Ladíme! (2012)

Filmova verze Glee, ovsem vtipnejsi a vice strelena. Na zacatku jsem byl opravdu prekvapeny, teste se. Jen mi trochu vadilo, ze jsme z toho az moc citil snahu napodobit Bridesmaids.

Jiná země (2011)

Uznávám, že u tohoto filmu se řadím ke skupině, která byla nalákána jeho sci-fi částí příběhu a v tomto ohledu se mi dostalo dostatečného potěšení, až na ten otevřený konec, který sice působí hodně dobře, ale stejně, až moc otevřeně. A co jako drama? Jako celek jo, dobrý, to film zvládá, ale některé části ne. U některých jsem se prostě nudil a chuť mi pak zpravili právě sci-fi části.

Eurotrip (2004)

No bavil jsem se víc než u Prciček!

Saltová (2010)

Angelina Jolie jako vždy perfektní. Příběh se snaží šokovat, ale už je tolik amerických podobných filmů, že prostě ať se snaží jak se snaží, ani jednou jsem nebyl vyloženě překvapen. Plný počet nedám, ale akce byla dobrá, příběh taky (jen to prostě nebylo tak šokující, jak to vypadalo) a vlastně je to dobrý film, jen prostě nemá na pět. P.S. Vždy mě v Amerických filmech potěší zmínky o České republice :)

Vodní svět (1995)

Film s krásným vizuálem a kamerou. Mínusy by se našli, nejvíce mi ale vadilo, že Dennis Hopper pro mě nebyl dostačující záporák.

Saw 5 (2008)

Tak konečně zase díl, který nebyl překombinovaný. Změna režiséra tedy pomohla, ale samotná hra ztratila atmosféru. Šokující konec tentokrát nenastal, ale to dovedu přehlédnout, když se v ději konečně (po extra nepřehledné čtyřce) bez problémů vyznáte. Začal jsem se bát, že po čtyřce se mi SAW už nebude líbit. Není to pravda, díky tomuto dílu.

Saw 2 (2005)

Zábavnější a svižnější než jednička. Asi si proti sobě hodně lidí poštvu, ale mě to opravdu bavilo víc, než jednička, která byla pořád o tom samém. Tady je to aspoň trochu různorodé. Těším se, až uvidím trojku.

Alenka v říši divů (2010)

Klasický Burton. Ale proč ne? Perfektní vizuál, dobří herci, kteří vás nebudou nudit, a skvělá hudba, která je sice pořád o tom samém u všech Burtonových filmů, ale mě to nevadí. Mám ji rád. Film rozhodně nenudil. Někdy měl ale své slabší chvilky. Mezi ty lepší patřila například úvodní honička v říši divů. Ta mě neuvěřitelně bavila a natěšila mě na celý film. Hold tady někdo ví, jak to udělat, aby celkový film, i přes všechny zápory, vypadal (a z části i byl) fantasticky.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Vím, že by se to nemělo, ale ono to prostě nejde nesrovnávat s knihou. Kniha mě nadchla, je neuvěřitelně čtivá, a troufám si říct, že mě bavila více než Harry Potter. Film byl ale v mnoha věcech úplně jiný. A to hlavně v příběhu. Řeknu to takhle. Kdybych film hodnotil a neznal knihu řeknu: Jo super, další fantasy, které je v něčem originální, v něčem vůbec. Výprava je skvělá, triky také a vlastně všechno je OK. S Harry Potterem se to dá v klidu srovnávat. Jenže na knihu ohled beru. A to řeknu, to samé jen přidám: Tak změnit se to od předlohy snad ani nedalo.

Policajtem proti své vůli (2005)

Nevím, proč to tady všichni tak pomlouvají. Podle mě, je to jedna z nejlepších akčních komedií. Nesmál jsem se sice celou dobu, ale když už tam nějaký povedený vtip byl, tak byl pořádný.