Mise (1986)

Ačkoliv nejsem věřící, tak na mě tenhle film dost zapůsobil, Tolik pravd v jednom filmu a moudrých vět, jsem už dlouho neviděl, plus výtečné herecké výkony- hlavně De Nira. Krásná hudba a vkusná hrdinská smrt. A vůbec nevadilo, že akční byla jen půlhodinka.

Mizerové II (2003)

To byla ale přeakčněná blbost.

Moje levá noha (1989)

Nedávno jsem to viděl podruhé a musel jsem přehodnotit hodnocení o stupínek výš. To, jak to zahrál Daniel Day-Lewis z toho mrazí. Podle mě spolu s Dicapriovým (Co žere Gilperta Grapa) a Hofmanovým (Rainman) nejlepší herecký výkon. Lewisova ironičnost také působí spíše vtipně, než jízlivě a ačkoliv se jeho hrdina občas chová jako blb a velmi sebelítostně (což je možná pochopitelné), jeho postavu si musíte zamilovat a spíše než litovat ho budete obdivovat.

Mučedníci (2008)

Takovéhle mrazení v zádech jsem měl naposled, když jsem viděl makat cikána.

Musíme si pomáhat (2000)

Vrcholové herectví dua Polívka, Dušek. Jen více takovýchto filmů... Musíme si připomínat...

Muž v ohni (2004)

"Odpouští jen bůh a já jim umožním, aby se s ním setkali." Tahle věta vystihla asi celého hlavního hrdinu. Netrousí tu hlášky, jak bývá u drsných vrahů zvykem a ani nějaká rádoby moudra. To co řekne, je perla v tom nejlepším slova smyslu. V 1. části jsem si říkal, jestli to má být nějaký pokus o jinou imitaci Osobního strážce, ale jak ze scény zmizela Dakota, rozjel se kolotoč akčnosti. Denzelovi jsem věřil každé gesto a každý pohyb. Tak to má být, malinkaté zklámání v podobě citového nátlaku, ale jinak super. Jo a velmi mile překvapila hudba až na tu neustále ke konci omýlanou srdceryvnou melodii, ale jo, našlapanost tam byla:)

Na Hromnice o den více (1993)

Zpočátku jsem si nemohl na Billa Murraye nějak zvyknout a jeho "nehumor" mi taky moc neseděl, jenže ta celková atmosféra vás vtáhne a začne vás to bavit, Bill je stále vtipnější. Velmi originální scénař anakonec i Bill z toho udělal výbornou a poměrně atypickou komedii, která možná skýtala větší potenciál.

Nanuk - člověk primitivní (1922)

Nevím, kdo přišel na to, že všechny scény jsou hrané. Pochybuji, že se o tom všem dochovaly záznamy. Sice jistá hratelnost v některých sekvencích je zřejmá, ale to podle mě neubírá na autentičnosti. Výborná práce se světlem a působivá kamera různých detailů. Ochránci zvířat by asi netleskali:) ale já nejsem ochránce, takže tleskám.

Narozen 4. července (1989)

S určitou nadsázkou bych si dovolil tvrdit, že Stone je takový režisérský S. Freud. To jak dokáže popsat pocity, je neprosto brilantní a nejsou k tomu ani třeba velkohubá gesta atd... Tom Cruise zde bojuje ve dvou válkách, ve Vietnamu a pak doma proti vládě. Stone si rád rýpne do nadutosti američanů a i zde je to pěkně vidět. Proč by člověk, který neuznává válku měl být komunista? No prostě Amerika... Téměř dokonalý snímek s Cruisem, kterému tahle role šla sakra dobře uvěřit.

Nejistá sezóna (1987)

Být humor dua Svěrák-Smoljak mým nejoblíbenějším, je to jasně za pět. Příjemná komedie, která ale hodně nabízí, co k zamyšlení, takže to vlastně asi komedie není. Plno krásných vět a mouder a bohužel i neblahý důkaz stupidity tehdejšího režimu. Je třeba, aby lidé koukali na takovéhle snímky, aby se uvědomovali, v čem žili a nevolali po návratu starých dob. A klobouk dolů, před pány, že přes veškeré úskalí a útrapy fungují dodnes.