FARGO

Václav Maliňák

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 3.10.2019  08:41

Úpadek. O filmu už něco vypovídá, když nejlepší scéna je na na konci (SPOILER) kde si pokecají Magneto s Charlesem.

• 21.3.2019  20:56

První polovina vtipná a rychlá. Jakmile ale dojde ke zvratu, který ani nedává smysl a dělá z Ralfa idiota, film jde z kopce.

• 10.12.2018  00:26
    Creed II (2018)

Naaah, slabý scénář a podivně vykreslené charaktery tomuhle filmu hodně ubližují.

• 3.11.2018  02:42
    Climax (2018)

Tohle byl ten nejzlejsi film co jsem videl, delalo se az spatne z toho co lide dokazi udelat. Provedení film, famozni, bavil me a to ze je zly, neznamena ze je spatny. Jen je to brutalni psycho.

• 11.5.2018  22:37

Tak to tlacilo na emocionalni pilu, az me to pomalu unudilo

• 26.4.2018  07:19

Je zazrak, ze se jim podarilo udrzet takovy slepenec charakteru relativne koherentni, a dokonce nektere charaktery hraji prim a maji fantastickou roli - Thor. Problem obcas nastava v replikach, kdy relativne funguje osodovost ale humor je omezen na skece. Jo a Thanos je skvely, fantasticka prace s vykreslenim charakterz.

• 16.1.2017  11:47

V rámci žánru "blbých amerických komedií" je to jeden z těch lepších zářezů a nebál bych se ho řadit k Pařbě ve Vegas. Dostal jsem víc než jsem čekal a bavil se skoro celou délku - film by mohl být o 10 minut kratší.

• 23.12.2016  12:46

Táhlá nuda. Byl to pro mě jeden z těch zážitků, kdy jsem si uvědomil, jak moc důležité je umět odvyprávět příběh. Potenciál na osudový sci-fi flák tu je, vše ale selhává na panu režísérovi, který příběh podává jako starý pan profesor ekonomie - bez zápali, bez snahy, jen ať to má hotovo.

• 4.8.2016  23:41

Twn film proste bavi. Pribeh je pitomy, postavy vyborne. Svym zbusobem se dostane na vsechny, nektere postavy se vykresli vice a motivace do tri ctvrtin filmu funguje dobre. Pak se to oroci a nastava zakonceni plne logickych der a prvoplanovych zkratek. Harley celou dobu skvela, Deadshoot vykresleny, Diablo vnitrne motivovany. Vic se nedozvime, na to by bylo potreba vetsi stopaze a lepsi scenar.

• 25.3.2016  08:59

... aneb příběh o tom, jak utopit 250 milionů v neakčním patosu. Střihačské nůžky jsou vidět v každé druhé scéně a tlak studia je patrný s nelogičnosti scénáře. Cíl je jedíný, spojit B a S a otevřít universe pro Justic League, nelogičnosti a nesoudružnosti příběhu zdar! 3/10

• 19.8.2015  14:54
    Kmeny (TV seriál) (2015)

Skvělý nápad, ale moc kolísavé zpracování. Dokumenty, které často působily ploše, bez jasné vize. Ale i tak jde o ojedinělé dílo.

• 21.5.2015  08:29

Vysoko oktanová akce, ze které čiší nadšení a šílenost tvůrců. Psychologický podtón dodává filmu prokreslení postav a vysvětluje v náznacích pravidla tohoto postapo svět. Šílené, ale vlastně proč taky ne?

• 8.5.2015  22:26

Tohle není pohádka pro děti, ale krásný magický příběh pro dospělé. Zahřál mě u srdce.

• 19.4.2015  21:07
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Obrovské překvapení! Skvěle natočené, skvěle sepsané, skvělé zahrané. Doopravdy, jestli dát nějakému seriálu na jaře šanci, je to jedině tento.

• 26.1.2015  10:30
    Birdman (2014)

Výborná forma jednoho nekončícího záběru. Postavy vtáhnout do děje svou rozličností, roztroušeností a ignorancí, kdy si každý hraje jen sám na sebe.

• 12.12.2014  08:08

Aj aj. Omáčka natažená na 2h, kde se 40 minut řežou digitální postavy a zbytek času se tlačí na emoce, které se ale nedostavují ...

• 21.11.2014  08:12

Méně vtahující a emoční oproti předešlému dílu. Scénáristům se nedaří rozvrstvit charaktery a historii postav a opic, takže je dost těžké cítit nějaké emocí, když umírají nebo jim jde o život. Tam kde jednička byla komorní drama, dvojka se snaží o akční thriller.... Motion capture skvělý!

• 21.11.2014  08:09

Ten film je nehorázně hloupý a jde hlavně o tom, jak si prostoduchá Katniss řeší své malé emoční útrapy na pomezí skvétající revoluce. Scénaristicky velice slabý odvar předešlých dílů ...

• 18.8.2014  13:29

Pro mě jednoznačně nejlepší Marvel! Snad poprvé to hned od počátku tahá za emoce a dokýže to vytáhnout i nějakou tu slzu. Je to vtipné a plné ústních přestřelek mezi charaktery, které jsou skvěle napsané a zahrané. Je to rodinná podívaná s nádechem obrovského dobrodružství.

