Kluci (2014) (TV film)

Za odvážnost projektu dávám hvězdičku navíc, ale dějová linie s bratrem by se mohla klidně zkrátit. Jinak úžasna kamera i hudba, výborně vystihnutá atmosféra mládí a LGBT.

Spalovač mrtvol (1968)

Opomenutý poklad české kinematografie, který by si nejen zasloužil Oscara, ale možná i nejvyšší místo v žebříčku nejlepších českých filmů.

Pořád jsem to já (2014)

Tisíceré díky za moji milovanou Julianne a také za to, že se Still Alice vyhla snad všem klišé, kterým mohla.

Whiplash (2014)

Adrenalinová jízda s našlápnutým dějem, vyhraněnými zlomy a jedním z nejlepších finálí, jaké jsem v poslední době viděl.

Grandhotel Budapešť (2014)

Neuvěřitelně hravé, americko-evropsky vtipné a překvapivě velmi zábavné.

Interstellar (2014)

Já váhám mezi 4 a 5 - ono je to podle mě všechno totiž takové rádoby hluboké a promyšlené, ale ve skutečnosti to na mě působilo povrchně. Na druhou stranu je to mistrovsky odvedené dílo o tématice, která mě nejspíše nikdy nenechá chladným a právě i proto si ho rád vychutnám ještě mnohokrát.

Výchozí bod (2014)

Atmosféricky je to podobné Her, vizuálně Another Earth a jako celek to je svěží a hutné.

Černá labuť (2010)

Atmosférická podívaná, která vás nenechá na minutu vydechnout. Výborně natočená, ozvučená a zahraná.

Ledové království (2013)

No jednoduše: potom, co jsem viděl show na Broadwayi mám pro tyhle americké rozjuchané muzikály slabost.

Ona (2013)

Nadčasová lovestory se zamyšlením nad dnešní společností, sexy hlasem Scarlett Johansson a hudbou od Arcade Fire. Volám do Los Angeles a žádám pro tento snímek Oscara.