Muž v ohni (2004)

"Odpouští jen bůh a já jim umožním, aby se s ním setkali." Tahle věta vystihla asi celého hlavního hrdinu. Netrousí tu hlášky, jak bývá u drsných vrahů zvykem a ani nějaká rádoby moudra. To co řekne, je perla v tom nejlepším slova smyslu. V 1. části jsem si říkal, jestli to má být nějaký pokus o jinou imitaci Osobního strážce, ale jak ze scény zmizela Dakota, rozjel se kolotoč akčnosti. Denzelovi jsem věřil každé gesto a každý pohyb. Tak to má být, malinkaté zklámání v podobě citového nátlaku, ale jinak super. Jo a velmi mile překvapila hudba až na tu neustále ke konci omýlanou srdceryvnou melodii, ale jo, našlapanost tam byla:)

New Police Story (2004)

Skoro všichni z nás jsou zvyklí, že filmy s Chanem jsou prošpikované skr na skrz jeho více či méně vtipnými prvky kung-fu. Zde ale ukázal, že dokáže hýbat nejen nohama, ale i obličejem. Jeho herecký výkon mě mile překvapil a je asi i hoden označení herec a ne cvičená opička. Bohužel na úkor jeho herectví se postavil pro mě velmi slabý příběh, který občas (a asi nechtěně) doplňovaly parodické prvky.

Post Coitum (2004)

Nevím, ale mě prostě přijde dobré, když režisér ukáže něco, o čem všichni ví nebo se všeobecně dělá, ale nikdo se k ničemu nehlásí. Nikdo říká film jen o šuk... já říkám opravdová tvář společnosti i když někdy možná trochu vyhrocená.

Protivný sprostý holky (2004)

V rámci žánru to ušlo, poměrně dost vtipných momentů, které zachraňovaly tu vatu kolem.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Asi ne tak originální jako Amélie, ale mně se to líbilo víc, Jeunetovo vidění maličkostí a jejich přenášení na plátno je prostě výjimečné. Škoda, že hudba nebyla tak geniální jako právě u Amélie.

Saw: Hra o přežití (2004)

Něco jako Kostka a Hra dohromady. Oba dva tyto filmy jsou velmi kvalitní, takže i důsledkem toho možná vypadá Saw, tak jak vypadá. Není to ani tak děsivé, což ani nevadí, protože atmosféra je po celý film vyelmi vypjatá. Co mě trochu vadilo, byl příliš rozháraný závěr.

Vybíjená (2004)

Možná zapůsobilo zelené potěšení, které ve mě kolovalo, ale já se královsky bavil. Zde velmi oceňuji český dabing. Ben Stiller je zárukou, že film bude aspoň díky němu vtipný, ale co předvedl zde, to přesáhlo hranice. Geniální výkon. Další plus je černobílý úkázkový film- to mi přišlo jak česká soda. No a třešničky jsou Norris, Hasselhoff a Armstrong. Ačkoliv je linka příběhu čitelná po pár minutách, budete se bavit po celou dobu filmu.

3-iron (2004)

Žasnu nad tím, jak dokáže Kim Ki-duk pospojovat tok banálních událostí do tak krásného metaromantického příběhu. Krásná oslava zakázané lásky.

Božský Bruce (2003)

Poměrně dobrá komedie, zajímavý námět. Vsadit na grimasy Jinam Carreyho je také jistota, super efekty. Ale prostě to není ono. Carrey tady nepředvádí nějaký extra výkon, na který jsme zvyklí třeba z Ace Ventury. Možná, kdyby film trochu přidal na absurditě, vypadalo by to lépe.