• 18.5.2014  06:44

V jádru zajímavá westernová podívána avěak ubita dlouhou stopáži a hrdinou idiotem. Přerod Lone rangera trvá moc dlouho, stejně tak scény jsou sestříhany a natahovány k nevydržnění. Oddalují se pointy, nebuduje se napětí a jen svorně se čeká na poslední akční scénu. Vlastně čím víc nad tím přemyšlím, tím víc mi dochází jak je Lone Ranger smystný příklad filmy, který se minul dobou.

• 18.5.2014  06:39
    Godzilla (2014)

Godzilla důstojně předvedla, jak lze natočit blockbuster, který bortí očekávání a přitom zanechává dochuť dobře odvedené práce. Akční nářez nikdo nesliboval, proto pláč nad několikrát naukázanou akcí je spíše vtipný než podložený. S pohledu lidského dramatu, kde Godzilla hraje druhé housle, ja právě akce fantastický servírována a stejně tak strach nevědomí, je přenášen na nás, diváky. Akční rachot nastává, až jak je k němu důvod (dramatická linka) a doopravdy stojí za to. Nejsem znalec žádné předešle Godzilly, ale častý hate okolo akce nechápu. U Transformerů se nadává na popcorn akci, které nemá děj. Ale když vám někdo dá postupně budované napětí a vykreslování lidských hrdinů, ozývají se výkřiky nad chybějící popcorn akcí (která tam přitom je a to velice netradičně podána).

• 12.5.2014  10:57

Jediné, ale obrovké pozitivum, proč vidět tuhle scénaristickou břečku jsou akční scény a Elektro. Celá jeho linie, i když občas trapně vtipná naprosot zapadá do konceptu komiksového záporáka. Jeho origin story mohlo být věnováno více času, hlavně totální mentální přeměně k nenávisti spider-man. Webb si taky skvěle hraje s kamerou při všech akčních scénách, kterou jsou dost přehledná a díky obrovskému budgetu i epické. Stejně tak hudba je výtečna a přináší hodně nových a zajímavých elementů. A teď to horší. Film o Spider-manovi, kde nejhorší postava je Peter Parker? Nesnesitelný fracek, ufňukánek, který se lopotí od jednoho trapasu k druhému? Jako vážně? Dialogy šustí papírem co to jen jde, vztahová linie je předpotopní a vtipy nejsou vtipné, jen trapné.

• 9.5.2014  09:03
    Pompeje (2014)

Paul W.S. Anderson si natočil vlastního Gladiátora a aby toho nebylo málo, přisipali mu tam scénaristi i něco z Titanicu. Ale teď vážně. Scénář je naprostá fraška, dialogy šustí papírem a motivace hlavních postav je jak z jiného světa. Režie je za to fantastická! Hlavně aranžmá akčních scén a výsledný výbuch sopky a zkáza Pompeii je skvěle natočená. Anderson se rochní v destrukci a nikoho nešetří. Film si jde užít, jen to chce prvních 40 minut nevnímat.

• 12.3.2014  07:27

Překvapivě lépe natočené než Snyderova 300. Akční sekvence jsou monumentální, mají grády a hlavně jsou živé. Oproti staršímu bratrovi chybí této třístovce prokreslený hlavní hrdina, místo toho je tu Eva Green, která je naprosto skvostná!

• 8.3.2014  15:25

Slabá Disneyovka. Příběhová stránka je nekonzistentní a nelogická a pouze ten konec je v pravdě kouzelný, jak má u pohádky být.

• 25.2.2014  09:13

Fantastická kronika lidské povahy, která nepřestává překvapovat. Stopáž bere filmu trochu dech a zakončení by slušel lepší dramaturgický dozor.

• 10.1.2014  09:49

První část byla provázaným vyprávěním, měla hlavu a patu a Seligmanovy vsuvky byly zajímavé a věcné. Druhá část je jen souhrn třech velkym okamžiku života Joe, které nedrží pohromadě. Každá epizodka se snaží něčím šokovat, nicméně vyznívá úplně do prázdna, protože se etuda nijak neprojeví v ostatních částech filmu. Navíc v této části je doopravdy hodně momentu, ve kterých se divák musí ptát: Proč? Nevysvětlené shody okolností a podivné lidské chování bez dovětku. Škoda

• 9.1.2014  15:26
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Tam kde se lidé smáli, já kroutil hlavou a doopravdy nechapal co je tak vtipného na Duškovém monologu o dětech, papírech a dalších věcech. Humor na úrovní důchodového věku, kde všichni všechno zažili a přece on ten Dušek to povídá přesně tak, jak to ve světe je ... [Představení poslechnuto na YT]

• 22.11.2013  09:27

Obrovský skok kupředu. Lawrence dokáže z herců vytěžit maximum a skvěle rozvíjí i vedlejší postavy. Napěti v aréně se dá krájet a souboje jsou syrové. Nicméně psychologie Katniss (noční můry, deprese, ...) mi přišly až moc přitažené za vlasy. PS: Ten konec je nečekaný a skvělý, díky!

• 7.11.2013  09:18

Dlouhé. Moc dlouhé. Díky tomu je ve filmu hodně vaty, která dost kazí atmosféru. Dialogy jsou doopravdy vtipné a Jennifer kost.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10