Greyhound (2020)

Veľkolepé, napínavé a pritom neuveriteľne nudné. Príbehu by strašne pomohlo bližšie zoznámenie s kapitánom a posádkou lode. A pritom na začiatku nato akýsi priestor vytvorený bol. Samotné bitky boli spracované bravúrne, ale z celého filmu som mal pocit,že pozerám nejaký cinematic k hre. A že by to bola dobrá hra. Ale na plnohodnotný film to zďaleka nestačí.

Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Tak ako to pútavo začalo, tak to obrovským sklamaním skončilo. Na jednej strane nočné a denné mory všetkých aktérov činu predchádzajúcej serie, na druhej strane nikto z nich neprevzal zodpovednosť za svoje činy. Tak ako bola druhá séria pokračovaním prvej, tretia a štvrtá sú o niečom úplne inom, iný príbeh na rovnakom mieste. Dokonca ani postavy neboli rovnaké ako v prvých dvoch sériách. A tá obrovská homo propaganda bolo niečo neskutočné. Kto sa aspoň trochu správal normálne, z toho spravili homosexuálna, a to aj napriek tomu, že v prvých sériách bol čisto hetero. Zato heteráči mali každí nejaký psychický problém. A všetci to brali úplne samozrejme a prirodzene. Ako keby tvorcovia potrebovali naplniť kvóty z každého spektra.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Viac ľudí tu v komentároch prirovnáva túto sériu k House of Cards. Áno, na prvý pohľad to tak vyzerať môže, avšak ide o niečo úplne iné. Akurát že v oboch prípadoch sa dostal k moci nikým nevolený prezident, ale tam všetka podobnosť končí. Tom Kirkman je úplný opak Franka Underwooda a to ako povahou, tak v ambíciách. Takže pre plné pochopenie o čom tento seriál je, vezmite si House of Cards a na miesto Franka postavte Matku Terezu.

Stranger Things (2016) (seriál)

Hodnotím všetky tri videné série ako celok. Prvá séria nemám čo vytknúť. Ale čím ďalej, tým kvalita klesala stále viac. Chápem, hrali tam deti, ktoré majú aj iné veci na práci ako boj s príšerami. Ale po tom, čo všetko si už prežili by som od nich očakával iné správanie tvárou v tvár nebezpečenstva a smrti. Hlavne v tretej sérii už prívlastok horor nemá čo hľadať. Potvori a ich správanie už bolo okukané z predchádzajúcich častí, zato decká sa správali akoby sa prvý raz stretli s niečím horším ako defekt na bicykli.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Váhal som medzi tromi a štyrmi. Seriál to vôbec nie je zlý, väčšina epizód je zaujímavých, príbeh ktorý sa začal rozvíjať okolo 10. epizódy pútavý, vzťahy medzi postavami slušné. Ale, a je to podľa mňa veľké ale, ktoré začalo 17. (alebo to bola 16.?) epizódou. Seriál sa mohol krásne ukončiť, prípadne ďať šancu novej sérií (nie naťahovať túto jednu), vzťah Warda a Sky umožnil fantazírovanie ako ďalej. Ale nie, ďalej sa to naťahuje, zamotáva a mám tušáka, že ešte príde k výmene rolí medzi klaďasmi a záporákmi. Nuž, treba sa nechať prekvapiť a dúfam, že po tomto už druhá séria nebude. Nech si vezmú príklad z Last Resort, jedna séria čo stála zato...

Let (2012)

Zbytočne dlhé, zopár pasáží mohlo byť vynechaných. Film by sa mi viac páčil, ak by bol formou vyšetrovania a právnických kľučiek, ako protialkoholická agitácia.

Tři mušketýři (2011)

bavil som sa, teda ucel to splnilo...kniznu predlohu neriesim, ak si chcem potrpiet na originalitu, pozriem si verziu zo '61 film sa na nic nehra a nikto teda nemoze ocakavat nejake narocne temy, pripadne vaznu logickost... uz z traileru bola jasne o co sa bude jednat, takze kto si prisiel po to iste co ja, sklamany nezostane

Avatar (2009)

Po istom zvážení pridávam k hodnoteniu aj komentár. Na začiatok sa priznám k dvom veciam... Do kina som išiel s tým, nakoniec tu dám 5* a že mi ide hlavne o efekty ako o príbeh, ktorý ma po prečítaní recenzie moc nezaujal. S týmito pocitmi som teda sadol napäto čakal čo bude. Ale prejdime k podstate: do takej polovice som napriek uchváteniu grafickými detajlami zvažoval, či skutocne dám všetkých 5*. Potom ma pomaly zaujal aj ten príbeh, takže som začínal pociťovať isté uspokojenie. Uznávam, že by sa z toho dalo vyťažiť viac, ale o to mi predsa nešlo. Bol som tam kvôly obrazu a ten bol dokonalý. Ale tie záverečné bitky, tak tie ma dostali. Preto som odchádzal plný spokojnosti s týmto výtvorom. Ešte doplním, že som sa trochu obával dubbingu, ale aj tu musím prejaviť spokojnosť. Nemôžem porovnať s originálnym znením ,kedže som ho nevidel/nepočul, ale slovenský dubbing bol viac než uspokojivý. Preto som so skokojným svedomím tých 100 % dal.

Bruno (2009) odpad!

Snažím sa dávať objektívne hodnotenia. Mám rád viac-menej všetky filmové žánre, videl som dokonca aj Borata a tam som dal myslím celkom slušné hodnotenie. Ale toto... toto bol neopísateľný zážitok a musím sa priznať, že som to ani nedopozeral do konca. Teraz neklamem, pozeral som to na 4-krát, vždy po častiach, lebo naraz sa o nedalo vydržať. Nakoniec som rezignoval a položil sám sebe otázku, prečo som sa vôbec tak dlho trápil. Do konca zostávalo necelých 15 min., ale už som jednoducho nemohol. Týmto chcem varovať všetkých, čo majú aspoň trochu súdnosti a čo i len minimálny vkus, vyhnite sa tomuto "dielu" širokým oblúkom. Ďakujem za pochopenie. PS: dosť ma sklamali celkom vysoké hodnotenia od ludí, od ktorých som to vôbec nečakal. Musím si dať viac záležať pri výbere obľúbenej dvaciatky :D

Ctihodný občan (2009)

Vcelku obstojná záležitosť, na začiatku trochu nudila, ale časom to začalo naberať grády. Spočiatku mi bolo jedno, kto je vlastne na tej "dobrej" strane, ale v tej polovici som si už urobil mienku o postavách.... a záver som očakával trochu lepší. Keď sa nad tým zamyslím, ani neviem prečo vlastne dávam také vysoké hodnotenie, ale myslím, že som to moc neprehnal. Takých 68 %.