už přeci jednoho má, no ne? BTW: V té době směli do kina psi???

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Stejně jako v případě Let The Right One In se Hollywood pokusil svést na úspěchu švédského filmu, švédské předlohy, pokusit se zkopírovat všechno, co jen půjde, i do těch nejmenších detailů. Ale musím uznat, že Fincherova režie je mnohem více ucelená a nudné pasáže, kterých je ve švédském filmu na mě docela hodně, se zde až na výjimky nenecházejí. Atmosféru z knihy se zcela jistě povedlo převést na plátno (knihu jsem bohužel nečetl), ale na škodu je především to, že pro případné další díly nebyl dostatečně nastíněn vztah mezi Lisbeth a jejím otcem. Herci: Craig OK, Rooney vynikající. Trošku smíšené pocity mám z dvojice Reznor, Ross, jejich práce v The Social Network byla naprosto brilantní, ovšem zde se hudba až na jisté momenty výrazně ztrácela. Nicméně i přesto Fincher natočil koukatelnou, svižnou detektivku s velmi kontroverzními scénami (puritánští amíci z toho análního znásilňování jistě museli šílet) uvnitř.

Sigur Rós - Heima (2007)

Monumentální reklama na Islandká města, vesnice, pláně, fjordy, vyhaslé sopky, vysočiny i na samotnou skupinu Sigur Rós a její početný doprovod. Nikdo jiný neudělá několik koncertů kolem své rodné Země zadarmo a ještě si aparaturu rozloží třeba na louce nebo ve staré továrně na kraji vesnice, ve které žijí dlouhodobě pouze 2!! obyvatelé. A své "closing number" umí podat tak, jako nikdo jiný.

Všemocný (2011)

Zajímavý nápad, vynikající Bradley Cooper, osvěžující audiovizuální styl, ale mě to tak nebavilo!! Připadalo mi, že se film strašně vlekl a běžel asi 3 hodiny.

50/50 (2011)

Aneb jak se dá z tragického tématu vytvořit fajn komedie. Příběh je sice jako ze šablony, ovšem tento film tvoří především postavy. JGL je můj oblíbenec a vysoká očekávání naplnil beze zbytku, Seth Rogen, představující nejlepšího přítele hlavní postavy, hraje přisprostlého huliče trávy s až nečekanou bravurou a postava Anny Kendrick jakoby z oka vypadla moji oblíbené Cassie ze Skins, takže ta měla u mě zaručený úspěch již od první scény. Rozhodně jedna z nejlepších komedií roku 2011. I look like Voldemort

Pán času (2005) (seriál)

Kult Doktora mě míjel velmi, velmi dlouho a já donedávna dokonce ani nevěděl, že se to vysílá tak strašně dlouho. Klíčovým faktorem bylo jméno Stevena Moffata, jehož práci sleduju po Sherlockovi pečlivěji. No a jaké bylo mé zjištění, on píše Doktora až od 5. řady. "Kurnik, nechce se mi začínat od začátku." říkal jsem si, naštěstí po přečtení jednoho ze zdejších komentářů, kde dotyčný psal že samotný začátek páté řady se dá tak nějak brát jako vstup do seriálu pro začátečníky, jsem nabídku stát se pravidelným divákem tohoto seriálu přijal. A jaké bylo mé překvapení, děj je až na výjimky dostatečně skvělý a nápaditý na to, aby přebil většinu amerických braků, geniální Matt Smith je správně uhozený, no a Amy Pond je Amy Pond (nijak se netajím tím, že Moffat nebyl jedinou tváří, po které jsem při rozhodování, zda se dívat či ne, pokukoval, ta zrzka je prostě neodolatelná). Celý výsledný dojem z 5. řady možná kazí až hodně překombinované finále, ale já doufám, že mi to i přes nepříliš nadšené divácké ohlasy pomůže napravit řada číslo 6. Prý se jedná především o vztahovku a ty já mám hmm, tuze rád. Ad. 6. řada: Except, they don't have name for pond, because every water in the forest is the river. Prostě perfektní.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Vezměme si americké sitcomy, pěkně jeden po druhém. Big Bang Theory - máme tu jednoho borce, co vyčnívá nad ostatními, Sheldona. HIMYM - suit up! Barney se hlásí o jediného tahouna seriálu. Two and Half Man - měli jsme Sheena, teď je tam Kutcher, na tento seriál se však nedívám, ale myslím že tady je tady je tahoun jasný. The Office - Steve "Nikdy nedostanu Emmy nebo Globus" Carrel. 30 ROCK - Huh, Tina Fey, Alec Baldwin, Wah! Ano, i ostatní postavy mají co říct, mnozí i zastiňují své slavné kolegy. ALE PROČ??!!! TAK PROČ??!!! má seriál s nejvyrovnanější hereckou sestavou současnosti, kde jsou tahouny i vedlejší postavy, s nejjedinečnějším humorem současnosti, skvěle parodující slavné filmy, hry!! a současné události z oblasti, například politiky, tak nízkou, prťavou, tyny tiny sledovanost, dokáže mi to někdo vysvětlit! Tímto vzdávám hold seriálu, který nám propůjčil ke sledování jednu z nejlepších seriálových epizod všech dob - 1x23 Modern Warfare (takhle drsní nebudou ani Expendables) a ABBA je odteď oficiální hudbou zombie filmů. A všem hlavním představilům posílám symbolické: cool, cool, cool, cool, cool, cool, cool, cool. Troyi, ať jsem na tebe pyšný. Buď prvním černochem, který to dotáhne až do konce.

Drive (2011)

Ani bych se nedivil, kdyby si Gosling zahrál někdy v budoucnu Batmana. Protože v tomto filmu do puntíku splňuje tu slavnou citaci z Temného rytíře "Mlčenlivý strážce a bdělý ochránce". Jeho výkon je skvělý, musíme zatleskat. Co se rovněž povedlo je výborný soundtrack. Ovšem každá artovka a v tomto případě vzhlížející k Oscarům, se nemusí líbit každému. No a bohužel je toto i můj případ. Té brutality ve druhé polovině bylo až příliš, film běžel do velmi jasného cíle, nevyskytla se tu žádná, do hlavy se zarývající se scéna a je to určitě škoda. Není to film, který bych někdy zkoukl podruhé.

Glee Live! 3D (2011) (koncert)

Hudební vložka bez výraznější chybičky, i když se očividně hodně jelo na playback. Trošku mě štvaly ty prostřihy do publika, tohle mě u koncertů irituje nejvíce a zrovna zde jich bylo přehršel. No a ty již všemi zmiňované příběhy tří lidí, kteří byli svým způsobem ovlivněni sledováním Glee nebo se odmalička museli vyrovnávat s tím, že jsou "jiní", no OK, ale přidáno to bylo jaksi navíc. 3,5* zaokrouhleny samozřejmě nahoru.

Warrior (2011)

Možná jsem po přečtení zdejších komentářů čekal více než to, co jsem ve skutečnosti dostal. První polovina filmu je dá se říci nudná a určitě by šla i zkrátit, od samotného začátku turnaje však souboje a samotný příběh graduje, třešničkou na dortu je zápas obou titulních bratrů, nepostrádající hluboké emoce (a perfektně padnoucí píseň), ovšem tak trochu očekávajíc tragičtější konec. Tom Hardy opět předvedl, že se s ním do budoucna musí sakra počítat. A musím souhlasit s ostatními a říct, že Batman bude mít pořádně co dělat, aby s Banem vydržel alespoň jedno kolo.